Outlive – o nic víc ani míň než Starcraft

Už se mohlo zdát, že po úspěchu Starcraftů herním světem začaly hýbat jiné úspěšné hry, leč v Continuum Entertainment si zřejmě řekli, že to je právě ta správná doba oprášit zašlou slávu tolik úspěšné hry jako Starcraft, a rozhodli se vydat v podstatě identický klon. No a musím říct, že to nakonec možná nebyl zas tak špatný nápad.
Outlive – o nic víc ani míň než Starcraft
Už se mohlo zdát, že po úspěchu Starcraftů herním světem začaly hýbat jiné úspěšné hry, leč v Continuum Entertainment si zřejmě řekli, že to je právě ta správná doba oprášit zašlou slávu tolik úspěšné hry jako Starcraft, a rozhodli se vydat v podstatě identický klon. No a musím říct, že to nakonec možná nebyl zas tak špatný nápad.

Příběh je klasickým již tolikrát použitým schématem, až zamrzí. Dozvíte se, že na Zemi docházejí nerostné suroviny, zato terorismu je čím dál tím víc, stejně jako lidí… Zkrátka už se těm nejbohatším národům a korporacím moc nelíbí naše rodná planetka, a tak v roce 2035 založí Světovou Radu a krom jiného vynaloží veliké úsilí a finanční prostředky na vesmírný program, zaměřený na naší sluneční soustavu s cílem najít co největší úložiště nerostných surovin. Po celých sedmi letech dojdou vědci k názoru, že zřejmě nejbohatším zdrojem čehokoliv je Titan, měsíc planety Saturnu. Bohužel ale jeho klimatické poměry jaksi nejsou zrovna lidem nijak příznivé, a tak je potřeba vymyslet nějakou náhradní posádku. Doktor Joseph Taylor přijde se zajímavým nápadem vyšlechtit geneticky upravované nikoli potraviny, ale lidské bytosti, kterým by tamní klima nevadilo a na druhé straně stojí doktorka Mary Anne Harleyová, která je zastáncem přístupu založeném čistě na nasazení robotů. Máme dvě strany, mezi kterými nemusíte chodit pro rivalitu příliš daleko, opuštěnou planetu plnou bohatství, spoustu výzbroje používané proti teroristům, tak co chcete víc. Hurá na ně.

OutliveOutlive

Celkem jsou připraveny celé tři kampaně. Jedna za zmutované človíčky, druhá za roboty a třetí je jakási kooperace obou stran. Projít byste měli tedy přes celých čtyřicet nejrůznějších map a pokud toužíte i po multiplayeru, určitě vás potěší, že specielně pro něj je připraveno několik samostatných bitevních plání, na kterých se bude moct utkat až šestnáct hráčů. Ostatně jak jsem se dozvěděl, i kampaně pro jednoho hráče vlastně půjdou hrát ve dvou lidech, každý za jednu stranu.

OutliveOutlive

Ve hře přibude samozřejmě i pár novostí. Třeba při vybudování Intelligence Center budete mít možnost hezky sabotovat práci vašeho soupeře či se věnovat špionážní činnosti a krást mu informace a také tolik potřebnou technologii. Dalších drobných zlepšení se dočkáme u jednotek, kterých by mělo být mimochodem celkem dvacet různých typů. Půjde u nich kupříkladu nastavovat rádius, ve kterém mají přispěchat na pomoc do odehrávající se bitky, či úroveň poškození při kterém se mají stáhnout. Rovněž trochu zábavy navíc přinese i možnost obchodovat s jednotkami mezi jednotlivými stranami.

OutliveOutlive

Ještě také pár slov věnuji grafice, která bude dle svého vzoru 2D a budete si moct vybrat ze tří rozlišení (640x480, 800x600, 1024x768), což mimo jiného slibuje i velice příznivé hardwarové nároky a minimální sestava by se měla pohybovat na úrovni P166 a 32MB RAM. No ptáte-li se kdy to vyjde, tak oficiální datum vydání je stanoveno na březen 2001. Uvidíme.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A