OPS2, osmé číslo – nový šéfredaktor a nový časopis

Listopadové číslo oficiálního PlayStation 2 magazínu přináší slibované změny koncepce a obsahu, jako třešnička na dortu pak působí novinka, že časopis má nového šéfredaktora. Jak se OPS2 změnil a co vlastně tvoří obsah posledního vydání, to se dozvíte v tomto článku.
OPS2, osmé číslo – nový šéfredaktor a nový časopis

Jak jsem již naznačil, největším překvapením úvodníku je jeho autor, kterým už není Jan Herodes, nýbrž Farid D. Starman. Najdete v něm krátké povídání o nových rubrikách časopisu a nechybí ani patřičné poplácání vlastních zad za rekordní počet hratelných ukázek na DVD disku (deset). Pokud nedostanete infarkt ze dvou zcela zbytečně zabitých stránek „otvírákem“, což není nic jiného než obří obrázek jisté zbraně ze hry Ratchet & Clank (přeci jen časopis stojí skoro tři sta korun a tak si člověk chtě nechtě každé stránky váží), čeká vás nabitá novinková rubrika TNT. Zde se dočtete o stále konkrétnější podobě využití Eye Toy periférie – což je videokamera, která snímá pohyby hráče, najdete tady úvahu nad přehnaným využitím matrixovských efektů ve hrách, povídání o chybějící online podpoře TimeSplitters 2 a mnoho dalších perliček a zajímavostí ze světa PS2. Mezi ty nejzajímavější řadím rané informace o hře Silent Hill 3, která jistě patří mezi nejočekávanější projekty pro dospělé hráčské publikum. A jako vždy budete vzdychat nad stránkovou reportáží z dění v Japonsku.

Nová rubrika Monitor je velmi zajímavým projektem, který slibuje čtenářům možnost zaujmout lví podíl na volbě obsahu časopisu. Nejde o nic jiného, než preview a tématické články o těch nejočekávanějších připravovaných hrách, vtip je v tom, že si čtenáři mohou sami vybírat, kterými tituly se má příští číslo v této rubrice zabývat. V listopadovém čísle hry volila redakce a nevolila špatně – najdete zde články o GTA: Vice City, Getaway, Mortal Kombatu, Devil May Cry, Kingdom Hearts, MGS Substance, Red Faction 2, Tomb Raiderovi a mnoho dalších.

Tématické články osmého OPS2 se zabývají stále slibněji vypadajícím projektem Primal a dále pak způsoby, jak vyždímat co nejvíce zábavy z jedné hry (například hrát ji znovu jen jednou rukou… ).

A dostali jsme se k podstatě časopisu – recenzím. Jejich podoba zůstala víceméně zachována, novinkou je vysvětlení, že se v recenzích významných titulů nebudou opakovat fakta omílaná již předtím v preview, takže tyto články budou poněkud přímější a kratší. Prvním článkem v této rubrice je recenze netrpělivě očekávaného nového krále plošinovek, který nese jméno Ratchet & Clank a odnesl si devět bodů z deseti. Shodné osmičkové hodnocení si pak vysloužily tituly Hitman 2, Burnout 2, NHL 2003, NFS: Hot Pursuit 2. Ani tento měsíc tedy nebyl pro PS2 chudý na hity. Mezi dalšími recenzovanými tituly mne nejvíce překvapil proklínaný Terminator: Dawn Of Fate (4 z 10).

Nová rubrika se zabývá platinovou edicí pro PS2. Považuji tento nápad za velmi dobrý, protože z vlastních zkušeností vím, že lidé tyto zlevněné hry nakupují nezřídka ve větší míře, než drahé, nové tituly. V dnešní době je již platinová řada PS2 titulů velmi bohatá.

Další novinkou je sekce, která se zabývá jedním herním žánrem a všemi tituly, které v něm pro PS2 doposud vyšly. V osmém čísle OPS2 jsou to hororové hry, příště to mají být FPS.

Filmová rubrika se zabývá DVD, kterými můžete aktuálně proměnit svoji PS2 v kino. Překvapením je příspěvek do této sekce od človíčka jménem Hideo Kojima – což je tvůrce hry Metal Gear Solid, který pro OPS2 píše recenze svých nejoblíbenějších filmů (také to příliš nechápu – ale je to tam). Kulturní rubrika dále upozorňuje na novou komiksovou knihu Sandman: Preludia & Nocturna, která jistě patří k tomu nejlepšímu, co u nás doposud vyšlo a nebo na zajímavá nová hudební cd (z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nejzajímavějším hudebním cd v blízké době bude soundtrack k filmu LOTR: Two Towers, ale na jeho vydání si ještě chvilku musíme počkat).

Návodová sekce se věnuje hře Toca Race Driver, samozřejmě nabízí cheaty a tipy také pro další tituly. Finále magazínu nabízí krátké povídání o prodejnosti PS2 a nostalgickou vzpomínku na starou herní konzoli od Segy – Master System. Dopisová rubrika má opět jen dvě stránky a dopisem měsíce se stalo neuvěřitelné vyprávění šťastlivce, kterému rodiče shodou okolností místo vytoužené PSOne koupili PS2.

Příští číslo OPS2 má obsahovat především recenzi GTA: Vice City, spolu s ním ale mnoho dalších netrpělivě očekávaných hitů pro vánoční trh. V prodeji bude od 21. 11.

Z nové tváře OPS2 mám dobrý pocit – přímější recenze jsou dobrý nápad, rubrika věnovaná platinovým hrám je dobrý nápad, průvodce tituly jednotlivých herních žánrů jakbysmet a monitor – ten je jednoduše geniální. Jen místo toho šíleného otvíráku mohly konečně být ty čtyři stránky dopisů! Tak snad po příštím převratu.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 15 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |