Otevřeno unikátní muzeum videoher

Tento víkend bylo slavnostně otevřeno v Červeném Újezdě první české muzeum videoher a arkádových automatů. Návštěvníkům nabízí možnost vyzkoušet si některý z více jak 50 herních arkádových automatů s legendárními hrami jako třeba Space Invaders, Pac Man či Golden Axe.

Muzeum se jmenuje Aréna ArcadeHry.cz a na české scéně představuje unikátní projekt, který nabízí široké veřejnosti šanci vyzkoušet si ty největší klasiky videoherní éry na původních arkádových automatech. Hlavním partnerem projektu je Hrad Červený Újezd, v jehož areálu je Aréna umístěna. Od centra Prahy je Aréna vzdálena necelých 30 km.

arcade02.jpg

"Pokud stejně jako my nemůžete zapomenout na všechny ty úžasné okamžiky v pouťových maringotkách nebo porevolučních hernách, naše arkádové muzeum je pro vás místo zaslíbené," říká šéf muzea Jan Orna. Muzeum bude otevřeno každý víkend - v sobotu mezi 9.00–18.00 hod., v neděli mezi 9.00–17.00 hod.

V Aréně jsou k dispozici historické stroje s legendami jako Space Invaders, Centipede, Asteroids, Galaxian, Missile Command, Battlezone, Gauntlet, Dig Dug, Pac Man, Galaga, Frogger, Pole Position, Golden Axe, Street Fighter II a desítkami dalších titulů. Součástí expozice je, kromě samotné možnosti hraní na všech strojích, i možnost nechat si o předváděných hrách povyprávět od zakladatelů projektu.

arcade01.jpg

Vstupné do muzea je pro děti do 6 let zdarma. Pro děti do 15 let činí 69 Kč za jeden den a pro dospělé 99 Kč za den. V průběhu dne si může návštěvník vyzkoušet kterýkoliv z funkčních automatů, přičemž samotné hraní je již zdarma. Klasické rozměňování mincí tedy v Aréně neexistuje. V budoucnu bude muzeum Aréna podporovat klubové, kulturní a retro akce, kterým muzeum nabídne vhodný prostor k organizaci setkání a zároveň přinese návštěvníkům pohledy na další dekády bohaté herní historie.

Bližší informace o muzeu Aréna najdete na stránce http://www.arcadehry.cz.

Zdroj: TZ

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |