OPS2, listopadové číslo – nová Medal Of Honor aneb vánoce, hurá!

Oficiální PlayStation 2 magazín pokračuje v smrtonosných nadílkách hratelných ukázek, díky kterým si jeho DVD zabere hezkých pár dní vašeho času. Navíc se můžete začíst do článků o hrách, jako jsou nová Medal Of Honor, Ghosthunter, XIII a další. Také se dočtete další podrobnosti o připravované kapesní konzoli PlayStation Portable a mnoho dalšího!

Poznámka: vzhledem k technickým problémům mezi OPS2 a Doupětem došlo k nepříjemnému zpoždění, ze kterého samozřejmě nemá radost ani jedna redakce. Omlouváme se tímto našim čtenářům a slibujeme, že další recenzi OPS2 u nás najdou v mnohem příznivějším termínu!

První dojmy

Obálka dvacátého (gratulujeme, to je na konzolový časopis v ČR mimořádné číslo, i když se jedná o oficiální PS2 projekt:-)) OPS2 je laděna stylově do červenobílé, jako Japonská vlajka, která má připomenout novou hru ze série Medal Of Honor. Rising Sun má před sebou nelehký úkol vyvést konzolovou sérii MOH z evropských bojišť i určitého stereotypu, do kterého tato úspěšná herní série chtě-nechtě upadla.

Stejně dramaticky jako hrdina této válečné hry na obálce se tváří i Farid D. Starman, šéfredaktor OPS2, který se pro nový úvodník nechal vyfotografovat před Japonskou vlajkou. Rychle a k věci vám svým úvodníkem vysvětlí, že předvánoční sezóna v herním byznysu je opravdovým válečným stavem pro herní novináře, jelikož před nimi leží téměř nesplnitelný úkol probrat se v krátkém období dvou měsíců větším počtem her, které jsou navíc tradičně tím nejlepším, co se v průběhu roku vydává (většina nejvýznamnějších projektů se záměrně vydává v této době, kdy je zvýšená pravděpodobnost, že lidé budou utrácet své peníze).

Poněkud zvláštní je necenzurovaná reklama na Psí život (Dog´s Life), která je navíc ponechána v původním znění (angličtina). Stejně zvláštně působí na stránkách OPS2 reklama téměř konkurenční konzole Nokia nGage (možná to souvisí s tím, že nGage žádná reklama stejně nepomůže) a zvláštní rozjezd časopisu završuje rubrika Otvírák, tentokrát prakticky beze slov – zdobí ji podobizny nejhezčích dívek v historii videoher (mými favority jsou krásky z Final Fantasy:-)).

Stručné náhledy do budoucnosti

Novinkové rubriky otevírají exkluzivní informace o hře Driver 3. Jak je vám určitě jasné, bude i tato hra zkoušet své štěstí po vzoru GTA série větším příklonem k akci (také pěší) a zároveň svobodě pohybu. Dalším horkým trhákem je pitva druhého traileru ze hry Metal Gear Solid 3, který některé z nás zklamal příklonem k laciné atmosféře bondovek. Bez povšimnutí byste neměli nechat ani připomenutí, že na rok 2004 se chystá první díl trilogie (!!!) válečné PC senzace Call Of Duty od autorů MOH.

Další novinky vás seznámí s chystaným návratem ježka Sonica, poprvé v historii na PlayStation 2 či konzoli od Sony obecně. Také tu máme shrnutí oficiálních slev Sony na konzole a balení s různými hrami pro letošní vánoce. Zajímavostí v této souvislosti je speciální edice stříbrné PS2. Ta stojí 8.290,- Kč, jinak klasická PS2 vás aktuálně přijde na 7.490,- Kč.

Náš tip: Metal Gear Solid 3 ovládne konzolový svět v příštím roce! Nenechte si ujít informace o poslední třetině hry, která se má odehrávat v útrobách tajné základny!

Monitor aneb čtenáři sobě

V oblíbené novinkové rubrice si čtenáři hlasováním na internetu vybrali, o jakých hrách se dozví nové informace. Všichni chtějí Gran Turismo 4, to bylo ale posunuto na rok 2004, takže zde najdete hlavně nové obrázky, informací z první ruky zatím moc není. Můžete zde ale najít opravdu zasvěcené preview na Tony Hawk´s Undergound, který nabídne víc, než jsme si kdy nechali zdát (volnost pohybu po městě, příběh, úkoly, editaci postavy, herních úkolů i nových pohybů...).

Kromě toho se redakce na přání čtenářů věnovala plošinovce Ratchet And Clank 2, hororu nápadně podobnému Silent Hillu, který nese příznačný název Siren a odehrává se v rybářském městečku, pokračování nádherného simulátoru snowboardingu s logickým názvem SSX3, Onimushe 3 s neodolatelným Jeano René a dalším.

Náš tip: Jednoznačně Siren! Opravdu děsivých hororů je pořád ještě hodně málo a při celoročním čekání na Silent Hill nebo Resident Evil přijde pokus o novu japonskou legendu jedině vhod!

Preview: ubrousky (a plenky) sebou!

Ghosthunter. Hra, která má být nejen dokonalou koncentrací hororové atmosféry a strhující originální akcí, nýbrž také prezentací nově posunutých možností HW PlayStation 2. Sony pro tuto svoji hru slibuje efekty, jaké jsme ještě neviděli a příšery tak děsivé, že na ně nikdy nezapomeneme. Autorský tým, stojící za vynikající PSOne prvotinou Medievil, již svoje kvality prokázal, takže nezbývá, než se kochat novými informacemi a obrázky z GH a těšit se na tu noc, kdy budeme tento titul poprvé hrát v „bezpečí“ svého Doupěte:-).

Need For Speed: Underground se pokouší o osvěžení poněkud vyčichlého konceptu, držme jí palce! Měli jsme možnost si hru zahrát na nedávné EA Party a vypadala moc dobře. Jasným trhákem sezóny je potom kreslená akce XIII, založená na slavném francouzském komiksu. Kdo neviděl alespoň obrázky ze hry, těžko si představí, jak první komiksová FPS vypadá, nicméně takových lidí je snad málo! Ostatní sledují XIII bez dechu a těší se na ni stejně jako my nebo redakce OPS2. Preview završuje nádherně vypadající akční adventura Beyond Good And Evil.

Další článek v této rubrice se již věnuje docela jiné „hříčce“: PlayStation Portable má být první přenosnou, tzv. handheld konzolí. Samotný stroj si nekoupíme dříve jak za rok (má startovat v listopadu 2004 a to po celém světě zároveň!), ale díky OPS2 si o něm můžeme opravdu HODNĚ přečíst:-).

Náš tip: Rozhodně XIII: Takhle originální FPS naposledy představovala Red Faction díky možnosti demolici prostředí, ale tohle je ještě o hodně originálnější!

Jádro pudla: recenze!

Předvánoční sezóna poznamenala listopadové číslo OPS2. Spousta her v čele s opravdovými trháky pořádně zatížila hodnotící stupnici redakce. V čele se nese exkluzivní recenze Medal Of Honor: Rising Sun, která si odnesla nepochybně zaslouženou devítku. Majitelé PS2 se tak mohou smát PC hráčům, které válka v Pacifiku čeká až příští rok – nicméně po spatření technických vymožeností PC verze by jim asi trochu spadnul hřebínek.

Další devítkovou záležitostí je Jak 2, kterého jsme i na Doupěti označili za vážného adepta na videohru roku, takže o jeho kvalitách rozhodně není pochyb. Pro Evolution Soccer 3 je (minimálně na konzolích) nejlepším fotbalem vůbec, tolik a 9/10 k názoru redakce OPS2. Vedle těchto tří jmenovaných trháků záplava slabších titulů doslova splývá, ale na své si rozhodně přijdou fanoušci všech žánrů – sportu, akce, skákání, RPG nebo třeba šachů. Celkem zde najdete 18 recenzí, což je na jednu konzoli za měsíc docela slušné číslo:-).

Náš tip: MOH:RS. V Evropě už byla nuda, ale hluboko v džungli je to zase něco docela jiného. A nálet na Pearl Harbor v této hře se prostě musí zažít!

Další sladkosti

OPS2 č.20 dále nabízí přehled novinek v platinové řadě (kromě jiného původní MOH: Frontline!), recenzi filmového DVD měsíce (samozřejmě Matrix: Reloaded) a pár dalších filmů i hudebních disků (třeba nové album Stinga, hm?). Návody se zabývají Colinem 4, Conflict: Desert Storm 2 a Freedom Fighters. Dopisovou rubriku tentokrát připravil sám šéfredaktor, který reagoval kromě jiného na výslech redakce v dopisu měsíce. Mezi nejlepší „dopisy“ do redakce jistě patří i SMS recenze čtenářů, vítězná přišla od fanatického uctívače MGS3. Pro další, prosincové číslo OPS2 redakce připravuje recenzi nového Prince z Persie, stejně jako tradičně nabušené DVD a koneckonců i samotný obsah časopisu. Zlaté časy pro PS2 pokračují!

Alfa nebo Omega časopisu? DVD!

V poslední době se stalo hezkým zvykem OPS2, že přináší aktuální a nabité DVD, díky kterému si spoustu her vyzkoušíte nebo alespoň prohlédnete ještě dříve, než se dostanou do obchodů. V případě 20. čísla si můžete zahrát například Jaka 2, Prince Of Persia, Judge Dredd, Beyond Good And Evil a další. Videa nabízí pokračování strhujícího dokumentu o přípravě „hollywoodské“ hry MOH:RS nebo zmatené video, související s hororovým Ghosthunterem. Krátký trailer vám připomene také Blood Omen: Defiance, která by v těchto dnech již měla být na pultech!

Obálka: 7/10
Obsah časopisu a čtivost: 8/10
Obsah přílohy: 9/10

OPS2 nemá konkurenci, ale přesto bojuje o své místo na slunci exkluzivními články, recenzemi v předstihu a fantastickým obsahem DVD. Stejně tak grafika i samotná úroveň recenzentů – tedy jejich článků:-) – jsou výborné. Nezbývá snad nic jiného, než si přát nějaký tématický seriál o věcech s hraním na konzolích souvisejících či jiné publicistické trháky a samozřejmě: i ta nejlepší věc se dá vždycky ještě zlepšovat, ve všech ohledech.

Celkové hodnocení: 8/10

Váš názor Další článek: Westernové filmy v Molyneauxových Movies

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,