OPS2, únorové číslo – krev, střeva, meče a šavle

Originální nadpis souvisí s maximálně brutálním pokračováním série Mortal Kombat, jehož recenze vévodí novému číslu Oficiálního PlayStation 2 Magazínu společně s masivním preview roku 2003. Za zmínku stojí také recenze na konzolovou variantu The Sims, jejímž autorem je Michal Rybka. Pojďme se tedy na OPS2 č.11 podívat zblízka.
OPS2, únorové číslo – krev, střeva, meče a šavle

Otvírákem je tentokrát tabulka s dvaceti nejvýznamnějšími lidmi ve světě PlayStation, která je napsána velmi vtipně (a některá děvčata začnou ty hry víc zajímat, když uvidí na fotkách, jací sympaťáci za nimi stojí – viz. třeba Jason Rubin, ředitel firmy Naughty Dog, tvůrce hry Jak & Daxter). Novinky zahajuje připomínka netrpělivě očekávaného titulu Driver 3, který má (podle mnohých víc než úspěšně) konkurovat současným hvězdám PS2 nebe – Vice City a The Getaway. Následuje povídání o PS2 konverzi úspěšného X-boxového titulu Splinter Cell, novém Indiana Jonesovi (kde najdete další provokaci vůči fanouškům Final Fantasy), první odhady ohledně obsahu Gran Turisma 4 (které určitě vyjde!), oznámení nové hry Medal Of Honor série a z Japonska pochází další podrobné informace o hře Devil May Cry 2.

Silně rozporuplná je rubrika „Řezník“, ve které neznámý dobrodinec rozebírá stinné stránky videoher extrémně nevybíravým způsobem (nejen z hlediska slohu a slušné češtiny). Tyto sloupečky jsou ve své podstatě plné dobrých postřehů a oprávněné kritiky, nicméně forma, jakou je text napsán, odpovídá rozčílenému patnáctiletému puberťákovi, který by podle mne neměl v časopisu na úrovni OPS2 co dělat.

Rozhovor tentokrát ukřižoval hlavního designéra hry The Getaway, Chun Wah Konga. Oblíbená rubrika Monitor ostří na hru Shinobi, ZOE2, MGS2: Substance, Primal, Devil May Cry 2, SOS: The Final Escape (evropská verze netrpělivě očekávané survival adventury z Japonska, ve které se musíte dostat skrz velkoměsto zasažené zemětřesením), Bloodrayne a Mace Griffin: Bounty Hunter, což je stále lépe vypadající FPS, kombinující chození po vlastních a létání v raketě.

Masivní dvanáctistránkové téma se věnuje očekávaným projektům roku 2003. Jak ale správně poznamenává Farid Starman v úvodníku, zcela určitě to není ani polovina pecek, které nás tento rok čekají. Připomeňme si tedy alespoň ty nejvýznamnější: Silent Hill 3, Lara Croft: Angel Of Darkness, StarCraft Ghost, Wolfenstein, Matrix nebo Final Fantasy X-2. Další tématický článek se věnuje on-line budoucnosti PS2.

Recenze zahajuje Mortal Kombat: Deadly Alliance, který stylově zacáká naše obrazovky krví právě na svátek zamilovaných. Mnohem nadšenější recenzi ale hledejte na dalších stránkách, kde Michal Rybka vychvaluje do nebes PS2 verzi oblíbené PC hry The Sims. Simové jsou na PS2 něco docela jiného než na své domácí platformě, a to nejenom graficky, nýbrž také hratelností a zábavou. Michala Rybku nakonec jen tak tak udrželi, aby nedal hře 10 bodů z deseti, nicméně podle něj si je The Sims pro PS2 zaslouží. Výborné hodnocení si odnesla nejnovější z velkolepých plošinovek – Sly Raccoon. Další recenze se již zabývají méně povedenými tituly, jako je například Ape Escape 2, Battle Engine Aquila, Harry Potter nebo Minority Report. Najdete zde i stránku s aktuálně vydanými platinovými tituly, stejně jako shrnutí všech titulů jednoho žánru – tentokrát jsou to plošinovky.

V rubrice recenzí filmových DVD najdete digitální komedii Stuart Little 2 a Panic Room (vynikající thriller Davida Fischera), Hideo Kojima píše o klasice North By Northwest. Návody pitvají Vice City a nabízí také nějaké ty cheaty pro další hry.

Na DVD tentokrát najdete především fotbaly Pro Evolution Soccer 2 a Fifa 2003, dále F1 2002, Rockyho nebo třeba Ape Escape 2. Mezi videoklipy kraluje Devil May Cry 2, Primal, Sly Raccoon a jako extra je přihozen krátký dokument o tvorbě Kingdom Hearts (slova Squaresoftu „oni přišli za námi“ mne vážně pobavila).

Finále časopisu nabízí strašidelně realistické odhady vývoje na poli moderních konzolí a tradičně zábavnou rubriku dopisů, ve které stojí za zmínku dopisy žen, které jejich muži zanedbávají kvůli PS2 a VELMI odvážná radu (rady) Michala Rybky, jak se s tímto problémem vypořádat (upřímně, kdyby mojí maličkosti libovolná žena zkusila simulovat poruchu mého černého miláčka, skončilo by to Mortal Kombatem naživo, bez Deadly Alliance).

Trhákem příštího čísla bude oblíbené kombo recenze + hratelná ukázka netrpělivě očekávaného nástupce série Blood Omen jménem Primal. Počkat si musíme do 25. února 2003.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Wolfenstein II: The New Colossus - natrhněte náckům sandál (recenze)

Wolfenstein II: The New Colossus - nat…

BJ je zpět. Brutálnější, naštvanější...a na vozíku. To vás ale nezachrání pane Adolfe!

3.  11.  2017 | | 3 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A