Outlive – o nic víc ani míň než Starcraft

Už se mohlo zdát, že po úspěchu Starcraftů herním světem začaly hýbat jiné úspěšné hry, leč v Continuum Entertainment si zřejmě řekli, že to je právě ta správná doba oprášit zašlou slávu tolik úspěšné hry jako Starcraft, a rozhodli se vydat v podstatě identický klon. No a musím říct, že to nakonec možná nebyl zas tak špatný nápad.
Outlive – o nic víc ani míň než Starcraft
Už se mohlo zdát, že po úspěchu Starcraftů herním světem začaly hýbat jiné úspěšné hry, leč v Continuum Entertainment si zřejmě řekli, že to je právě ta správná doba oprášit zašlou slávu tolik úspěšné hry jako Starcraft, a rozhodli se vydat v podstatě identický klon. No a musím říct, že to nakonec možná nebyl zas tak špatný nápad.

Příběh je klasickým již tolikrát použitým schématem, až zamrzí. Dozvíte se, že na Zemi docházejí nerostné suroviny, zato terorismu je čím dál tím víc, stejně jako lidí… Zkrátka už se těm nejbohatším národům a korporacím moc nelíbí naše rodná planetka, a tak v roce 2035 založí Světovou Radu a krom jiného vynaloží veliké úsilí a finanční prostředky na vesmírný program, zaměřený na naší sluneční soustavu s cílem najít co největší úložiště nerostných surovin. Po celých sedmi letech dojdou vědci k názoru, že zřejmě nejbohatším zdrojem čehokoliv je Titan, měsíc planety Saturnu. Bohužel ale jeho klimatické poměry jaksi nejsou zrovna lidem nijak příznivé, a tak je potřeba vymyslet nějakou náhradní posádku. Doktor Joseph Taylor přijde se zajímavým nápadem vyšlechtit geneticky upravované nikoli potraviny, ale lidské bytosti, kterým by tamní klima nevadilo a na druhé straně stojí doktorka Mary Anne Harleyová, která je zastáncem přístupu založeném čistě na nasazení robotů. Máme dvě strany, mezi kterými nemusíte chodit pro rivalitu příliš daleko, opuštěnou planetu plnou bohatství, spoustu výzbroje používané proti teroristům, tak co chcete víc. Hurá na ně.

OutliveOutlive

Celkem jsou připraveny celé tři kampaně. Jedna za zmutované človíčky, druhá za roboty a třetí je jakási kooperace obou stran. Projít byste měli tedy přes celých čtyřicet nejrůznějších map a pokud toužíte i po multiplayeru, určitě vás potěší, že specielně pro něj je připraveno několik samostatných bitevních plání, na kterých se bude moct utkat až šestnáct hráčů. Ostatně jak jsem se dozvěděl, i kampaně pro jednoho hráče vlastně půjdou hrát ve dvou lidech, každý za jednu stranu.

OutliveOutlive

Ve hře přibude samozřejmě i pár novostí. Třeba při vybudování Intelligence Center budete mít možnost hezky sabotovat práci vašeho soupeře či se věnovat špionážní činnosti a krást mu informace a také tolik potřebnou technologii. Dalších drobných zlepšení se dočkáme u jednotek, kterých by mělo být mimochodem celkem dvacet různých typů. Půjde u nich kupříkladu nastavovat rádius, ve kterém mají přispěchat na pomoc do odehrávající se bitky, či úroveň poškození při kterém se mají stáhnout. Rovněž trochu zábavy navíc přinese i možnost obchodovat s jednotkami mezi jednotlivými stranami.

OutliveOutlive

Ještě také pár slov věnuji grafice, která bude dle svého vzoru 2D a budete si moct vybrat ze tří rozlišení (640x480, 800x600, 1024x768), což mimo jiného slibuje i velice příznivé hardwarové nároky a minimální sestava by se měla pohybovat na úrovni P166 a 32MB RAM. No ptáte-li se kdy to vyjde, tak oficiální datum vydání je stanoveno na březen 2001. Uvidíme.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A