Original War - čekání bude stát za to

Diskuze čtenářů k článku

Pavel Knapp  |  25. 03. 2002 11:11

Stačí se mrknout do docela zajímavé sci-fi od pana Jetscheho (doufám, že jméno příliš nekomolím...) s názvem "Poslední den stvoření".<p>
Příběh Original Wars je nápadně podobný této knize. Poslední den stvoření popisuje situaci, kdy jsou energetické zdroje téměř vyčerpány a Američané přijdou na nápad vycestovat do daleké minulosti. Také se zde vyskytuje motiv "zlých šejků", kteří na podobný nápad přišli také a kteří teď o ropná naleziště v pravěku svádějí s "hodnými Američany" tuhý boj, také je tu běžná spolupráce s našimi pravěkými předky.<p>
Nic to samozřejmě nemění na tom, že hra může být zajímavá, nová a originální. Co ale originální určitě není, to je její příběh.

 |   |  Odpovědět
Vladimír Chvátil  |  25. 03. 2002 11:11

Ale jistě ten autor se jmenuje ve skutečnosti Wolfgang Jeschke, kniha se opravdu jmenuje "Poslední den stvoření" (v originale Der Letzte Tag der Schöpfung) a u nás v Altaru je to povinná četba :). Je to moc atmosférická kniha a určitě stojí za přečtení. Chvíli jsme zpočátku zvažovali, zda to neudělat přímo podle té knížky, jenže to bychom se nechali zbytečně spoutávat (nemohli bychom použít žádné nové technologie a materiály, nebyli by tam vůbec Rusové, ...). Nezanedbatelným důvodem je také poněkud divoká situace, co se týče časových paradoxů v knize - cestování časem je tam obecně známá technologie. To si ve hře nemůžeme dovolit - jen si představte, že by po vámi vyhrané misi nepřítel z budoucnosti poslal posily na místo a čas oné bitvy... jak by se to asi projevilo? Zde kniha trochu pokulhává...

Nakonec jsme se rozhodli vzít z knihy jen hlavní myšlenku (boj o suroviny v daleké minulosti a komunikace vyslaných armád s původními obyvateli) a částečně také atmosféru (především skvělá scéna, kdy se nic netušící američané očekávající nedotčenou přírodu objevují v minulosti přímo pod palbou nepřátel).

S tím, kde jsme vzali námět, se nikterak netajíme a určitě se o tom dočtete v Credits ke hře :) A konec konců - kdopak začal sérii realtime strategií (předpokládám, že sci-fi ságu Duna od Franka Herberta zná skoro každý)

ahoj
za Altar
Vláďa Chvátil
PS: Tu knížku fakt doporučuju... |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A