Pan Mravenec

Při prvním pohledu na informace o připravované hře s názvem Pan Mravenec mě napadly dvě základní myšlenky – za a) to bude zajímavá česká adventura nebo za b) nestoudná podivnost ve smyslu Jakuba a Terezky, jakkoliv věřím tomu, že se tato hra někomu i líbí. Zatím to vypadá, že to bude zajímavé – no, uvidíme.
Pan Mravenec
Při prvním pohledu na informace o připravované hře s názvem Pan Mravenec mě napadly dvě základní myšlenky – za a) to bude zajímavá česká adventura nebo za b) nestoudná podivnost ve smyslu Jakuba a Terezky, jakkoliv věřím tomu, že se tato hra někomu i líbí. Zatím to vypadá, že to bude zajímavé – no, uvidíme.

Mám skromný pocit, že od té doby, kdy poprvé Ron Gilbert spolu s Humongous Entertainment udělali série příběhů Teddy Bear nebo Roberta Williams se Sierrou dokončili Mixed Up Mother Goose, se začal trh rojit nejen dobrými hrami, ale také takzvanými edutainmenty, tedy spíše hrami výchovného charakteru. Pohled na první informace o Panu Mravenci, který vyvíjí stejný tým, jenž se podílel i na Horkém Létu II, může znít z hlediska hráčů lačnících po kvalitní hře poněkud skepticky.

Hra bude mít dva módy – dětský a pak ten normální. Těžko říct, co je normální vzhledem ke skutečnosti, že hlavním hrdinou bude Sekorovský Mraveneček, co kládu svoji nese. Materiály slibují rozvětvený příběh s různými konci, který je sice součástí takřka každé nově připravované hry, ale nepředpokládám příliš rozdílné závěry. Na ty je ostatně vždy času dost. Hra bude rozdělena do sedmi kapitol s nejrůznějšími úkoly ze světa, ve kterém náš PM žije. Vás by nebavilo stavět si domeček, paralyzovat nebezpečného kocoura či provádět kejkle typu vyměnit šnekovi ulitu? Potěšitelné ale na druhé straně je to, že hra bude založena na logických problémech a klíčem k jejich řešení bude zas a opět logika.

NPC postav bude ve hře rovněž mnoho. Ať už se bude jednat o mravence Olivera (předpokládám, že jde o mirroring brouka Pytlíka ;)) či myšáka Fouska, statečného zachránce Pana Mravence. Úhlavním nepřítelem bude proradný a zlý kocour, který bude Panu Mravenci všemožně ztěžovat život – naštěstí však nebude možno zemřít.

Od hry lze očekávat mnoho. Osobně by mě potěšila větší soudržnost s příběhy Ondřeje Sekory, na druhé straně dovolme autorům trošku popustit uzdu své fantazii. Může to být dobrá hra, ale také pouze výchovný software pro přiblížení počítačů dětem. Přál bych si, aby to za to stálo...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 15 N/A