Ovladač konzole Playstation 5 se pravděpodobně zbaví svítící diody

Proč zbytečně plýtvat baterií, když to jde i jinak?

Nový patent, registrovaný na japonském patentovém úřadě společností Sony možná poodhaluje, jak bude vypadat ovladač Dualshock páté generace. Na obrázku, přiloženém k patentu lze vidět určité rozdíly oproti čtvrté a páté generaci, především z hlediska ergonomie, velikosti tlačítek, menších analogových páček a USB portu.

Pravděpodobně nejviditelnější změnou je kompletní absence velké svítící diody na zadní straně, která vždy signalizovala profil hráče a spolupracovala barvičkami i ve hrách. Nyní to vypadá, že to možná vůbec nebude potřeba a Sony se chce soustředit hlavně na delší životnost baterie na jedno nabití, což rozhodně vítáme. 

Untitled-4-768x753-600x588.jpg

Samozřejmě, jak víme již od rozhovoru s Markem Cernym pro Wired, ovladač dozní vizuálně minimum změn a rozdíly budou hlavně cítit. Ovladač by tak měl dostat nové nové adaptivní triggery s lepšími vibračními motůrky a heptickou odezvou. 

Na ovladač se ostatně podíváme už v příštím roce. 

Diskuze (1) Další článek: Star Wars Jedi: Fallen Order - Návrat Jediho ve vší parádě | Recenze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie

Aktuality

3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách