Palte, co vám zbraně stačí, je tady Zooom!

Jak již titulek sám napovídá, dnešní hra bude ryze akční záležitostí. Bude se jednat o autorsky velmi vděčné téma – půjde tu totiž o vesmírnou arkádu. V ní budete sbírat různé upgrady, ničit spousty nepřátel a jak to ve správných hrách tohoto typu bývá, dojde i na finální bosse. Jste dostatečně navnaděni? Tak se tedy připoutejte, váš vesmírný koráb právě odlétá.
Palte, co vám zbraně stačí, je tady Zooom!
Zooom je klasická akčně pojatá hra arkádového typu. V ní budete ovládat raketku, i když nevím, zda je raketka ten správný výraz. Bude spíše nějaké kosmické letadélko. S ním létáte ničíte nepřátele, tak jak to všichni určitě znáte z podobných her.

Při startu hry si zvolíte jakou kampaň chcete hrát a dáte start. V základní verzi se nacházejí dvě. Autoři však byli velice vizionářští a hráči si tak mohou vytvořit (a následně stáhnout na domovské stránce hry) další přídavné levely pomocí speciálního skriptovacího jazyka. Ti zdatnější si pak mohou vytvořit i vlastní podobu všech grafických prvků ve hře, vaší lodí začínaje, prostředím konče.

ZooomZooom

Každá z kampaní dále obsahuje několik dalších levelů, skrz hráč musí proletět. Pokud je hráč v některém levelu sestřelen, nezačíná na začátku kampaně, ale na začátku toho levelu. Jestliže už nebude dále mít žádné životy, hra končí a hráč je zapsán do tabulky nejlepších hráčů.

Samotné hraní je takové, jak ho všichni známe – ve spodní části obrazovky máte ten váš kosmický koráb, shora se proti vám objevují nepřátelé a různé upgrady. S těmi si vylepšujete zbraně a vaši loď. Máme tu celkem 5 druhů zbraní + jeden druh přídavného letadélka, které kolem vás létá. Po celou dobu máte v okně udáván stav vašeho života a taky to, jak na to jste s body.

ZooomZooom

Zoom, podle slov autorů, obsahuje moderní technologie jako je engine podporující DirectX, všechna grafika je renderovaná. Jinak na mě hra po grafické stránce působila úplně skvěle. Ale zdálo se mi, že hra bylo na svůj styl trochu pomalá a loď pomalu reagovala. Nevím zdali to bylo způsobeno mým pc, nebo se jednalo a něco jiného. Vypnul jsem i hudbu, ale stále to bylo moc pomalé. Hm, řekl jsem si asi to tak má být. Celkem škoda. Tato chybka hře trošku ubírá na její kráse.

No, co říci závěrem? Máte-li rádi vesmírné střílečky, určitě neváhejte a stahujte. A vy ostatní? Určitě to taky zkuste.

Download (3,6 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce