Osídlete Ameriku a přetvořte ji k obrazu svému!

Tak právě to bude vaším jediným a hlavním úkolem v nové hře od německé firmy Data Becker s originálním jménem America. Bude se jednat o akcí nadupanou real-time strategii, velice podobnou např. Age of Empires, jen odehrávající se v poněkud jiném a navíc kratším časovém úseku.
Osídlete Ameriku a přetvořte ji k obrazu svému!
Stanete se vůdcem jedné ze čtyř hlavních amerických "mocností", což jsou Osadníci, Indiáni, Mexičané a Desperáti ("zlí kovbojové" abych tak řekl). Každá ze stran bude mít samozřejmě svůj vlastní vzhled jednotek, budov, i všeho ostatního, své výhody a nevýhody.

AmericaAmerica

AmericaAmerica

A které jiné časy by tohle mohly být, než staré dobré westernové - tedy období přibližně 90 let po Občanské válce. Cílem celé hry bude objevit, dobýt, ubránit, postavit či prostě osídlit Ameriku. K dispozici bude na 40 různorodých misí (tedy kolem 10 pro každou stranu) a v každé se budete muset rozhodnout pro jiný druh postupu, zvolit jinou strategii.

Samozřejmě, že vám ve vašem snažení bude bránit mnoho nejrůznějších problémů - nedostatek koní, surovin, útoky nepřátel, málo vojáků, to vše a ještě mnohem více vás během hry potká. A bude jen na vás, jak se s tím vším vypořádáte natolik dobře, abyste byli schopni dosáhnout vítězství. A vězte, že to bude těžké. Autoři totiž slibují výjimečnou (!:) umělou inteligenci.

AmericaAmerica

AmericaAmerica

Co se týká válčení, jako že se ho v Americe dočkáme v hojném počtu, tak i to bude velmi propracované. Vojáci budou moci zaujímat realistické bojové formace, budou mít atributy jako morálka či zkušenosti, budou sami schopní se přeskupovat, a další blbinky. Taktéž bude možné z pěchoty vytvářet kavalerii a naopak (pokud tedy někde najdete/ukradnete koně). Všechno tohle se bude odehrávat v dnes již standardním 3D terénu. A nakonec - síťová hra bude přístupná až osmi hráčům, a to zřejmě přes internet a LAN (to však zatím nebylo upřesněno).

Minimální hardwarové požadavky jsou vcelku adekvátní - P266MMX, W2k/98/95, 64MB RAM.