Ovladače: nVidia to myslí s ovladači vážně!

Když se řekne nVidia, vybaví se každému kvalitní ovladač, výborná podpora a hlavně rychlý update. Nejinak je tomu i dnes a kroě mnoha dalších novinek máme pro vás také nové drivery pro karty s čipy nVidia.
Ovladače: nVidia to myslí s ovladači vážně!
Téměř každý týden se na Internetu objevují nové ovladače ke grafickým kartám s čipy nVidia. Zatímco ostatní výrobci na ovladače poměrně „kašlou“ a novinky se objevují tak po čtvrt roce a navíc nejsou příliš stabilní, nVidia si i svými ovladači vybudovala velmi dobré jméno. V sekci nVidia se tedy objevily ovladače pro Windows 95/98/ME verze 6.35, pro Windows 2000 a Windows NT 4.0 pak verze 6.34. Nuže, stahujte.

U konkurence může být náznakem dění reorganizace ve firmě ATI, kde nový šéf nahnal pár stovek programátorů jen do vývoje ovladačů. Frekvence novinek se sice zvýšila, ale např. nové Multimedia Center pro Windows 2000, které najdete v sekci ATI, zas tak moc dobře nefunguje. Zkoušeli jej instalovat na dva počítače – na kartě AIW Pro 8 MB jely celkem ok, zatímco na kartě AIW 128 16 MB nic moc. Pravděpodobně záleží na konkrétní konfiguraci počítače. No, pokud máte AIW, určitě vyzkoušejte, třeba právě vy budete ti šťastní, kterým MMC pojede v pořádku.

ATI má také nové ovladače – pro Windows 95/98/ME z oficiální série verzi 4.12.6292, pro Windows 2000 a Windows NT 4.0 pak z edice special purpose: verze 6.35 CD21.

I když S3 s vývojem ovladačů nikam nechvátá, objevily se novinky pro Savage 4 – po dlouhé době je tu ovladač pro Windows 2000, verze 8.40.02. Pro Windows 95/98/ME pak verze 8.20.33.

A konečně poslední ovladač je pro (ne)šťastné majitele Voodoo5 5500 nebo Voodoo4 4500 pro Windows 2000, verze 1.03.00.

Takže pokud patříte mezi ty, kteří si dnes vybrali, přeji vám stabilitu počítač na věčné časy. Howgh.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |