Pariah - na útěk ze smrtonosné planety se vydáme již brzo

Internetový magazín Computer Games vyzpovídal jednoho z tvůrců Digital Extremes, kteří pro nás touto dobou dokončují jejich první hru mimo značku Unreal. Jedná se pochopitelně o first-person akci Pariah, v níž se vžijete do role vojenského medika utíkajícího z planety odsouzené ke zničení z orbitu. Z rozhovoru mj. vyplynulo proč autoři sázejí na hlavního hrdinu coby doktora. Podle nich je tato postava mimo rámec klasických super-hrdinů, čímž se chtějí vyhnout stereotypu a klišé. To zní sice pěkně, ale na druhou stranu si všichni klepeme na čelo při pomyšlení na promovaného doktůrka kterak svírá granátomet. Nicméně tato postava prý velmi dobře zapadá do herní zápletky, která na  nás čeká ve vydatném singleplayeru.

Z interview jsme se dále dozvěděli něco o multiplayeru, jenž bude zdatně sekundovat hře jednoho hráče. Konkrétně se můžeme těšit na ovladatelná vozidla, která budou, stejně jako v Unrealu, kořením hratelnosti, a najdeme mezi nimi takové kusy jako buginu, jeep či vznášedlo, navíc s možností podělit se o ovládání s dalšími spolubojovníky. Zaběhnutý standard by měly změnit i modifikovatelné zbraně, kdy po zabitých nepřátelích zůstávají modifikační součástky do vašich koltů. Těmi si například z obyčejného granátometu můžete vypiplat flak-cannonu podobnou zbraň dělající krátery, za něž by se nestyděla ani letadlová puma. Motivací pro vás pak bude, že pokud zemřete, všechny dosavadní upgrady zmizí a vy budete muset začít od začátku.

  

Z multiplayerových módů, kromě zažitých deathmatch, team deathmatch a CTF, stojí za zmínku dva "nové"; Siege a Frontline assault. Oba se zdají být obdobou těch z Unrealu, nicméně s několika obměnami. Siege bude klasické obléhání nepřátelské pozice, přičemž po vítězství jedné ze stran se role obránců a útočníků prohodí. Druhý jmenovaný pak bude komplexnější, kdy bude existovat jakási předělová čára (fronta) mezi jednotlivými stranami konfliktu, přičemž se bude posunovat v závislosti na tom, jak se bude té či oné straně dařit. Týmy budou navíc plnit zadané úkoly příslušné dané mapě a prostředí.

Nakonec se James Schmalz, člen autorského týmu Digital Extremes, rozpovídal i o editoru úrovní. Ten bude speciální svou jednoduchostí, díky níž si vytvoří svůj vlastní level i ten největší nešika. S jednoduchostí však půjde ruku v ruce i komplexnost, a tak nebude problém vytvořit i složitější úrovně a prostředí. Změnit půjde prý vše; od terénu, přes skyboxy, až po počasí a nasvětlení scény, a to pouze jednoduchým point-and-click systémem.

Pariah vypadá velmi nadějně, navíc je na spadnutí i vydání hratelné demoverze, která nám ukáže alespoň část z toho, co nás čeká v plné verzi (v obchodech by měla být v květnu).

   

Zdroj: CGM, Gamershell

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole