Origami není přenosný Xbox

Nedávno se začaly šířit informace o tajemném projektu od Microsoftu s jménem Origami. Podle uniklé video ukázky vše naznačovalo, že se bude jednat o přenosné zařízení s herními možnostmi. Společnost Microsoft dnes pro server Gamespot řekla, že dané video je pravé, ale jedná se o rok starou koncepční ukázku a též naznačili, že záběry ze hry Halo byly použity pouze pro demonstrační účely. Co tedy přesně má Origami být? V současnosti nevíme, na stránkách origamiproject.com můžete zhlédnout pouze krátký teaser, slibující odhalení podrobností 9.března. 

 

Ovšem podle neoficiálních informací se má jednat o "ultra mobilní PC" ve velikosti knihy. Aspoň to tvrdí Associated Press s odkazem na zdroj z Microsoftu. Origami má být podle nich pro technické nadšence, kteří chtějí mít PC všude s sebou. Přístroj má nabídnout dotykový displej a Windows XP, to vše za cenu kolem 500 až 1000 dolarů (asi 12-24tisíc korun). Origami podle AP rozdhodně není "přenosná verze konzole Xbox" ani "hudební přehrávač schopný konkurovat iPodu od Applu." Dále nebude tak výkonný jako "plnohodnotné PC" a nepřinese "pokročilé zábavní možnosti." Ovšem následně se trochu popírají, když podle zdroje z Microsoftu má být Origami použitelné na přehrávání filmů. Tím pádem by mohlo být zařízení schopné spustit i nenáročné hry. Pravdu se dozvíme ale až příští týden.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A