OPS2, říjnové číslo – nejnabitější DVD v historii časopisu

Oficiální PlayStation 2 magazín ve svém říjnovém vydání přinesl řadu zajímavých článků – nový Pán prstenů, Medal Of Honor, Colin 4, Prince Of Persia: SOT... jenže tentokrát opravdu chtě nechtě musíte uznat, že papír tvoří jen doprovod DVD disku, který navodil vánoční atmosféru poněkud v předstihu před kalendářem: takovou nadílku jsme ještě nezažili!

Obálku posledního OPS2 zdobí filmový plakát s Aragornem a Gandalfem, může proti tomu někdo něco namítat? Já tedy ne. Úvodník šéfredaktora je slavnostní a přetéká pýchou nad obsahem přibaleného DVD... nutno říct, že právem. Otvírák přináší další originální nápad – tentokrát je to pohled na postavičky hráčů ve fotbalových hrách od roku 1972 (Pong) až po blízkou budoucnost (2007: Pro Evolution Soccer 2008). Zajímavý vývoj:-).

Killzone: pohádka nebo realita?

V rubrice novinek budete upozorněni na nejbrutálnější hru v historii PlayStation (stejně ji Sony nakonec zakáže, tohle přece nemůže vyjít?!?) – je jí Manhunt. Následují další, ještě neuvěřitelnější obrázky z „Halo-killeru“ s příznačným názvem Killzone, obrázky z ICO 2, nové detaily z MGS3 nebo třeba reportáž z letního herního veletrhu GC2003 v Lipsku (s poděkováním za info o koncertu herní hudby jistému hernímu webu:-)) i londýnské ECTS 2003.

Češi chtějí Mafii (pro PS2)!

V rubrice monitor (čtenáři volené preview) se nejžádanější hrou stala PS2 konverze zbožňované české pecky pro pecka (PC): Mafia. Dále se zblízka podíváme na Jaka 2, nové fotbaly, nový Blood Omen, Tony Hawk´s Underground a další. Mohutný tématický článek představuje (spíš oslavuje – a zřejmě právem) Medal Of Honor: Rising Sun. Zbývající dva tématické články pořádně nahlédnou pod plášť Prince Of Persia: SOT a všech připravovaných her podle Pána prstenů.

Colin 4 nebo anime-orgie ZOE2?

Recenze s velkou pompou zahajuje Colin McRae Rally 4 (na DVD je také hratelné demo!), který si odnesl téměř absolutní hodnocení (9/10), příliš nezklamalo ani NHL 2004 (8/10), stejně dopadly i Conflict Desert Storm 2 a Amplitude. Osmičku má také Zone Of Enders 2: 2nd Runner, která je zřejmě nejlepší anime-like hrou na PS2 po MGS2 a na Doupěti najdete v brzké době velmi pochvalnou recenzi:-). Dále už je to horší: Judge Dredd nebo Fire Warrior nejsou zrovna výjimečné, stejně jako řada dalších. Vyloženým průměrným zklamáním pak podle OPS2 je Aliens VS Predator: Extinction (5/10).

Další sladkosti

Stránka se zlevněnými novinkami v platinové edici nabízí tentokrát opravdové skvosty: Tekken 4, RE: Veronica X a Kingdom Hearts. Stránka věnovaná hardware představuje dálkový ovladač DVD přehrávače od Sony a mimořádný ovladač pro sportovní hry v podobě pravého skateboardingového prkna. Recenze filmů na DVD ostří na Solaris (báječná zápletka shozená nijakým koncem) a Jasona X (u tohoto se alespoň POŘÁDNÉ zasmějete, i když to bylo myšleno jako vážný horor... ale třeba věta „Hele, nebojte se, chtěl jen, abychom mu vrátili jeho mačetu!“ se prostě nedá beze smíchu ustát:-)). Z recenzované hudby doporučuji především nové album Dido: Life For Rent – druhou skladu „Stoned“ poslouchám už skoro měsíc pořád dokola a ještě mi to nestačilo:-).

Návody tentokrát nahradily spíš tipy – jmenovitě na Great Escape, posledního Indyho, Chaos Legion a Dark Chronicle. Dopisy opět vybírá Michal Rybka, osobně jsem se ale tentokrát u žádného z nich příliš nepobavil, sám Rybka si tam koneckonců stěžuje, že čtenáři málo a nezajímavě píší... koukejte to napravit, nebo mu napíši sám! Tradičně kvalitní jsou SMS recenze čtenářů, které tentokrát vyhrála reakce na válečnou hru Socom: „Bomba! Jdu na vojenskou školu!“.

DVD, jaké jste ještě neviděli

DVD je hlavním tahákem 19. čísla OPS2. Mezi 14ti hratelnými ukázkami si můžete vyzkoušet nejžhavější tituly, jako například Colina 4, True Crime, Amplitude, F1 2003, Soul Calibur 2, Freedom Fighters, Fire Warrior nebo ZOE2. Mezi videi najdete 12ti minutový trailer na Metal Gear Solid 3 a fascinující „Making of“ pro novou MOH.

Pro další číslo časopisu nám redakce slibuje exkluzivní a první recenzi na MOH: Rising Sun, stejně jako dalších 12 mimořádně přitažlivých hratelných ukázek na DVD (Prince Of Persia, Jak 2 a další).

Váš názor Další článek: Týden na e-sports

Témata článku: , , , , , , ,