Pacific Drive je netradiční kombinace závodů a rogue-like. Místo jezdců budou našimi soupeři nadpřirozené síly

Během podzimního State of Play se nám ukázal zajímavý rogue-like od Ironwood Studios. Netradičně kombinuje tenhle žánr se závody. Nyní se do světa dostaly nové informace, takže si můžeme udělat lepší obrázek o tom, co je Pacific Drive zač. 

Závody, ale místo ostatních jezdců se musíte vypořádat s nadpřirozenými anomáliemi. Tak by se v základu dalo popsat Pacific Drive. Budeme se snažit projet skrz lesy severozápadního Pacifiku až do cíle. Snaží se nás ale zastavit nepředvídatelné síly. 

Celou hru uvidíme z pohledu první osoby. Anomálií, které vám znepříjemní jízdu, je mnoho. Některé se magnetickou silou pokusí strhnout vaše auto z cesty, jiné před vás postaví elektrické překážky nebo pásy s hroty, aby se vám propíchly pneumatiky. Potrestá vás i příroda. Padající stromy a kameny jsou na denním pořádku.

V případech, kdy se nevyhnete nehodě, si svůj vůz musíte opravit. Tady přichází survival část hry. Po cestě narazíte na opuštěná stavení, která mohou skrývat vzácné suroviny, které využijete na opravy nebo na výrobu nových věcí. S nimi si také můžete svoje auto vylepšovat, aby více vydrželo a vy se díky tomu můžete vydat na nebezpečnější místa. Během průzkumu se ale nemůžete zastavovat moc dlouho. Pokud vám bude jízda trvat, rozpoutá se bouře, které rozhodně nechcete přijít do cesty. 

S tím přicházejí rogue-like elementy. Jízda je rozdělena na části. Během zastávek si můžete vylepšit a opravit auto, ale pokud se nedostanete do cíle, o část svých zdrojů přijdete. I při opakovaných pokusech se Pacific Drive neohraje díky procedurálnímu generování prostředí a několika různým biomům. 

Vývojáři zatím neodhalili, co vlastně bude naším cílem v jejich novince. Tato kombinace ale zatím vypadá zajímavě a pokud bude i dobře zpracovaná, může Pacific Drive příjemně překvapit. Hlavně jízdní model na tom musí být dobře, ale o něm v dostupných novinkách zatím nebylo ani slovo. 

Zdroj: Game Informer, PS.Blog

Váš názor Další článek: Resident Evil 4 Remake se pokusí zmodernizovat nadčasovou klasiku. Nelehký úkol zatím působí přesvědčivě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,