Ovládejte své virtuální já v Soul Caliburu

Posledním trendem mlátiček je možnost přizpůsobit si svoji postavu. Nám se podařilo zjistit, jak až daleko hodlají zajít vývojáři Namca v Soul Calibur 3. A ač jsme zvyklí na mnohé, zde nám zůstala čelist bezmocně ležet na zemi. Jen s námi nahlédněte, co se do dalšího dílu chystá, sami uvidíte, že je to síla.
Ovládejte své virtuální já v Soul Caliburu

Nikdo vlastně ani neví, kde to začalo. Postupně se v bojovkách objevují rysy jiných her, jednotlivé žánry splývají a berou si ze svých předchůdců jen to dobré. Moderní mlátičce nestačí jen dobrá akce, potřebuje poutavý příběh a možnost stvořit si svoji postavu. A nebo alespoň upravit stávající, jak tomu bylo doposud. Podle Namca je čas tvořit.

Série Soul Calibur je obecně známa jako "ta třetí". Na špici se bijí Tekken a Virtua Fighter, přičemž Namco by bylo jen samo sobě konkurencí, kdyby se snažilo útočit jak Tekkenem, tak Soul Caliburem. Většina hráčů tohoto žánru smýšlí o Soul Caliburu jako o dobrém začátku s příjemnou grafikou. Všechny postavy jsou přivedeny od extrémů, skoro jako ve hrách od Blizzardu. Svalnatí bojovníci s obřími zbraněmi stojí proti ohebným bojovnicím s obřími přednostmi (znáte to, obratnost, pohyblivost a tak).

  

Vývojáři se však rozhodli, že jen krása předem vytvořených jedinců nestačí. Vytvořili nový mod, v němž budete moci zápasit s postavami, které si sami vytvoříte. Začali možností upravit si hrdinu přímo ze hry. V tomto byl ze silné trojice zatím nejlepší Virtua Fighter, nabízející dostatek outfitů pro každou postavu, jež ve hře byla. Tady si ale budete moci hrát s barvami libovolně a pokud se vám nelíbí, že je Tira v zeleném, není problém zmalovat ji všemi barvami duhy.

Nicméně to opravdové peklo se rozpoutá až ve chvíli, kdy zjistíte, že můžete vytvořit postavy úplně nové. Základem je samozřejmě výběr pohlaví a k tomu jednoho z desíti "povolání". Až rozhodnete, zda se vaše postava bude řadit do skupiny ninjů, nebo třeba bojových tanečníků, následuje volba další. Co dát bojovníku do rukou za zbraň? A jakým stylem s ní bude bojovat? Dohromady nám to dá stovku různých bojových stylů, a to jsme ještě nezačali.

  

Pokud protivníka pořádně vyprovokujete, je to často lepší, než se spoléhat jen na bojové dovednosti. Každý zápasník bude mít svůj charakter, který se pozná podle jeho vzhledu. Jakmile budou při tvorbě převládat tmavé barvy, je jasné, že postava bude krutější a nepřístupnější, naopak světlé oblečení ukazuje pohodu a klid mysli. Dvě téměř stejné postavy, jež se budou lišit pouze barvou oblečení, se mimo boj budou chovat naprosto odlišně. Od provokací po poklidné meditace na začátku, až k nerudným gestům a jásavé radosti po boji.

Osobnost však nevlivní jen barvy, ale i celkový vzhled. Chcete na sobě mít obtáhlé techno oblečení nebo raději něco volnějšího? A co převlek za rytíře Jedi nebo kouzelnici ve špičatém klobouku? To vše by mělo být v Soul Caliburu 3 k dispozici, celkem si můžete nastavit sedmnáct částí postavy, počítaje i různé drobné úpravy obličeje. Od ulíznutého účesu až po punk, stejně tak Cyranovský nos můžete nahradit nosíkem japonské krasavice. A pokud se bojíte, že autoři zapomněli na oči, tak jen nadhodím, že třeba fialová a zlatá barva jim sluší.

  

Autoři se viditelně chystají vytáhnout něco nečekaného, originálního a překonat konkurenci. Stále však zůstává otázkou, jak bude tvorba postav použitelná. Pokud zůstane omezena jen na jediný mod, bude docela škoda velkého potenciálu takto nevyužít. Přeci jen představte si, že s vlastní postavou porážíte všechny ty umělou inteligencí ovládané bojovníky v turnaji a těšíte se na závěrečné video přesně pro ni.

A když se podaří Namcu dotáhnout jejich koncept do konce, tak můžeme očekávat, že na turnajích bude jednoznačně nejhranější právě tento mod. Nejen že ostatním ukážete vaše bojové umění, ale navíc i s postavou, kterou nikdy předtím neviděli. Vytvoříte si ji přesně podle vašich požadavků, klidně můžete zkusit bojovat jako rytíř. Nikdo však nyní neodkáže říci, zda budou postavy dostatečně vyvážené. Kdyby ne, byla by to jistě velká škoda.

  

Další problém pak vidí jistě zkušení turnajoví harcovníci. Pokud bude tolik možností, jak udělat postavu, tak bude téměř nemožné naučit se všechny kombinace útoků a obran proti nim, takže složité tabulky musí nahradit dokonalý odhad situace na bojišti. Nebude stačit pár desítek nadřených strategií, což zase hru na turnajích zpřístupní širšímu publiku. Navíc se pak bude na co dívat, protože improvizace vypadá vždy zajímavě.

Download: (video s komentářem k tvorbě postav, 25 MB): Doupě

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tvůrce FarmVille za 12,7 miliardy dolarů

Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tv…

Jednou se možná dočkáme mobilní free-to-play verze Mafie

10.  1.  2022 | |3 N/A
Lukáš Václavík
MafiaTake Two