Ovladače: další snůška užitečností

Pokud sledujete novinky v ovladačích pravidelně, víte, že nejčastěji se objevují nové ovladače pro karty s čipy nVidia. Ani tentokráte tomu není jinak, k tomu navíc přidáváme i nejnovější drivery pro Voodoo3 a Voodoo5, nechybí ani Savage4, nový PowerStrip a OpenGL ovladač pro karty s čipy Voodoo WickedGL.
Pokud sledujete novinky v ovladačích pravidelně, víte, že nejčastěji se objevují nové ovladače pro karty s čipy nVidia. Ani tentokráte tomu není jinak, k tomu navíc přidáváme i nejnovější drivery pro Voodoo3 a Voodoo5, nechybí ani Savage4, nový PowerStrip a OpenGL ovladač pro karty s čipy Voodoo WickedGL.Protože je právě okurková sezóna a vývojáři ovladačů mají dovolenou, nejsou nové ovladače žádným letním hitem. Objeví se tu a tam, sporadicky číhají za rohem. Konečně se objevily nové ovladače pro Voodoo3 – verze 1.05.00 pro Windows 95/98 a betaverze 1.01.03 pro Windows 2000. Škoda jen, že 3dfx ustalo s vývojem pro Voodoo Graphics, Voodoo2 a Voodoo Banshee; pravděpodobně už není co vylepšovat. V sekci 3dfx najdete také další betaverzi 1.00.00 ovladače pro Voodoo4/5 pro Windows 2000.

Nezklamala ani nVidia a po verzi Detonatoru 5.32 pro Windows 95/98 uvedla tuto verzi také pro Windows 2000. Když už nic jiného, byla vylepšena podpora FSAA a přidána GeForce 2 MX. Na stránkách nVidie se také objevilo nové demo Gothic Chapel, což je velmi hezky provedená gotická katedrála z pohledu GeForce, které demonstruje sílu hardwarového T&L. Pro řadu GeForce je na Doupěti dostupná také nová verze prográmku GeForce Tweak 0.75, který je určen (jak z názvu vyplývá) pro nastavení různých parametrů karet s čipy GeForce 256 a GeForce 2, které byste jinak museli ručně hledat v registrech.

Majitelé jakékoliv karty s čipem Savage4 budou potěšeni novými ovladači pro svého herního miláčka – verze 8.20.22 pro zvlášť pro Windows 95 a pro Windows 98.

A konečně se nám rozšířila rubrika Utility. Sem jsme přidal další verzi balíčku VIA 4n1 4.23, který je určen pro všechny majitele základních desek s čipsety VIA a ovladač ALi AGP 1.68e, který by si zase měli nainstalovat majitelé čipsetů ALi. Domov zde našla také další verze 2.70 známého PowerStripu, programu, který umí nastavit všechny možné parametry grafických karet, nastavení zobrazení DirectX a OpenGL, frekvence, ovládání, nástroje, monitorování, apod. Je to základní pomůcka pro všechny uživatele a přetaktovávače, neměli byste minout.

Potěšeni budou také majitelé karet Voodoo, neboť světlo světa spatřil nový herní ovladač pro OpenGL, WickedGL 2.12, který najdete také v sekci utilit. V některých hrách dokáže tento ovladač zvýšit výkon. Instalace je snadná, po ní se pak rozhodnete, do které z podporovaných her se má WickedGL přidat.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A