Outlive – o nic víc ani míň než Starcraft

Už se mohlo zdát, že po úspěchu Starcraftů herním světem začaly hýbat jiné úspěšné hry, leč v Continuum Entertainment si zřejmě řekli, že to je právě ta správná doba oprášit zašlou slávu tolik úspěšné hry jako Starcraft, a rozhodli se vydat v podstatě identický klon. No a musím říct, že to nakonec možná nebyl zas tak špatný nápad.
Outlive – o nic víc ani míň než Starcraft
Už se mohlo zdát, že po úspěchu Starcraftů herním světem začaly hýbat jiné úspěšné hry, leč v Continuum Entertainment si zřejmě řekli, že to je právě ta správná doba oprášit zašlou slávu tolik úspěšné hry jako Starcraft, a rozhodli se vydat v podstatě identický klon. No a musím říct, že to nakonec možná nebyl zas tak špatný nápad.

Příběh je klasickým již tolikrát použitým schématem, až zamrzí. Dozvíte se, že na Zemi docházejí nerostné suroviny, zato terorismu je čím dál tím víc, stejně jako lidí… Zkrátka už se těm nejbohatším národům a korporacím moc nelíbí naše rodná planetka, a tak v roce 2035 založí Světovou Radu a krom jiného vynaloží veliké úsilí a finanční prostředky na vesmírný program, zaměřený na naší sluneční soustavu s cílem najít co největší úložiště nerostných surovin. Po celých sedmi letech dojdou vědci k názoru, že zřejmě nejbohatším zdrojem čehokoliv je Titan, měsíc planety Saturnu. Bohužel ale jeho klimatické poměry jaksi nejsou zrovna lidem nijak příznivé, a tak je potřeba vymyslet nějakou náhradní posádku. Doktor Joseph Taylor přijde se zajímavým nápadem vyšlechtit geneticky upravované nikoli potraviny, ale lidské bytosti, kterým by tamní klima nevadilo a na druhé straně stojí doktorka Mary Anne Harleyová, která je zastáncem přístupu založeném čistě na nasazení robotů. Máme dvě strany, mezi kterými nemusíte chodit pro rivalitu příliš daleko, opuštěnou planetu plnou bohatství, spoustu výzbroje používané proti teroristům, tak co chcete víc. Hurá na ně.

OutliveOutlive

Celkem jsou připraveny celé tři kampaně. Jedna za zmutované človíčky, druhá za roboty a třetí je jakási kooperace obou stran. Projít byste měli tedy přes celých čtyřicet nejrůznějších map a pokud toužíte i po multiplayeru, určitě vás potěší, že specielně pro něj je připraveno několik samostatných bitevních plání, na kterých se bude moct utkat až šestnáct hráčů. Ostatně jak jsem se dozvěděl, i kampaně pro jednoho hráče vlastně půjdou hrát ve dvou lidech, každý za jednu stranu.

OutliveOutlive

Ve hře přibude samozřejmě i pár novostí. Třeba při vybudování Intelligence Center budete mít možnost hezky sabotovat práci vašeho soupeře či se věnovat špionážní činnosti a krást mu informace a také tolik potřebnou technologii. Dalších drobných zlepšení se dočkáme u jednotek, kterých by mělo být mimochodem celkem dvacet různých typů. Půjde u nich kupříkladu nastavovat rádius, ve kterém mají přispěchat na pomoc do odehrávající se bitky, či úroveň poškození při kterém se mají stáhnout. Rovněž trochu zábavy navíc přinese i možnost obchodovat s jednotkami mezi jednotlivými stranami.

OutliveOutlive

Ještě také pár slov věnuji grafice, která bude dle svého vzoru 2D a budete si moct vybrat ze tří rozlišení (640x480, 800x600, 1024x768), což mimo jiného slibuje i velice příznivé hardwarové nároky a minimální sestava by se měla pohybovat na úrovni P166 a 32MB RAM. No ptáte-li se kdy to vyjde, tak oficiální datum vydání je stanoveno na březen 2001. Uvidíme.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 1 N/A