Ovladače: nové DirectX a novinky nVidie

Moje časová indispozice zapříčinila více než měsíční vynechání aktualizace ovladačů na Doupěti. Bohužel poté, co jsem začal šéfovat serveru Mobilmania.cz, se můj volný čas rapidně srazil na nulu. A co jsme pro vás dnes připravili? Nové české DirectX 8.0, ovladače pro karty s čipy nVidia, Voodoo3 a Voodoo5 a dalších pár drobnůstek.
Ovladače: nové DirectX a novinky nVidie
Moje časová indispozice zapříčinila více než měsíční vynechání aktualizace ovladačů na Doupěti. Bohužel poté, co jsem začal šéfovat serveru Mobilmania.cz, se můj volný čas hodne rychle srazil na nulu. A co jsme pro vás dnes připravili? Nové české DirectX 8.0, ovladače pro karty s čipy nVidia, Voodoo3 a Voodoo5 a dalších pár drobnůstek.

Všechny hráče potěší nová verze DirectX 8.0, a to jak pro Windows 95/98/ME, tak pro Windows 2000. Je to poprvé, co jsou „Directy“ takto odděleny pro různé systémy. Z toho je patrné, že to Microsoft s hraním pod Windows 2000 myslí naprosto vážně.

Velmi zajímavou novinkou je také testovací program SiSoft Sandra 2001, který dokonale projede váš systém – paměti, procesor, disk apod., a doporučí, kde byste na výkonu mohli přidat. Obecnou utilitou, která je také určena všem, je PowerStrip 3.0, zatím jen v betaverzi. Tento program umí nastavit všechny možné i nemožné parametry všech běžných karet; hlavně se však používá k přetaktování. Do sekce Utility jsem přidal také ovladač pro sběrnici AGP pro desky s čipsety ALi.

Většinu z vás dozajista lákají nové ovladače pro karty s čipy nVidia. Nová sedmičková řada opět zvyšuje výkon, k dispozici jsou ovladače verze 7.17 pro všechny operační systémy. Přidal jsem také starší ovladače verze 6.47 a navíc i 6.49 pro Windows 95/98/ME.

Nášup čeká také majitele karet s čipy 3dfx Voodoo3 a Voodoo4/5. Pro Voodoo3 přibyly ovladače 1.06.00 pro Windows 95/98/ME, pro Windows 2000 pak verze 1.02.00. Pro Voodoo4/5 to pak je verze 1.04.00 pro všechny systémy (mimo Windows NT 4.0, ty 3dfx vůbec nepodporuje.

Poslední troškou zrní do mlýna jsou ovladače pro karty s čipy Matrox (G100 až G450), a sice verze 6.10 pro Windows 95/98/ME a verze 4.470 pro Windows NT 4.0, a ovladače pro karty s čipem S3 Savage 2000, pro které tu máme ovladač verze 9.51.12 pro Windows 95/98/ME.

A to ještě není vše – právě připravujeme databázovou podobu ovladačů: jen si vyberete kartu/čip, systém a Doupě pro vás vyhledá nejnovější ovladače. My ušetříme čas „živením“ této sekce, vy ušetříte čas strávený hledáním nových ovladačů.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce