Ovladače: další okurky z prázdnin

Okurky stále rostou a nejvíce je sbírají vývojáři ovladačů. I přesto se mi podařilo v posledním prázdninovém týdnu sehnat pár zajímavostí – tentokráte budou potěšeni zejména majitelé Matroxích karet, mám také pár aktualizací obecných utilit.
Okurky stále rostou a nejvíce je sbírají vývojáři ovladačů. I přesto se mi podařilo v posledním prázdninovém týdnu sehnat pár zajímavostí – tentokráte budou potěšeni zejména majitelé Matroxích karet, mám také pár aktualizací obecných utilit.

Programátoři Matroxu nebývale brzo po posledních betách vypustili další betaverze ovladačů pro G100, G200, G400 a G450, a to pro všechny operační systémy. Pro Windows 95/98/ME je to verze 6.01, pro Windows NT 4.0 4.451 a pro Windows 2000 pak 5.11.

Oproti tomu majitelé Voodoo3 dostali od 3dfx jen malou třešničku – betaverzi 1.01.04 pro Windows 2000. O to více je snad (a všechny ostatní uživatele) potěší další verze programů HyperSnap 3.62 pro snímání obrázků z her a PowerStrip 2.72 pro ladění možností grafické karty. Novinkou na Doupěti je pak program WCPUid 2.80, který zjistí informace o procesoru v počítači – frekvenci, násobič, napětí, L1 a L2 cache, frekvenci sběrnice a další podrobnosti.

Pokud jste majiteli základních desek s čipset VIA, můžete zkusit další verzi balíčku ovladačů 4in1 ve verzi 4.24a a ovladač AGP 4.03D. Pro majitelé desek s čipsety ALi máme také jeden update pro Windows 2000, ovladač pro AGP verze 0.20.

A jinak? Jak říkám, okurky rostou a asi všem hodně chutnají. Už delší dobu tu nebyly žádné ovladače od S3, 3dfx nebo ATI. Uvidíme, snad příště.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A