Oslavte 10. výročí vydání RPG Fallout

Do nového dne se probudila stránka kalendáře s nápisem 23. září 1997, když vybuchla atomovka. I když byla pouze virtuální, pokryla svým radioaktivním spadem popularity duše tisíců hráčů a její atomy s dalekosáhlým poločasem rozpadu dosud nevymizely. Server No Mutants Alowed věnující se tématice postapokalyptických her výročí na svých stránkách již nějakou dobu řádně propírá, přičemž nyní objevil jedny z prvních koncepčních obrázků původní série Fallout ze štětce Leonarda Boyarskyho.

  

První artwork zachycuje skupinu lidí přepadených lobotomizovanými zrůdami (tehdy nazývanými lobotomity), přičemž v pozadí mohou diváci sledovat nástup zachránce z řad Bratrstva oceli. Zajímavé je, že koncept byl původně nakreslen pro část příběhu z Fallout Tales #2, z nichž se později vyklubal oficiální Fallout 2. V pořadí třetí obrázek ukazuje jednu z prvních verzí oblíbeného maskota celé série, jemuž tvůrci původně říkali Skill Guy.

Na závěr uveďme zprávu, která se před deseti lety objevila na oficiální stránce hry, kdy ještě nikdo neměl potuchy, jaká legenda se právě zrodila:

Update projektu: Začínáme kompletovat „konečné kandidáty.“ Pokud nenalezneme žádné významné bugy, mohou tato CD být finálními verzemi. Tým kontroly kvality zde zůstával přesčas, aby se dopracoval k poslední verzi. Budeme přinášet další informace, než dosáhneme stříbrné verze a potvrdíme absenci bugů způsobujících padání hry nebo dalších chyb, jež mohou zastavit distribuci.

Zdroj: No Mutants AllowedNEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A