Pan Mravenec

Při prvním pohledu na informace o připravované hře s názvem Pan Mravenec mě napadly dvě základní myšlenky – za a) to bude zajímavá česká adventura nebo za b) nestoudná podivnost ve smyslu Jakuba a Terezky, jakkoliv věřím tomu, že se tato hra někomu i líbí. Zatím to vypadá, že to bude zajímavé – no, uvidíme.
Pan Mravenec
Při prvním pohledu na informace o připravované hře s názvem Pan Mravenec mě napadly dvě základní myšlenky – za a) to bude zajímavá česká adventura nebo za b) nestoudná podivnost ve smyslu Jakuba a Terezky, jakkoliv věřím tomu, že se tato hra někomu i líbí. Zatím to vypadá, že to bude zajímavé – no, uvidíme.

Mám skromný pocit, že od té doby, kdy poprvé Ron Gilbert spolu s Humongous Entertainment udělali série příběhů Teddy Bear nebo Roberta Williams se Sierrou dokončili Mixed Up Mother Goose, se začal trh rojit nejen dobrými hrami, ale také takzvanými edutainmenty, tedy spíše hrami výchovného charakteru. Pohled na první informace o Panu Mravenci, který vyvíjí stejný tým, jenž se podílel i na Horkém Létu II, může znít z hlediska hráčů lačnících po kvalitní hře poněkud skepticky.

Hra bude mít dva módy – dětský a pak ten normální. Těžko říct, co je normální vzhledem ke skutečnosti, že hlavním hrdinou bude Sekorovský Mraveneček, co kládu svoji nese. Materiály slibují rozvětvený příběh s různými konci, který je sice součástí takřka každé nově připravované hry, ale nepředpokládám příliš rozdílné závěry. Na ty je ostatně vždy času dost. Hra bude rozdělena do sedmi kapitol s nejrůznějšími úkoly ze světa, ve kterém náš PM žije. Vás by nebavilo stavět si domeček, paralyzovat nebezpečného kocoura či provádět kejkle typu vyměnit šnekovi ulitu? Potěšitelné ale na druhé straně je to, že hra bude založena na logických problémech a klíčem k jejich řešení bude zas a opět logika.

NPC postav bude ve hře rovněž mnoho. Ať už se bude jednat o mravence Olivera (předpokládám, že jde o mirroring brouka Pytlíka ;)) či myšáka Fouska, statečného zachránce Pana Mravence. Úhlavním nepřítelem bude proradný a zlý kocour, který bude Panu Mravenci všemožně ztěžovat život – naštěstí však nebude možno zemřít.

Od hry lze očekávat mnoho. Osobně by mě potěšila větší soudržnost s příběhy Ondřeje Sekory, na druhé straně dovolme autorům trošku popustit uzdu své fantazii. Může to být dobrá hra, ale také pouze výchovný software pro přiblížení počítačů dětem. Přál bych si, aby to za to stálo...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A