OPS2, sedmé číslo – Onimusha a TimeSplitters podruhé

Hratelná ukázka TimeSplitters 2 – zřejmě nejlepší současné akční hry (nejen) ve světě PS2 – je silným tahákem nového čísla oficiálního PlayStation 2 magazínu, jehož obsah má co dělat, aby tomuto zlatému hřebu alespoň dýchal na záda. Nebo ne? Povězme si o říjnovém OPS2 něco víc.
OPS2, sedmé číslo – Onimusha a TimeSplitters podruhé

Jak pravidelný čtenář (OPS2 nebo Doupěte) ví, mělo toto číslo (OPS2, ne Doupěte) přinést mnoho velkých změn v podobě nového kabátu celého magazínu – nový design, nové rubriky a tak dále. Nestalo se tak a jistě víte proč. Ano, v původním vydavatelství časopisu v Praze na Karlíně tak nějak stoupla hladina vody a redakce tedy měla co dělat, aby zachránila svoje miláčky (PlayStationy 2) a jejich krmivo, natož aby ještě pracovala na novém kabátě časopisu. Nezbývá než jim poděkovat a pogratulovat, že se záchrana zdařila a sedmý OPS2 vůbec vyšel tak, jak vyšel. Těmto záležitostem se logicky věnuje úvodník s novými kontakty na redakci.

„Otvírák“ neboli úvodní obrázek ze hry tentokrát nabízí lehce neuvěřitelný a nepochopitelný pohled na svět netrpělivě očekávané hry Ratchet And Clank. Moc hezké! Obsah DVD se má čím chlubit (i když proti příštímu číslu to vypadá jako nic), kromě zmíněných TS2 zde najdete This Is Football 2003, Ninja Assault, WWF Smackdown!, Dysneyho Stitche a nové X-Meny. Mohutná nabídka videoukázek pak představuje například Metal Gear Solid 2: Substance, Mortal Kombat: Deadly Alliance, Terminator: Dawn Of Fate, NHL 2003 a další. Asi nebudu příliš daleko od pravdy, když odhadnu, že jste si nejprve nedočkavě vyhráli s DVD diskem a teprve potom jste se pustili do čtení časopisu.

Preview vkládá (stejně jako já) velké naděje do zmíněné „plošinovky“ Ratchet And Clank, dále se zabývá Burnoutem 2, Ape Escape 2, The Sum Of All Fears a dvěmi pekelně dobře vypadajícími akcemi Twin Caliber a Gungrave. Část novinkové rubriky TNT je věnována americké premiéře modemu a online služeb pro PS2, dále zde najdete mnoho žhavých zpráv ze světa PS2, přičemž nejvýznamnější je rozhodně započetí prací na titulu ICO 2. A jako vždy si projdeme utrpením tiché závisti nad novinkami v Japonsku.

Rozhovor tentokrát zastihl človíčka jménem Kenji Inafune, což je skorobůh zodpovědný kromě druhého Resident Evila (podle mnohých nejlepší díl série) za novou modlu PS2 hráčů jménem Onimusha 1 a 2. Tématické rubriky jsou tentokrát věnovány titulům Grand Theft Auto: Vice City a The Sims, dokonale nezábavná a zbytečná je podle mne několikastránková „legrační“ předpověď budoucnosti (nejen herního) světa.

Recenze nabízejí doslova svatou trojici titulů, které dají tento měsíc pořádně zabrat vašim peněženkám a sociálnímu životu. TimeSplitters 2 jsou doomovkou, jakou svět ještě neviděl. Designově revoluční akční hra se strhující, slovy nepopsatelnou hratelností ukazuje, že žánr first person akčních her definitivně opustil výjimečnost PC platformy. Temně romantický horor Onimusha 2 pro změnu překonává svého „otce“, sérii Resident Evil. A konečně The Thing, na atmosféře postavené pokračování legendárního hororu Věc, dokazuje, že originální nápady (management strachu a důvěry ve skupině vašich postav) ve hrách stále existují. Vedle těchto tří (každá zmíněná hra získala 9/10) jsou ostatní recenze nehledě na jejich hodnocení slabým odvarem. Platí to i pro takového Tekkena 4 nebo Turoka Evolution.

Kultura se věnuje filmu Pán prstenů, který právě vyšel na DVD. V OPS2 se místo opakování příběhu dočtete vskutku pikantní zajímavosti ze zákulisí (kterými je napráno bonusové DVD k filmu). Mezi dalšími recenzemi lze vyzdvihnout filmy Memento a Vanilla Sky, které se rozhodně musí líbit každému a knihu Zázraky, která patří k tomu nejlepšímu (a nejdražšímu), co u nás (v češtině) kdy vyšlo. Rubrika návodů se zabývá těmi nejskrytějšími tajemstvími Final Fantasy X, dva finální krátké články pak rozebírají výhody krátkých her a legendu jménem Doom.

Rubrika dopisy je bohužel znovu na pouhých dvou stranách a jako vždy v ní můžete najít skrytou provokaci vůči Fanatickým Fanouškům Final Fantasy. Bez ní by snad OPS2 nebyl kompletní.

Pro příští číslo, které vychází 17. října, se připravuje DVD s 10-ti hratelnými ukázkami titulů jako Ratchet And Clank, Burnout 2, Hitman 2 nebo Red Faction 2. Nezbývá než zavřít ústa, zatnout zuby a nějak do těch pár zbývajících dnů vydržet. S „osmičkou“ by konečně měl přijít také nový design časopisu, takže skutečně půjde o doposud nejzajímavější číslo v krátké (a úspěšné) historii Oficiálního Českého PlayStation 2 Magazínu.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |