Pariah - na útěk ze smrtonosné planety se vydáme již brzo

Internetový magazín Computer Games vyzpovídal jednoho z tvůrců Digital Extremes, kteří pro nás touto dobou dokončují jejich první hru mimo značku Unreal. Jedná se pochopitelně o first-person akci Pariah, v níž se vžijete do role vojenského medika utíkajícího z planety odsouzené ke zničení z orbitu. Z rozhovoru mj. vyplynulo proč autoři sázejí na hlavního hrdinu coby doktora. Podle nich je tato postava mimo rámec klasických super-hrdinů, čímž se chtějí vyhnout stereotypu a klišé. To zní sice pěkně, ale na druhou stranu si všichni klepeme na čelo při pomyšlení na promovaného doktůrka kterak svírá granátomet. Nicméně tato postava prý velmi dobře zapadá do herní zápletky, která na  nás čeká ve vydatném singleplayeru.

Z interview jsme se dále dozvěděli něco o multiplayeru, jenž bude zdatně sekundovat hře jednoho hráče. Konkrétně se můžeme těšit na ovladatelná vozidla, která budou, stejně jako v Unrealu, kořením hratelnosti, a najdeme mezi nimi takové kusy jako buginu, jeep či vznášedlo, navíc s možností podělit se o ovládání s dalšími spolubojovníky. Zaběhnutý standard by měly změnit i modifikovatelné zbraně, kdy po zabitých nepřátelích zůstávají modifikační součástky do vašich koltů. Těmi si například z obyčejného granátometu můžete vypiplat flak-cannonu podobnou zbraň dělající krátery, za něž by se nestyděla ani letadlová puma. Motivací pro vás pak bude, že pokud zemřete, všechny dosavadní upgrady zmizí a vy budete muset začít od začátku.

  

Z multiplayerových módů, kromě zažitých deathmatch, team deathmatch a CTF, stojí za zmínku dva "nové"; Siege a Frontline assault. Oba se zdají být obdobou těch z Unrealu, nicméně s několika obměnami. Siege bude klasické obléhání nepřátelské pozice, přičemž po vítězství jedné ze stran se role obránců a útočníků prohodí. Druhý jmenovaný pak bude komplexnější, kdy bude existovat jakási předělová čára (fronta) mezi jednotlivými stranami konfliktu, přičemž se bude posunovat v závislosti na tom, jak se bude té či oné straně dařit. Týmy budou navíc plnit zadané úkoly příslušné dané mapě a prostředí.

Nakonec se James Schmalz, člen autorského týmu Digital Extremes, rozpovídal i o editoru úrovní. Ten bude speciální svou jednoduchostí, díky níž si vytvoří svůj vlastní level i ten největší nešika. S jednoduchostí však půjde ruku v ruce i komplexnost, a tak nebude problém vytvořit i složitější úrovně a prostředí. Změnit půjde prý vše; od terénu, přes skyboxy, až po počasí a nasvětlení scény, a to pouze jednoduchým point-and-click systémem.

Pariah vypadá velmi nadějně, navíc je na spadnutí i vydání hratelné demoverze, která nám ukáže alespoň část z toho, co nás čeká v plné verzi (v obchodech by měla být v květnu).

   

Zdroj: CGM, Gamershell

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Remaster, co si za rámeček nedáte

Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Rem…

Vylepšené verze třech legendárních dílů série Grand Theft Auto zněly jako sázka na jistotu, na které se toho nedá moc pokazit. Nakonec to ale dopadlo katastrofou, kterou hráči Rockstaru určitě jen tak neodpustí.

20.  11.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
GTA Vice CityGTA 3PS5GTA San AndreasRecenze