Palte, co vám zbraně stačí, je tady Zooom!

Jak již titulek sám napovídá, dnešní hra bude ryze akční záležitostí. Bude se jednat o autorsky velmi vděčné téma – půjde tu totiž o vesmírnou arkádu. V ní budete sbírat různé upgrady, ničit spousty nepřátel a jak to ve správných hrách tohoto typu bývá, dojde i na finální bosse. Jste dostatečně navnaděni? Tak se tedy připoutejte, váš vesmírný koráb právě odlétá.
Palte, co vám zbraně stačí, je tady Zooom!
Zooom je klasická akčně pojatá hra arkádového typu. V ní budete ovládat raketku, i když nevím, zda je raketka ten správný výraz. Bude spíše nějaké kosmické letadélko. S ním létáte ničíte nepřátele, tak jak to všichni určitě znáte z podobných her.

Při startu hry si zvolíte jakou kampaň chcete hrát a dáte start. V základní verzi se nacházejí dvě. Autoři však byli velice vizionářští a hráči si tak mohou vytvořit (a následně stáhnout na domovské stránce hry) další přídavné levely pomocí speciálního skriptovacího jazyka. Ti zdatnější si pak mohou vytvořit i vlastní podobu všech grafických prvků ve hře, vaší lodí začínaje, prostředím konče.

ZooomZooom

Každá z kampaní dále obsahuje několik dalších levelů, skrz hráč musí proletět. Pokud je hráč v některém levelu sestřelen, nezačíná na začátku kampaně, ale na začátku toho levelu. Jestliže už nebude dále mít žádné životy, hra končí a hráč je zapsán do tabulky nejlepších hráčů.

Samotné hraní je takové, jak ho všichni známe – ve spodní části obrazovky máte ten váš kosmický koráb, shora se proti vám objevují nepřátelé a různé upgrady. S těmi si vylepšujete zbraně a vaši loď. Máme tu celkem 5 druhů zbraní + jeden druh přídavného letadélka, které kolem vás létá. Po celou dobu máte v okně udáván stav vašeho života a taky to, jak na to jste s body.

ZooomZooom

Zoom, podle slov autorů, obsahuje moderní technologie jako je engine podporující DirectX, všechna grafika je renderovaná. Jinak na mě hra po grafické stránce působila úplně skvěle. Ale zdálo se mi, že hra bylo na svůj styl trochu pomalá a loď pomalu reagovala. Nevím zdali to bylo způsobeno mým pc, nebo se jednalo a něco jiného. Vypnul jsem i hudbu, ale stále to bylo moc pomalé. Hm, řekl jsem si asi to tak má být. Celkem škoda. Tato chybka hře trošku ubírá na její kráse.

No, co říci závěrem? Máte-li rádi vesmírné střílečky, určitě neváhejte a stahujte. A vy ostatní? Určitě to taky zkuste.

Download (3,6 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 2 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A