OXM 4 - dokončili jsme boj

Halo 3, Stranglehold, MoH: Airborne, NHL 08, Two Worlds, Moto GP 07. To je pouhý letmý náznak obsahu recenzí nového OXM. A recenze pochopitelně nejsou vše. Chcete si přečíst tři rozhovory s herními tvůrci? Dozvědět se spoustu zajímavostí o původním Xboxu? Zajímá vás, jak je hlučný Elite? Kdy se dočkáme Live v ČR? To si rozhodně nenechte ujít čtvrté číslo Oficiálního Xbox 360 magazínu.
OXM 4 - dokončili jsme boj
Seznam kapitol
  1. Co najdete v OXM 4
  2. Kompletní obsah časopisu a DVD

Bylo by bláhové předpokládat, že obálce čtvrtého OXM bude dominovat kdokoliv jiný než Master Chief. Opak je pravdou, vydání jedné z nejočekávanějších her podzimu jsme oslavili kromě recenze, soutěže a tematických článků i speciální stylovou obálkou.  Pravda, málem bych zapomněl na plakát s motivem Halo 3. Ovšem nové OXM nabízí i záplavu dalších informací.

Zajeli jsme si do sousedního Německa na výstavu Games Convention a přivezli s zpátky hromadu nových poznatků o nejočekávanějších hrách, jako bonus jsme si popovídali s producentem hry Devil May Cry 4 – Hiroyuki Kobayashim. Ostatně rozhovorů se v tomto čísle urodilo povícero, stačí zmínit jméno Hironobu Sakaguchi.  Mimo to nabízíme nejčerstvější dojmy z her jako je Assassin’s Creed, Army of Two či Boarderlands.

Nabitá podzimní sezóna začíná, což dosvědčuje i rubrika recenze, kde najdete zhodnocení her Stranglehold, Medal of Honor: Airborne , Two Worlds, NHL 08, Geon: Emotions, Super Puzzle Fighter II Turbo HD… je toho skutečně spousta. Přidali jsme i novou rubriku věnující nejzajímavějšímu bonusovému obsahu pro hry stažitelnému přes Xbox Live. Ostatně Xbox Live se věnujeme i v našem tématu, ve kterém se snažíme získat odpověď na otázku, kdy přesně se vlastně dočkáme oficiálního spuštění této služby u nás. Podívali jsme i na zoubek konzoli Elite a změřili, jak přesně je hlučná v porovnání se svými předchůdci. Nechybí ani tradiční komentář a další bohatá porce informací ze světa Xbox 360.

Halo 3 – dobrý voják Master Chief

První dva díly série Halo takříkajíc prodaly původní Xbox. V tento okamžik sice netušíme, zda se to podaří i třetímu dílu (ačkoliv je to velmi pravděpodobné), ale zato máme jasno. Halo 3 je rozhodně podařená hra. Pokud chcete vědět víc, rozhodně nesmíte minout recenzi doplněnou o pár dalších tematických článků.

 

Games Convention 07 – na skok do Německa

Po uzavřené a „komorní“ E3 se konala další herní akce, lipská Games Convention. Ta má oproti své zámořské kolegyni několik výhod, za prvé je takříkajíc za humny, za druhé je přístupná i veřejnosti a za třetí se v jejím rámci koná i úžasný koncert herní hudby. Nemohli jsme na ni pochopitelně chybět.

 

Mafia 2 – opona se rozevírá

Na GC se konečně v podobě traileru konečně objevily první konkrétnější obrysy chystaného pokračování jedné z nejlepších tuzemských her. Pravda, zase tolik toho tvůrci neprozradili, ale to nám nezabránilo napsat vše, co víme a doplnit to i trochou spekulací.

Assassin’s Creed – kryjte si záda, zabiják se blíží

Letošní podzim přinese celou řádku slibných herních titulů a jako diamant se mezi nimi leskne nové dílko od tvůrců Prince of Persia. Stejně jako načančané princátko, i zabiják Altair dokáže předvádět triky hodné cirkusového akrobata. Ovšem kromě tělesné průpravy nabízí i další trumfy. Jaké? Dočtete se v našich prvních dojmech.

 

Hironobu Sakaguchi – rozhovor s legendou

Spoluzakladatel legendární společnosti Square a muž stojící za Final Fantasy. Hironobu Sakaguchi je prostě pojem a pokud vás zajímá, co chtěl říci prostřednictvím Blue Dragon či co mu nabídl odchod ze Square?

Stranglehold – čas na Tequilu

Kdoby si pomyslel, že pokračováním filmu se může stát hra? Stranglehold je přesně tento případ, akční biják Johna Woo Hard Boiled se přesunul na herní disk a Chow Yun Fat opět roztáčí se svými pistolemi valčík smrti. Co na tom, že je tentokrát virtuální.

   

Elite – testujeme černou krásku

Xbox 360 Elite dorazil i do našich obchodů a v OXM to pochopitelně nemůžeme ignorovat. I když jsme už o nové verzi konzole již psali, nic nám nezabránilo v tom se na Elite zaměřit ještě z trochu jiného úhlu.

 

Bioshock – nemůžete se nadechnout?

Rapture je úžasné místo, ovšem také velmi smrtící. Pokud vás podmořská akce Bioshock zahnala do úzkých, nevěště hlavu. Čtyři stránky tipů a triků vám určitě dokáží podat pomocnou ruku, abyste se vyhnuli vlhkému hrobu.

 

Retro: Microsoft Xbox – něco pro pamětníky

Kdysi dávno, kdy elektřina byla jen slovo ze slovníku, a po zemi pobíhali mamuti, existovala černá krabička s nápisem Xbox. No, teď trochu přeháním. Každopádně pokud vás zajímá, jak vypadal předchůdce našeho milovaného Xboxu 360 a co jeho příchod nabídl, nenechte si ujít naše podrobné téma.

  

Páté číslo OXM najdete na stáncích 19. října!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 215 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A