Original War - čekání bude stát za to

Diskuze čtenářů k článku

Pavel Knapp  |  25. 03. 2002 11:11

Stačí se mrknout do docela zajímavé sci-fi od pana Jetscheho (doufám, že jméno příliš nekomolím...) s názvem "Poslední den stvoření".<p>
Příběh Original Wars je nápadně podobný této knize. Poslední den stvoření popisuje situaci, kdy jsou energetické zdroje téměř vyčerpány a Američané přijdou na nápad vycestovat do daleké minulosti. Také se zde vyskytuje motiv "zlých šejků", kteří na podobný nápad přišli také a kteří teď o ropná naleziště v pravěku svádějí s "hodnými Američany" tuhý boj, také je tu běžná spolupráce s našimi pravěkými předky.<p>
Nic to samozřejmě nemění na tom, že hra může být zajímavá, nová a originální. Co ale originální určitě není, to je její příběh.

 |   |  Odpovědět
Vladimír Chvátil  |  25. 03. 2002 11:11

Ale jistě ten autor se jmenuje ve skutečnosti Wolfgang Jeschke, kniha se opravdu jmenuje "Poslední den stvoření" (v originale Der Letzte Tag der Schöpfung) a u nás v Altaru je to povinná četba :). Je to moc atmosférická kniha a určitě stojí za přečtení. Chvíli jsme zpočátku zvažovali, zda to neudělat přímo podle té knížky, jenže to bychom se nechali zbytečně spoutávat (nemohli bychom použít žádné nové technologie a materiály, nebyli by tam vůbec Rusové, ...). Nezanedbatelným důvodem je také poněkud divoká situace, co se týče časových paradoxů v knize - cestování časem je tam obecně známá technologie. To si ve hře nemůžeme dovolit - jen si představte, že by po vámi vyhrané misi nepřítel z budoucnosti poslal posily na místo a čas oné bitvy... jak by se to asi projevilo? Zde kniha trochu pokulhává...

Nakonec jsme se rozhodli vzít z knihy jen hlavní myšlenku (boj o suroviny v daleké minulosti a komunikace vyslaných armád s původními obyvateli) a částečně také atmosféru (především skvělá scéna, kdy se nic netušící američané očekávající nedotčenou přírodu objevují v minulosti přímo pod palbou nepřátel).

S tím, kde jsme vzali námět, se nikterak netajíme a určitě se o tom dočtete v Credits ke hře :) A konec konců - kdopak začal sérii realtime strategií (předpokládám, že sci-fi ságu Duna od Franka Herberta zná skoro každý)

ahoj
za Altar
Vláďa Chvátil
PS: Tu knížku fakt doporučuju... |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech starších generací konzole

Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech sta…

Sony podle všeho nasypalo spoustu zdrojů do tzv. Remastering Enginu, který spojí všechny generace do jedné.

4.  1.  2020 | | 6 N/A
Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a novoroční akce

Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

3.  1.  2020 | | 4 N/A
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A