Pan Mravenec

Při prvním pohledu na informace o připravované hře s názvem Pan Mravenec mě napadly dvě základní myšlenky – za a) to bude zajímavá česká adventura nebo za b) nestoudná podivnost ve smyslu Jakuba a Terezky, jakkoliv věřím tomu, že se tato hra někomu i líbí. Zatím to vypadá, že to bude zajímavé – no, uvidíme.
Pan Mravenec
Při prvním pohledu na informace o připravované hře s názvem Pan Mravenec mě napadly dvě základní myšlenky – za a) to bude zajímavá česká adventura nebo za b) nestoudná podivnost ve smyslu Jakuba a Terezky, jakkoliv věřím tomu, že se tato hra někomu i líbí. Zatím to vypadá, že to bude zajímavé – no, uvidíme.

Mám skromný pocit, že od té doby, kdy poprvé Ron Gilbert spolu s Humongous Entertainment udělali série příběhů Teddy Bear nebo Roberta Williams se Sierrou dokončili Mixed Up Mother Goose, se začal trh rojit nejen dobrými hrami, ale také takzvanými edutainmenty, tedy spíše hrami výchovného charakteru. Pohled na první informace o Panu Mravenci, který vyvíjí stejný tým, jenž se podílel i na Horkém Létu II, může znít z hlediska hráčů lačnících po kvalitní hře poněkud skepticky.

Hra bude mít dva módy – dětský a pak ten normální. Těžko říct, co je normální vzhledem ke skutečnosti, že hlavním hrdinou bude Sekorovský Mraveneček, co kládu svoji nese. Materiály slibují rozvětvený příběh s různými konci, který je sice součástí takřka každé nově připravované hry, ale nepředpokládám příliš rozdílné závěry. Na ty je ostatně vždy času dost. Hra bude rozdělena do sedmi kapitol s nejrůznějšími úkoly ze světa, ve kterém náš PM žije. Vás by nebavilo stavět si domeček, paralyzovat nebezpečného kocoura či provádět kejkle typu vyměnit šnekovi ulitu? Potěšitelné ale na druhé straně je to, že hra bude založena na logických problémech a klíčem k jejich řešení bude zas a opět logika.

NPC postav bude ve hře rovněž mnoho. Ať už se bude jednat o mravence Olivera (předpokládám, že jde o mirroring brouka Pytlíka ;)) či myšáka Fouska, statečného zachránce Pana Mravence. Úhlavním nepřítelem bude proradný a zlý kocour, který bude Panu Mravenci všemožně ztěžovat život – naštěstí však nebude možno zemřít.

Od hry lze očekávat mnoho. Osobně by mě potěšila větší soudržnost s příběhy Ondřeje Sekory, na druhé straně dovolme autorům trošku popustit uzdu své fantazii. Může to být dobrá hra, ale také pouze výchovný software pro přiblížení počítačů dětem. Přál bych si, aby to za to stálo...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A