Pan Mravenec

Při prvním pohledu na informace o připravované hře s názvem Pan Mravenec mě napadly dvě základní myšlenky – za a) to bude zajímavá česká adventura nebo za b) nestoudná podivnost ve smyslu Jakuba a Terezky, jakkoliv věřím tomu, že se tato hra někomu i líbí. Zatím to vypadá, že to bude zajímavé – no, uvidíme.
Pan Mravenec
Při prvním pohledu na informace o připravované hře s názvem Pan Mravenec mě napadly dvě základní myšlenky – za a) to bude zajímavá česká adventura nebo za b) nestoudná podivnost ve smyslu Jakuba a Terezky, jakkoliv věřím tomu, že se tato hra někomu i líbí. Zatím to vypadá, že to bude zajímavé – no, uvidíme.

Mám skromný pocit, že od té doby, kdy poprvé Ron Gilbert spolu s Humongous Entertainment udělali série příběhů Teddy Bear nebo Roberta Williams se Sierrou dokončili Mixed Up Mother Goose, se začal trh rojit nejen dobrými hrami, ale také takzvanými edutainmenty, tedy spíše hrami výchovného charakteru. Pohled na první informace o Panu Mravenci, který vyvíjí stejný tým, jenž se podílel i na Horkém Létu II, může znít z hlediska hráčů lačnících po kvalitní hře poněkud skepticky.

Hra bude mít dva módy – dětský a pak ten normální. Těžko říct, co je normální vzhledem ke skutečnosti, že hlavním hrdinou bude Sekorovský Mraveneček, co kládu svoji nese. Materiály slibují rozvětvený příběh s různými konci, který je sice součástí takřka každé nově připravované hry, ale nepředpokládám příliš rozdílné závěry. Na ty je ostatně vždy času dost. Hra bude rozdělena do sedmi kapitol s nejrůznějšími úkoly ze světa, ve kterém náš PM žije. Vás by nebavilo stavět si domeček, paralyzovat nebezpečného kocoura či provádět kejkle typu vyměnit šnekovi ulitu? Potěšitelné ale na druhé straně je to, že hra bude založena na logických problémech a klíčem k jejich řešení bude zas a opět logika.

NPC postav bude ve hře rovněž mnoho. Ať už se bude jednat o mravence Olivera (předpokládám, že jde o mirroring brouka Pytlíka ;)) či myšáka Fouska, statečného zachránce Pana Mravence. Úhlavním nepřítelem bude proradný a zlý kocour, který bude Panu Mravenci všemožně ztěžovat život – naštěstí však nebude možno zemřít.

Od hry lze očekávat mnoho. Osobně by mě potěšila větší soudržnost s příběhy Ondřeje Sekory, na druhé straně dovolme autorům trošku popustit uzdu své fantazii. Může to být dobrá hra, ale také pouze výchovný software pro přiblížení počítačů dětem. Přál bych si, aby to za to stálo...


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play