Overwatch už vám nedovolí kupovat v Belgii loot boxy

Konec se blíží.
Overwatch už vám nedovolí kupovat v Belgii loot boxy

Belgičané dostáli svým slovům a po čtyřech měsících od přezkoumání celé záležitosti opravdu začínají mizet loot boxy z her, které je obsahovaly. Zatím se legislativě snaží vyhovět pouze Bizzard, ale dá se očekávat, že počet her bude postupně narůstat. Momentálně si placené krabičky nekoupíte ve hrách Overwatch a Heroes of the Storm.

Blíží se konec lootboxů? Valve je už zablokovalo v CS:GO pro Belgii a Nizozemí

Blíží se konec lootboxů? Valve je už zablokovalo v CS:GO pro Belgii a Nizozemí

Ve stopách CS:GO 

Blizzard také vytvořil na svých fórech téma, které se týkalo tohoto rozhodnutí a vysvětlil, proč sáhl k takovému řešení. Za hazard prý loot boxy nepovažuje. "V Blizzardu jsme byli překvapení tímhle rozhodnutím a samozřejmě nesdílíme stejný názor. Nicméně jsme se rozhodli podřídit se jejich interpretaci zákona. Proto nám nezbývá nic jiného, než loot boxy pro hráče v Belgii znepřístupnit," stojí ve vyjádření Blizzardu.

Belgická herní komise chce hnát lootboxy před soud, projde to?

Belgická herní komise chce hnát lootboxy před soud, projde to?

FIFA se bude snažit zákon obejít

Kromě her od Blizzardu a CS:GO prohlásila herní komise v Belgii za hazard také balíčky pro FIFA Ultimate Team. EA si zatím ale stojí za svým a tvrdí, že balíčky v jejich sportovní hře nejsou hazard. Autority se o tom snaží přesvědčit mimo jiné i tím, že do FIFA 19 implementuje novinku, díky které uvidíte procentuelní šanci na získání určitého obsahu z balíčku. Rozmůže se stejná legislativa i v ostatních státech Evropy a světa?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole