Originální fotoaparát pro majitele Palmu

Na jaře tohoto roku představil Kodak zcela jedinečné řešení digitální fotografie pro majitele kapesních počítačů Palm. Jedná se o zásuvný modul Kodak PalmPix obsahující optiku a snímací elektroniku, který získaná digitální data předává standardní sběrnicí ke zpracování a uložení do Palmu.
Na jaře tohoto roku představil Kodak zcela jedinečné řešení digitální fotografie pro majitele kapesních počítačů Palm. Jedná se o zásuvný modul Kodak PalmPix obsahující optiku a snímací elektroniku, který získaná digitální data předává standardní sběrnicí ke zpracování a uložení do Palmu. A právě nyní je na trh uváděn i model pro nejnovější, odlehčenou verzi tohoto handheldu – Palm m100. Z možnosti pořizovat a sdílet digitální snímky se proto dnes mohou těšit všichni majitelé kapesních počítačů Palm m100, III, IIIc, IIIe, IIIx, IIIxe, VII, VIIx, IBM Workpad C-3 a TRGpro (k modelům Palm V a Vx je možné připojit PalmPix s použitím adaptéru).

Uživatel kapesního počítače Palm může po jednoduchém připojení digitálního fotoaparátu Kodak PalmPix pořizovat digitální obrázky a následně s nimi pracovat s využitím jedinečných funkcí “beamování” a HotSync synchronizace s počítačem, posílat je z PC emailem nebo ukládat.

Ačkoliv jsou obrázky pořizované fotoaparátem PalmPix plnobarevné, jsou na Palmech s černobílým LCD displejem (včetně m100) zobrazovány ve stupních šedi. Výsledné obrázky ve VGA rozlišení (640 x 480 bodů) jsou do počítače přenášeny pomocí HotSync kabelu a ukládány ve formátu JPEG (nebo PICT na Macintoshi), což umožňuje téměř jakoukoliv následnou manipulaci a úpravy.

“Fotoaparát PalmPix je jedním z nejzajímavějších dnes dostupných rozšíření Palmů.”, řekl Byron Connell, viceprezident Palm, Inc. pro spotřebitelský trh.

Parametry

Digitální fotoaparát PalmPix je natolik malinký a lehký (5,6 x 2,8 x 8,4 cm a 45 g), že jeho přenášení společně s Palmem není žádným problémem. Použitý objektiv má pevnou ohniskovou vzdálenost i zaostření (od 90 cm do nekonečna), přičemž elektronika umožňuje dvojnásobný digitální zoom a provádí automatické vyvážení bílé. Jeden obrázek ve VGA rozlišení zabere v Palmu přibližně 100 KB paměti.

K tomuto fotoaparátu obdrží zákazník od Kodaku uživatelskou příručku v češtině, software pro ovládání a připojení a baterie. PalmPix je kompatibilní s Windows 95, 95B, 98, 98SE, NT 4.0, Windows 2000 a Mac OS 7.5.5 až 9.0.4. Doporučená koncová cena Kodak PalmPixu je 8 930 Kč bez DPH.

O společnosti: Foto-World, spol. s r. o. vznikla v roce 1993 spojením belgické firmy Eastbridge a firmy Kodak Ltd. Na českém trhu zastupuje firmu Kodak jako jediný oficiální distributor výrobků a služeb této značky. Firma Foto-World funguje na místním trhu 7 let a za tuto krátkou dobu se jí podařilo najít své místo a ukázat, že stejně jako ve světě i u nás se Kodak = kvalita.

Nejširší oblast sortimentu výrobků Kodak sestává z tzv. amatérských filmů a kompaktních fotoaparátů, rychle se rozrůstá oblast digitálních fotoaparátů spotřebních i profesionálních. Dále zde jsou minilaby Kodak Express, které tvoří po celé republice síť již více než 140 provozoven s nadstandardními službami. Nabídku doplňují skenery, sublimační tiskárny, inkjetový plotr, systémy Photo CD, CD a optické knihovny i celé systémy KODAK na zpracování listinných dokumentů. Neméně důležitou oblastí sortimentu Kodak jsou fotomateriály pro profesionální fotografy.

O společnosti: Roku 1879 byl Londýn centrem fotografického i obchodního světa, a právě zde zaregistroval George Eastman svůj patent na stroj vyrábějící potažené fotografické desky. Výroba suchých desek se rozběhla za finanční podpory Henry A. Stronga roku 1880 a 1.1.1881 Eastman a Strong založili Eastman Dry Plate Company. Roku 1883 rozčeřil Eastman trh uvedením filmu v roličce a o pět let později prodejem fotoaparátu KODAK pro laické použití. Od roku 1892 se společnost nazývá současným jménem Eastman Kodak Company a dnes vlastní výrobní závody v Kanadě, Mexiku, Brazílii, Spojeném Království, Francii, Německu, Austrálii a USA. Produkty značky Kodak jsou dodávány prostřednictvím poboček a sesterských firem do více jak 150 zemí světa a v roce 1999 bylo dosaženo obratu 14,6 mld. dolarů.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce