Outbound – hra plná mechů je tady!

Jsem potěšen vzrůstající kvalitou plných her. Jejich autoři si neustále zvyšují laťku a předhánějí se v tom, kdo vytvoří lepší hru. Dnešní hra není výjimkou. Pokud by byla uspořádána hitparáda freeware her, Outbound by jistě okupoval přední pozice, ne-li pozici nejvyšší. O tom se však můžete přesvědčit sami v této plné hře, při níž se zaručeně nebudete nudit.
Outbound – hra plná mechů je tady!
Outbound sleduji se zájmem již od počátku jeho vývoje. Zhruba před měsícem byla vypuštěna beta, která byla recenzována kolegy z GameWebu. My vám dnes přinášíme finální verzi této skvělé hry.

Hra samotná se odehrává ve čtvrtém miléniu a jde v ní o konflikt několika zainteresovaných stran. Vy zastáváte vyšší pozici v elitní mechovské jednotce. Vaším posláním je plnit mnoho rozličných misí, ničit nepřátele a taky hlavně si hlídat svůj krk, o který vám ve hře častokrát někdo bude usilovat.

OutboundOutbound

Na začátku každé hry si musíte zvolit planetu, která symbolizuje určitou misi. Celkem jich tu máme osm. To by se mohlo zdát málo, ale jednotlivé mise jsou velice rozsáhlé a dlouhé a bude vám trvat nějakou dobu, než dojdete k vítěznému konci. U každé planety máte ve zkratce popsány základní objekty a úkoly mise. Někdy jde o věci triviální jako je například zničení dvou transportérů než dojedou k základně, jindy jde o úkoly složitější jako je hlídat a bránit základnu po určitou dobu. Zde ti bystřejší z vás možná vidí nějakou spojitost se Stracraftem, ze kterého se trochu autoři nechali inspirovat. Ač se to nezdá, Outbound není strategická hra, ale akční. To je možná způsobeno izometrickým pohledem, kterým nahlížíte na celé bojiště.

Po celou dobu hraní máte na obrazovce zobrazeno mnoho údajů jako je například stav vašeho života, počet střel, rovněž si můžete nechat písmenem „M“ zobrazit mapu celé oblasti. Zbraně jsem objevil 3 – automatický kanón, naváděné střely a pulzní kanón. I když je fakt, že ve hře narazíte i na další (např. nášlapné miny), tak je do tohoto výčtu nezařazuji. Někdy se k vám při plnění nějaké mise přidá někdo z vašich jednotek a jeho pomoc vám bude jistě užitečná.

OutboundOutbound

Trošku mi připadá, že Outbound byl šit horkou jehlou, protože se v něm objevily nějaké ty chybičky. Zpočátku mi vadila absence nápovědy přímo ve hře, ale to se ještě dalo překousnout. Vrcholem pak bylo, když jsem po stisku klávesy „O“ dokončil misi. Nevím, jestli je to nějaký bug, nebo to autor udělal záměrně, ale nikde o tom není ani zmínka. Tak je to i s nesmrtelností – někde vedle zmíněné klávesy „O“ leží podobná klávesa, jež vás udělá nesmrtelnými. Když se nad tím tak zamýšlím, nemuselo by jít o bugy, ale možná to jsou cheaty. To však ví jen sám autor.

I přes tyto malé nedostatky je Outbound velice hratelný. Navíc exceluje skvělou grafikou, která vás jistě uchvátí. Hra má trochu nadprůměrnou velikost, ale řeknu vám, že to určitě stojí za to. Tak na co ještě čekáte? Stahujte, stahujte…

Download (7,5 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A