Ovladače: nové DirectX a novinky nVidie

Moje časová indispozice zapříčinila více než měsíční vynechání aktualizace ovladačů na Doupěti. Bohužel poté, co jsem začal šéfovat serveru Mobilmania.cz, se můj volný čas rapidně srazil na nulu. A co jsme pro vás dnes připravili? Nové české DirectX 8.0, ovladače pro karty s čipy nVidia, Voodoo3 a Voodoo5 a dalších pár drobnůstek.
Ovladače: nové DirectX a novinky nVidie
Moje časová indispozice zapříčinila více než měsíční vynechání aktualizace ovladačů na Doupěti. Bohužel poté, co jsem začal šéfovat serveru Mobilmania.cz, se můj volný čas hodne rychle srazil na nulu. A co jsme pro vás dnes připravili? Nové české DirectX 8.0, ovladače pro karty s čipy nVidia, Voodoo3 a Voodoo5 a dalších pár drobnůstek.

Všechny hráče potěší nová verze DirectX 8.0, a to jak pro Windows 95/98/ME, tak pro Windows 2000. Je to poprvé, co jsou „Directy“ takto odděleny pro různé systémy. Z toho je patrné, že to Microsoft s hraním pod Windows 2000 myslí naprosto vážně.

Velmi zajímavou novinkou je také testovací program SiSoft Sandra 2001, který dokonale projede váš systém – paměti, procesor, disk apod., a doporučí, kde byste na výkonu mohli přidat. Obecnou utilitou, která je také určena všem, je PowerStrip 3.0, zatím jen v betaverzi. Tento program umí nastavit všechny možné i nemožné parametry všech běžných karet; hlavně se však používá k přetaktování. Do sekce Utility jsem přidal také ovladač pro sběrnici AGP pro desky s čipsety ALi.

Většinu z vás dozajista lákají nové ovladače pro karty s čipy nVidia. Nová sedmičková řada opět zvyšuje výkon, k dispozici jsou ovladače verze 7.17 pro všechny operační systémy. Přidal jsem také starší ovladače verze 6.47 a navíc i 6.49 pro Windows 95/98/ME.

Nášup čeká také majitele karet s čipy 3dfx Voodoo3 a Voodoo4/5. Pro Voodoo3 přibyly ovladače 1.06.00 pro Windows 95/98/ME, pro Windows 2000 pak verze 1.02.00. Pro Voodoo4/5 to pak je verze 1.04.00 pro všechny systémy (mimo Windows NT 4.0, ty 3dfx vůbec nepodporuje.

Poslední troškou zrní do mlýna jsou ovladače pro karty s čipy Matrox (G100 až G450), a sice verze 6.10 pro Windows 95/98/ME a verze 4.470 pro Windows NT 4.0, a ovladače pro karty s čipem S3 Savage 2000, pro které tu máme ovladač verze 9.51.12 pro Windows 95/98/ME.

A to ještě není vše – právě připravujeme databázovou podobu ovladačů: jen si vyberete kartu/čip, systém a Doupě pro vás vyhledá nejnovější ovladače. My ušetříme čas „živením“ této sekce, vy ušetříte čas strávený hledáním nových ovladačů.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A