Ovladače DualSense se obejdou bez PS5. Sony zlepšilo podporu Windows 10 a 11

DualSense zůstane aktuální i bez konzole

Dostat se k PlayStationu 5 je kvůli nedostatečné výrobě pořád problém. Hráči si však mohou koupit alespoň gamepad a vyzkoušet část kouzla nové konzole na počítači. Sony totiž PC podporuje, ve vybraných hrách už dokonce fungují i adaptivní triggery a haptická odezva. Díky Steamu nebo projektu DS4Windows lze ovladače DualSense zase nakonfigurovat tak aby se daly používat skoro ve všech hrách.

Jedna funkce ale dosud chyběla. Nový firmware se do DualSense dal nahrát jen skrz PlayStation 5. To se ale mění, Sony totiž vydalo novou aplikaci pro aktualizaci ovladače pomocí Windows 10 a 11. Hráči budou potřebovat 64bitový systém (což už drtivá většina má) a DualSense je třeba pro tuto operaci připojit pomocí USB, nestačí jen Bluetooth.

DualSense bude pochopitelně fungovat i bez čerstvého firmwaru, Sony ale postupně optimalizuje softwarovou stránku tak, aby ovladačům prodloužil výdrž, minimalizoval dopad driftingu, zlepšil stabilitu bezdrátového připojení, případně vyladil vlastnosti zmíněných triggerů a haptiky.

Diskuze (2) Další článek: Do Tiny Tina's Wonderlands příští týden dorazí první příběhové DLC

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , ,
Aktuality

13:40 | Kde se ve městě Redfall vzali upíři? Do zápletky připravované novinky studia Arkane nahlíží nový trailer. Hra pak vychází 2. května na PC a Xbox Series S|X. 
13:03 | Stavebnice LEGO Bricktales se rozrostla o nový obsah v rámci DLC zdarma. Skrz novou příběhovou linku pomůžete velikonočnímu zajíčkovi zachránit Velikonoce. 
12:32 | Kouzelné RPG Ni no Kuni II: Revenant Kingdom vyšlo na Xbox One a Series S|X v Prince's edici, která kromě základního příběhu obsahuje i všechna rozšíření. Můžete ho vyzkoušet skrz předplatné Game Pass. 
21. března | Pixelartová akce The Mageseeker ze světa League of Legends se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Do boje se Sylasem se vydáme už 18. dubna na PC, PS4, PS5, XO, XSX a Switchi. 

Březnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 15 zdrojů s výkonem 750 W

Pravidla pro létání s drony

Test levných soundbarů k televizi

Jak na návrh vlastního interiéru