Originální fotoaparát pro majitele Palmu

Na jaře tohoto roku představil Kodak zcela jedinečné řešení digitální fotografie pro majitele kapesních počítačů Palm. Jedná se o zásuvný modul Kodak PalmPix obsahující optiku a snímací elektroniku, který získaná digitální data předává standardní sběrnicí ke zpracování a uložení do Palmu.
Na jaře tohoto roku představil Kodak zcela jedinečné řešení digitální fotografie pro majitele kapesních počítačů Palm. Jedná se o zásuvný modul Kodak PalmPix obsahující optiku a snímací elektroniku, který získaná digitální data předává standardní sběrnicí ke zpracování a uložení do Palmu. A právě nyní je na trh uváděn i model pro nejnovější, odlehčenou verzi tohoto handheldu – Palm m100. Z možnosti pořizovat a sdílet digitální snímky se proto dnes mohou těšit všichni majitelé kapesních počítačů Palm m100, III, IIIc, IIIe, IIIx, IIIxe, VII, VIIx, IBM Workpad C-3 a TRGpro (k modelům Palm V a Vx je možné připojit PalmPix s použitím adaptéru).

Uživatel kapesního počítače Palm může po jednoduchém připojení digitálního fotoaparátu Kodak PalmPix pořizovat digitální obrázky a následně s nimi pracovat s využitím jedinečných funkcí “beamování” a HotSync synchronizace s počítačem, posílat je z PC emailem nebo ukládat.

Ačkoliv jsou obrázky pořizované fotoaparátem PalmPix plnobarevné, jsou na Palmech s černobílým LCD displejem (včetně m100) zobrazovány ve stupních šedi. Výsledné obrázky ve VGA rozlišení (640 x 480 bodů) jsou do počítače přenášeny pomocí HotSync kabelu a ukládány ve formátu JPEG (nebo PICT na Macintoshi), což umožňuje téměř jakoukoliv následnou manipulaci a úpravy.

“Fotoaparát PalmPix je jedním z nejzajímavějších dnes dostupných rozšíření Palmů.”, řekl Byron Connell, viceprezident Palm, Inc. pro spotřebitelský trh.

Parametry

Digitální fotoaparát PalmPix je natolik malinký a lehký (5,6 x 2,8 x 8,4 cm a 45 g), že jeho přenášení společně s Palmem není žádným problémem. Použitý objektiv má pevnou ohniskovou vzdálenost i zaostření (od 90 cm do nekonečna), přičemž elektronika umožňuje dvojnásobný digitální zoom a provádí automatické vyvážení bílé. Jeden obrázek ve VGA rozlišení zabere v Palmu přibližně 100 KB paměti.

K tomuto fotoaparátu obdrží zákazník od Kodaku uživatelskou příručku v češtině, software pro ovládání a připojení a baterie. PalmPix je kompatibilní s Windows 95, 95B, 98, 98SE, NT 4.0, Windows 2000 a Mac OS 7.5.5 až 9.0.4. Doporučená koncová cena Kodak PalmPixu je 8 930 Kč bez DPH.

O společnosti: Foto-World, spol. s r. o. vznikla v roce 1993 spojením belgické firmy Eastbridge a firmy Kodak Ltd. Na českém trhu zastupuje firmu Kodak jako jediný oficiální distributor výrobků a služeb této značky. Firma Foto-World funguje na místním trhu 7 let a za tuto krátkou dobu se jí podařilo najít své místo a ukázat, že stejně jako ve světě i u nás se Kodak = kvalita.

Nejširší oblast sortimentu výrobků Kodak sestává z tzv. amatérských filmů a kompaktních fotoaparátů, rychle se rozrůstá oblast digitálních fotoaparátů spotřebních i profesionálních. Dále zde jsou minilaby Kodak Express, které tvoří po celé republice síť již více než 140 provozoven s nadstandardními službami. Nabídku doplňují skenery, sublimační tiskárny, inkjetový plotr, systémy Photo CD, CD a optické knihovny i celé systémy KODAK na zpracování listinných dokumentů. Neméně důležitou oblastí sortimentu Kodak jsou fotomateriály pro profesionální fotografy.

O společnosti: Roku 1879 byl Londýn centrem fotografického i obchodního světa, a právě zde zaregistroval George Eastman svůj patent na stroj vyrábějící potažené fotografické desky. Výroba suchých desek se rozběhla za finanční podpory Henry A. Stronga roku 1880 a 1.1.1881 Eastman a Strong založili Eastman Dry Plate Company. Roku 1883 rozčeřil Eastman trh uvedením filmu v roličce a o pět let později prodejem fotoaparátu KODAK pro laické použití. Od roku 1892 se společnost nazývá současným jménem Eastman Kodak Company a dnes vlastní výrobní závody v Kanadě, Mexiku, Brazílii, Spojeném Království, Francii, Německu, Austrálii a USA. Produkty značky Kodak jsou dodávány prostřednictvím poboček a sesterských firem do více jak 150 zemí světa a v roce 1999 bylo dosaženo obratu 14,6 mld. dolarů.

Nejnovější komentáře