Ovladače: Pár drobností po víkendu

Ovladače jsou občas velmi silným důvodem pro agresivní nálady. Pokud vám někdo řekne, že T&L na vaší grafice pojede kvůli ovladačům až za půl roku, zrovna nadšeni nebudete. Pokud vám ale někdo slíbí ovladače pro Windows 2000 a pak je neudělá, budete právem naštvaní. Dobré ovladače jsou prostě základem úspěšného využití hardwaru – máme pro vás několik málo novinek, které vás snad na chvíli uspokojí.
Ovladače jsou občas velmi silným důvodem pro agresivní nálady. Pokud vám někdo řekne, že T&L na vaší grafice pojede kvůli ovladačům až za půl roku, zrovna nadšeni nebudete. Pokud vám ale někdo slíbí ovladače pro Windows 2000 a pak je neudělá, budete právem naštvaní. Dobré ovladače jsou prostě základem úspěšného využití hardwaru – máme pro vás několik málo novinek, které vás snad na chvíli uspokojí.

Minulý týden se vynořilo několik zajímavých novinek. Společnost ATI, aby majitele karet Rage Fury MAXX alespoň trošku uklidnila, vydala novou verzi ovladače 6.40 CD06 z tzv. série CDH, což jsou neoficiální ovladače v beta-vývoji, které však nabízejí v 3D aplikacích vyšší výkon než ty klasické. Samozřejmě, může se stát, že něco nebude pracovat správně, ale to je u beta-verzí běžné. A právě Rage Fury MAXX je jedna z karet, kde je opravdu co ladit – zatím žádný z uvedených ovladačů (tento poslední jsem ještě nezkoušel) nedokáže správně zobrazit textury na objektech v Unreal Tournamentu.

ATI také vydala další ovladač 6.33CD08 pro karty s čipy Rage 128 a Rage 128 Pro, které pracují pod Windows 2000 a konečně podporují přehrávání DVD. Musíte si ale ještě stáhnout betaverzi přehrávače pro tento operační systém. Je to však jen upgrade, tj. musíte mít cédéčko s originálním přehrávačem.

S3 udělala nové ovladače pro Savage4 (Windows 95/98) a pro Savage2000 (Windows 2000). Bohužel nevím, zda již podporují T&L pod OpenGL, jako řada 9.50.xx pro Windows 95/98, pravděpodobně však ještě ne. Hlavně, aby S3 uvolnila ovladače, které budou umět T&L pod DirectX ve Windows 95/98.

Na stránku s ovladači pro TNT/TNT2/GeForce 256 jsem přidal certifikovaný ovladač WHQL pro Windows 95/98 ve verzi 3.79 – mám za to, že stejně jako verze 5.16 (uvedená na Doupěti už dříve), i tyto „oficiální“ ovladače umí GeForce 2 GTS.

A na závěr jsem umístil utilitu VIA AGP 4.02, která umožní korektně podporovat na deskách s čipsety VIA Apollo 133A režim AGP 4x.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A