OPS2, osmé číslo – nový šéfredaktor a nový časopis

Listopadové číslo oficiálního PlayStation 2 magazínu přináší slibované změny koncepce a obsahu, jako třešnička na dortu pak působí novinka, že časopis má nového šéfredaktora. Jak se OPS2 změnil a co vlastně tvoří obsah posledního vydání, to se dozvíte v tomto článku.
OPS2, osmé číslo – nový šéfredaktor a nový časopis

Jak jsem již naznačil, největším překvapením úvodníku je jeho autor, kterým už není Jan Herodes, nýbrž Farid D. Starman. Najdete v něm krátké povídání o nových rubrikách časopisu a nechybí ani patřičné poplácání vlastních zad za rekordní počet hratelných ukázek na DVD disku (deset). Pokud nedostanete infarkt ze dvou zcela zbytečně zabitých stránek „otvírákem“, což není nic jiného než obří obrázek jisté zbraně ze hry Ratchet & Clank (přeci jen časopis stojí skoro tři sta korun a tak si člověk chtě nechtě každé stránky váží), čeká vás nabitá novinková rubrika TNT. Zde se dočtete o stále konkrétnější podobě využití Eye Toy periférie – což je videokamera, která snímá pohyby hráče, najdete tady úvahu nad přehnaným využitím matrixovských efektů ve hrách, povídání o chybějící online podpoře TimeSplitters 2 a mnoho dalších perliček a zajímavostí ze světa PS2. Mezi ty nejzajímavější řadím rané informace o hře Silent Hill 3, která jistě patří mezi nejočekávanější projekty pro dospělé hráčské publikum. A jako vždy budete vzdychat nad stránkovou reportáží z dění v Japonsku.

Nová rubrika Monitor je velmi zajímavým projektem, který slibuje čtenářům možnost zaujmout lví podíl na volbě obsahu časopisu. Nejde o nic jiného, než preview a tématické články o těch nejočekávanějších připravovaných hrách, vtip je v tom, že si čtenáři mohou sami vybírat, kterými tituly se má příští číslo v této rubrice zabývat. V listopadovém čísle hry volila redakce a nevolila špatně – najdete zde články o GTA: Vice City, Getaway, Mortal Kombatu, Devil May Cry, Kingdom Hearts, MGS Substance, Red Faction 2, Tomb Raiderovi a mnoho dalších.

Tématické články osmého OPS2 se zabývají stále slibněji vypadajícím projektem Primal a dále pak způsoby, jak vyždímat co nejvíce zábavy z jedné hry (například hrát ji znovu jen jednou rukou… ).

A dostali jsme se k podstatě časopisu – recenzím. Jejich podoba zůstala víceméně zachována, novinkou je vysvětlení, že se v recenzích významných titulů nebudou opakovat fakta omílaná již předtím v preview, takže tyto články budou poněkud přímější a kratší. Prvním článkem v této rubrice je recenze netrpělivě očekávaného nového krále plošinovek, který nese jméno Ratchet & Clank a odnesl si devět bodů z deseti. Shodné osmičkové hodnocení si pak vysloužily tituly Hitman 2, Burnout 2, NHL 2003, NFS: Hot Pursuit 2. Ani tento měsíc tedy nebyl pro PS2 chudý na hity. Mezi dalšími recenzovanými tituly mne nejvíce překvapil proklínaný Terminator: Dawn Of Fate (4 z 10).

Nová rubrika se zabývá platinovou edicí pro PS2. Považuji tento nápad za velmi dobrý, protože z vlastních zkušeností vím, že lidé tyto zlevněné hry nakupují nezřídka ve větší míře, než drahé, nové tituly. V dnešní době je již platinová řada PS2 titulů velmi bohatá.

Další novinkou je sekce, která se zabývá jedním herním žánrem a všemi tituly, které v něm pro PS2 doposud vyšly. V osmém čísle OPS2 jsou to hororové hry, příště to mají být FPS.

Filmová rubrika se zabývá DVD, kterými můžete aktuálně proměnit svoji PS2 v kino. Překvapením je příspěvek do této sekce od človíčka jménem Hideo Kojima – což je tvůrce hry Metal Gear Solid, který pro OPS2 píše recenze svých nejoblíbenějších filmů (také to příliš nechápu – ale je to tam). Kulturní rubrika dále upozorňuje na novou komiksovou knihu Sandman: Preludia & Nocturna, která jistě patří k tomu nejlepšímu, co u nás doposud vyšlo a nebo na zajímavá nová hudební cd (z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nejzajímavějším hudebním cd v blízké době bude soundtrack k filmu LOTR: Two Towers, ale na jeho vydání si ještě chvilku musíme počkat).

Návodová sekce se věnuje hře Toca Race Driver, samozřejmě nabízí cheaty a tipy také pro další tituly. Finále magazínu nabízí krátké povídání o prodejnosti PS2 a nostalgickou vzpomínku na starou herní konzoli od Segy – Master System. Dopisová rubrika má opět jen dvě stránky a dopisem měsíce se stalo neuvěřitelné vyprávění šťastlivce, kterému rodiče shodou okolností místo vytoužené PSOne koupili PS2.

Příští číslo OPS2 má obsahovat především recenzi GTA: Vice City, spolu s ním ale mnoho dalších netrpělivě očekávaných hitů pro vánoční trh. V prodeji bude od 21. 11.

Z nové tváře OPS2 mám dobrý pocit – přímější recenze jsou dobrý nápad, rubrika věnovaná platinovým hrám je dobrý nápad, průvodce tituly jednotlivých herních žánrů jakbysmet a monitor – ten je jednoduše geniální. Jen místo toho šíleného otvíráku mohly konečně být ty čtyři stránky dopisů! Tak snad po příštím převratu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A