Paradise Cracked - něco pro hackery

Je to paradoxní, ale ze všeho nejméně se počítačové hry věnují žánru, se kterým mají společného rozhodně víc než třeba s fantasy nebo automobilovými závody. Cyberpunk. Svět hackerů, hi-technologií, virtuální reality a výrazných individualit. Svět, ve kterém nic nemusí být takové, jak se jeví na první pohled. Svět, v němž můžete zkusit cracknout i Ráj…
Paradise Cracked  - něco pro hackery
Ruští Buka Entertaiment už mají něco za sebou a jejich jméno není neznámé. Vydali Hard Truck 2, známý je i jejich pokus o RPG Rage Of Mages, o chystaném Echelonu už jste asi taky slyšeli. Teď na nás ruští kluci jako Buci chystají – a doufejme, že svůj záměr dotáhnou až do úspěšného konce zastoupeného krásným lesklým placatým CD v pestré krabici – hru z vývojářské dílny Mist-Landu, v níž se po hlavě vrhnete do světa hackerů budoucnosti. Paradise Cracked bude strategie kombinovaná s prvky RPG (nebo naopak?) a pokud by ji bylo možné k něčemu připodobnit, tak nejspíš k Incubation nebo Jagged Alliance. V roli mladého hackera a jeho kamošů se budete potulovat hrou, která se inspirovala tvorbou dvou velikánů sci-fi tohoto století – Williama Gibsona, otce cyberpunku a Phillipa K.Dicka, specialisty na příběhy, v nichž všechno je relativní. Z filmů by se pak dala Paradise Cracked nejspíš přirovnat k Blade Runnerovi nebo Matrixu („Kterou pilulku chceš?“).

Paradise CrackedParadise Cracked

A teď blíže k příběhu, který jako by z pera cyberpunkových spisovatelských gigantů vypadl. Budoucnost Země není růžová. Svět je na pokraji ekologické katastrofy (není divu) a miliardy lidí se díky přelidnění tísní v nepřehledných megalopolis – už to samo o sobě říká, že tohle není žádný Ráj. Naštěstí několik agilních vědců stvoří něco jako Centrální Mozek Lidstva, dají mu jméno CyberBrain a zapojí ho do zásuvky. Od toho okamžiku se začnou dít věci…

Paradise CrackedParadise Cracked

CyberBrain okamžitě řeší všechny problémy, které lidstvu přerostly přes hlavu. Nově vyvinutí roboti dávají vše do pořádku a lidé si začínají užívat. A není ideálnější místo pro pořádný „veget“, než Ráj – virtuální svět, který CyberBrain pro lidi stvořil. Je v něm možné opravdu všechno (ano, i TO!) a tak není divu, že lidstvo se tam rychle zabydlí. Následky se samozřejmě dostaví co nevidět. Prudké snížení porodnosti, ustrnutí vývoje společnosti a totální flákárna, při níž zakrňují lidské mozky. Tak tenhle druh na Darwinově evolučním žebříčku neuspěl, pomyslí si po všech analýzách CyberBrain a spustí nový experiment…

Paradise CrackedParadise Cracked

Vy se do této cyberpunkové story dostanete coby mladý hacker, který se v kyberprostoru nabourá k přísně tajným datům a několik obzvlášť podezřelých souborů si dokonce nahraje. Tím spustí poplach a ještě než se stačí podívat, co vlastně soubory obsahují, už mu buší na dveře policajti, mávají průkazkami a vyzývají ho, aby je pustil dovnitř. Vypadá to sice trochu jako Matrix, v něčem to připomíná i film Síť se Sandrou Bullockovou, ale bude to samosebou hra. K dispozici budete mít víc než jen postavu onoho hackera, ale i pár jeho parťáků. Všechny budete moci vyzbrojit klasickým zbrojním arzenálem a protože půjde o cyberpunkové dílko, chybět nebude ani možnost nejrůznějších implantátů dávajících lidskému tělu netušené možnosti. Vzhledem k tomu, že hra se bude skládat z nelineárního plnění misí, zdá se, že by mohla nabídnout i značné množství svobody a zábavy.

Paradise CrackedParadise Cracked

A technické parametry? K pařbě této hry budete potřebovat minimálně nějaký ten Celeron 300Mhz, 3D akcelerátor a 64 MB RAM. Ideální konfigurace pak bude chtít procesor 450Mhz a jednu z nové generace grafických karet (třeba nějakou vyhrajete časem na Doupěti). Paradise Cracked by se měla vyznačovat grafikou na vysoké technické úrovni. Všechny postavičky i prostředí budou plně 3D, okolí bude maximálně interaktivní (když vybuchne bomba, tlaková vlna vysklí okna a s vámi švihne o zem) a vůbec- Buka Entertaiment slibují prvotřídní kvalitu. Jsou to sice Rusové a na jejich http://www.buka.com píší o každé své hře minimálně to, že bude světová a žůžo, nicméně v tomto případě je mírný optimismus asi na místě. Paradise Cracked vypadá skutečně lákavě. Vyjít by měla naneštěstí až v druhé čtvrtině roku 2001.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |