OPS2, prosincové číslo – éra kolosů

Nová generace konzolí dorazila a ta odcházející jako kdyby se z posledních sil snažila prokázat své schopnosti. King Kong nebo Shadow of Colossus jsou hry o gigantech, které zároveň disponují neskutečně silnou a působivou technologií. Nejen o těchto trhácích se dočtete v nabitém předvánočním čísle oficiálního Playstation 2 magazínu.
OPS2, prosincové číslo – éra kolosů

Oficiální PlayStation 2 Magazín (OPS2)
Vydává: Vogel Burda
Počet stran: 100
Příloha: DVD – videa, dema
Cena: 248,- Kč/ 396,- Sk
Internetové stránky časopisu:
www.ops2.cz

King Kong je právem nejočekávanější film roku. K vánocům nám jej nadělí Peter Jackson, autor fenomenální filmové trilogie Pán prstenů (místo zjednodušené verze pro děti z kina doporučuji poctivé dílo v plné síle, které naleznete na speciálních prodloužených DVD edicích). Jackson objevil nový filmový žánr (emotivní filmovou operu bez písní) a také založil jedno z nejuznávanějších trikových studií na světě, což hodlá podle dostupných ukázek zúročit také v King Kongovi, který je mimochodem nejdražším filmem všech dob. Zároveň s filmem přichází hra, za níž stojí francouzští tvůrci z Ubisoftu (konkrétně autor kultovní Beyond Good and Evil). Obří opice tedy nemohla na obálce nového OPS2 chybět (první českou recenzi jste si ovšem mohli již před časem přečíst v rámci PC sekce časopisu Doupě:-)).

King Kong se na obálce tváří správně přítulně, nicméně nechápu kdo k němu vybral žlutou barvu titulků. Mnohem více by se hodila hnědá nebo zelená, takhle King Kong působí jako kdyby místo v džungli bydlel na povrchu slunce. Obálka nicméně láká především texty jako „dohráli jsme Shadow of Collosus“ nebo „13 hratelných dem“. Šéfredaktor pak v úvodníku připomíná, že některé z nejlepších her pro Playstation 2 jsou stále ještě před námi (Black, Final Fantasy XII, Okami… ) a majitele PS2 tedy čeká ještě minimálně jeden dostatečně nabitý rok, ať už Playstation 3 dorazí dříve nebo později (bude to spíše později, osobně počítám pro Evropu s jarem 2007).

Autorův tip: Importované anglické demo FFXII mi nadělilo rozporuplné emoce. FF je to hodně jiná… ale pořád nádherná. Stále doufám, že vliv americké komerce nebude tak silný, jak nás všichni straší.

Na každého se dostane

Při pohledu do novinkové rubriky nemůžete pochybovat o tom, že bude v nejbližších měsících co hrát. Tvůrci Gran Turisma chystají stejně kvalitní závody motorek, nově oznámený psychologický horor s malými dětmi Rule of Rose vypadá ještě děsivěji než Forbidden Siren 2, John Carmack ohlásil super-edici Doom 3 pro PS3, filmové vzkříšení Supermana doprovodí ambiciózní herní licence, nový Tomb Raider bude pro PS2, PS3 i PSP a tak dále… novinek je mnoho a snad žádná není špatná. V rubrice preview na přání vyhrála hlasování čtenářů Shadow of Colossus, známá také jako Ico 2. Poctivé šestistránkové preview doprovází ohromující obrázky… a to je nic proti samotné hře v pohybu. Jelikož už jsem ji také dohrál (USA verze vyšla před měsícem), mohu potvrdit, že se povedla a jde přesně o tu unikátní snovou a melancholickou ságu, jakou jsme si přáli. Jen škoda že příběh je pouze v úvodním a závěrečném filmečku, na milostné pasáže nedojde a celkově je scénář slabší oproti Ico. Přesto je závěr dostatečně slzopudný a především: na souboje s obřími kolosy nikdy nezapomenete, tohle prostě ještě v žádné hře nebylo.

Nádherně vypadá také pokračování japonsko-amerického RPG Kingdom Hearts, které nabídne postavy a světy od Disneyho a Final Fantasy. Co jsem měl možnost si zahrát na E3, je druhý díl ještě o pořádný kus hezčí a zábavnější, než jednička. Navíc je poněkud temnější a vážnější, což mi rozhodně vyhovuje. Velkou neznámou je Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus, míchající dohromady milovanou FF s akcí ve stylu Devil May Cry. Minimálně kvůli filmovým animacím na úrovni Final Fantasy filmu je ale koupě pro fanoušky jistá. Stejně tak nemohou fanoušci odolat ani speciální edici Metal Gear Solid 3: Subsistence, kde se budou moci podívat na speciálně upravený tříhodinový film vyprávějící celou hru nebo vyzkoušet MGS3 online či projít obě původní hry z Nintenda. Novinkám ze světa PS3 kraluje pitva sedmiminutového traileru na MGS4 a velký tématický článek rozebírá historii série her s ježkem Sonicem, jelikož se blíží Shadow the Hedgehog, kombinující plošinovku se střílečkou (já vím, taky mi to k Sonicovi nějak nesedí).

Autorův tip: Ico sice nepřekonala, ale přesto vyčnívá Shadow of Colossus nad drtivou většinou komerčních titulů jako příslovečný gigant.

Vánoční přejídání

Vydavatelé se tradičně snaží nás na vánoce zadávit desítkami vynikajících her nejednou. Pořádně nacpaná je také sekce recenzí v OPS2. Najdete zde recenze na hry King Kong (8/10), Matrix: Path of Neo (podceněno na 7/10), Soul Calibur 3 (9/10), 007: From Russia with Love (7/10), Warriors (zklamaných 7/10), SSX On Tour (8/10), Need for Speed: Most Wanted (tvrdá konkurence přisoudila 7/10), Sly 3 (8/10), Sims 2 (8/10 od Michala Rybky) a mnoho dalších.

Spoustu her si tradičně můžete vyzkoušet na přiloženém DVD, kde najdete hratelné ukázky z titulů jako jsou King Kong, Spartan, Fifa 06, Genji, LA Rush, Sims 2 a další. DVD doplňují méně zajímavá videa, jako například Eye Toy 3, Jak X nebo Pursuit Force pro PSP. PSP sekce nabízí bližší pohled na nové logické hříčky Loco Roco nebo Go! Sudoku, hlavní recenzí je ale PES 5 (8/10). Rubrika Stroj času nabídne pohled na tři roky staré číslo OPS2, mezi dopisy vás jistě dojme nostalgické vzpomínání jednoho z čtenářů na starou Playstation. Díky přetlaku recenzí se tentokrát nekoná rubrika kultura. V příštím OPS2 najdete recenzi Prince of Persia 3 a mnoha dalších, hlavním lákadlem je nicméně mohutný přehled očekávaných hitů roku 2006. Do své oblíbené trafiky zajděte 14. prosince.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A