Oznámen Sherlock Holmes: Chapter One pro PC a konzole

Je čas čelit minulosti a stát se legendou, jakou jste zrozeni se stát.

V této strhující příběhové detektivce si zahrajeme za samotného Sherlocka Holmese a naším cílem je se znovu zabývat okolnostmi smrtí naší matky. Tato stará, stále pulzující rána nás přinutí znovu vrátit se zpátky na pobřeží Středozemního moře a zabrousit do minulosti.

Jeden by řekl, že město poblíž pobřeží je zcela normálním městečkem. Pod rouškou tepajícího městského života však zjišťujeme, že nic není, jak se zdá a že toto místo je opředeno mnoha záhadami a plné plíživých nebezpečí, číhajících na každém kroku. Je to město plné korupce, zvrácených myslí a zvláštního vnímání spravedlnosti a morálních hodnot. 

Jako geniální leč vzpurný Sherlock Holmes je vaším úkolem tato tajemství rozkrýt, objasnit veškeré okolnosti smrti vaší matky a tento případ rovněž vyřešit. V arzenálu najdete jen vaši schopnost geniální dedukce a širokou škálu sofistikovaných klamů – ani násilí pro vás nebude překážkou.

Celý příběh bude složen z vašich rozhodnutí, učiněných na cestách po otevřeném světě hry. Je na vás, zda se vydáte cestou hrubé síly či cestou důvtipu. Je na vás rozhodnout, jaká řešení jednotlivé situace vyžadují. 

Klíčové vlastnosti

  • Doba před legendou: Jako mladý dvacetiletý kavalír Sherlock na přelomu dospělosti získáte svůj věhlas cestou, jakou neznáte z jiných her či příběhů. Nikdy jsme neměli možnost vidět kultovního Sherlocka v dobách plných jeho mladistvé arogance a naivity. Nejsme tou slavnou legendou, ale budeme jí.
  • Vyšetřujte: Nikdy není zcela jasné, kdy se objeví další vodítko případů, na kterých děláte. Prozkoumejte a odhalte město z celé jeho pravdivé strany. Hledejte stopy, naslouchejte fámám skrytým v různých přestrojeních. Pátrejte ve svém paláci mysli a spojte jednotlivá fakta dohromady.
  • Slabiny nepřátel: Najděte slabá místa nepřátel pomoci svých pozorovacích schopností. Využijte prostředí k usmrcení těch, jenž vám stojí v cestě či se klasicky chopte zbraní a jděte na to postaru.
  • Odlišný Jon: Ještě před Johnem Watsonem Sherlock znal jiného Jona – člověka, který byl váš nejlepší a jediný přítel. Kdo ale doopravdy je?
  • Temná strana mince: Otevřený svět pulzujícího ostrova Středozemního moře by se jednomu zdál jako ráj na zemi. Politická korupce a zločinnost však nikdy nespí, obyvatelé ostrova zase ctí jejich tradiční zásady a nikoho cizího zde nechtějí. Vaše práce tedy bude ještě o něco obtížnější.
  • Pravda a lži: Každá mince má dvě strany a hrdí ostrované mají své vlastní představy pravdy a spravedlnosti. Je na vás rozhodnout se, zda odhalit pravdu způsobí více škod než užitku a tato rozhodnutí formují člověka, jakým budete.

Sherlock Holmes: Chapter One vyjde v roce 2021 pro PC, současnou i novou generaci konzolí.

Váš názor Další článek: Ve stínu pyramid: deck-building ze starověkého Egypta | Recenze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Recenze notebooku Asus ProArt StudioBook 16. Co umí kulaté šmrdlítko pro kreativce

Recenze notebooku Asus ProArt StudioBook 16. Co umí kulaté šmrdlítko pro kreativce

** Žádný jiný notebook nenabídne podobný otočný ovladač ** Grafika RTX A5000 hlavně zvedá celkovou cenu ** Skvělý OLED displej s mimořádným rozlišením

Tomáš Holčík
AsusTestyNotebooky
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět