Pásku přes oko a papouška na rameno - staňte se cvokem!

Che, jistě jste mysleli počítačovým, že? Ne, ne, tentokrát je to ten klasický, námořní. Šarmantní, odvážný, atd. - znáte to. Prostě pořádnej chlap, sen všech ženskejch. Sea Dogs jsou novou hrou od Bethesdy, mimochodem stvořitelů všech dílů Areny. Sea Dogs bude klasické RPG, velmi podobné Daggerfallu, kde bude mít hráč naprosto volnost pohybu a jednání.
Pásku přes oko a papouška na rameno - staňte se cvokem!
Che, jistě jste mysleli počítačovým, že? Ne, ne, tentokrát je to ten klasický, námořní. Šarmantní, odvážný, atd. - znáte to. Prostě pořádnej chlap, sen všech ženskejch. Sea Dogs jsou novou hrou od Bethesdy, mimochodem stvořitelů všech dílů Areny. Sea Dogs bude klasické RPG, velmi podobné Daggerfallu, kde bude mít hráč naprosto volnost pohybu a jednání (jistě si všichni pamatují naprosto ohromující rozsáhlost první Areny).

Sea DogsSea Dogs

V Sea Dogs se stanete námořním pirátem. Buďto budete moci věnovat své spojenectví jedné ze tří zemí (Francie, Španělsko, Anglie - bývalé námořní velmoci), či podnikat tzv. "na volné noze" (viz. LeChuck:). Co je velice příjemné - v každém okamžiku budete moci změnit svou politickou orientaci (Češi v tomto směru nebudou mít jistě naprosto žádné problémy (mimochodem, nedávno jsem na BW četl něco o závorkách:)), takže jakmile začne ve Francii přituhovat, honem rychle můžete přelétnou třeba k Britům (nebo se dát na soukromé podnikání).

Sea DogsSea Dogs

Hru začínáte s malinkatou lodičkou, nehodnou takového parda, jako jste vy, takže si samozřejmě musíte brzy pořídit nějakou mnohem lepší (větší) plachetnici (s početnější posádkou, protože na počátku máte opět pouze základ). Všechny tyhle věci lze nakoupit ve městech, což jsou, vyjma modrých dálav oceánu, nejdůležitější lokace ve hře. Můžete tam nakupovat lodě, opravovat lodě, nakupovat posádku, opravovat posádku, nakupovat zásoby, hledat práci, nebo prostě a jednoduše poslouchat co se mezi notoriky šušká. Příběh hry není zrovna bohatý, je první polovina 17. století a vy jste prostě námořník. Pokud budete sloužit nějaké zemi, bude vaše hra prokládána různými questy, které vás budou pomalu ale jistě navádět k tomu finálnímu. Pokud budete "na volné noze", můžete si kdykoliv dělat cokoliv se vám zachce, vyvíjet svou postavu (která bude mít několik různých charakteristik, podobně jako v jiných RPG), dobývat nové ostrovy a souostroví. Když se vám bude dařit, budete si moci pořídit další lodě (ve hře je celkem 20 různých lodí) a začít budovat rovnou celou flotilu. Pak si z množství NPC postav vyberete kapitány (kteří budou podobní najímatelným postavám z odlehlého žánru vesmírných strategií) pro své lodě, nakoupíte posádku a zásoby, a můžete vyrazit získávat nová území (o než jistě nebude nouze, svět Sea Dogs je vskutku docela veliký - celkem 14 měst na 20 ostrovech + nepočítaně čtverečních kilometrů azurových planin). Nebo si prostě procvičit svoje strategické schopnosti v boji proti jiné flotile či opevnění (která bude, stejně jako lodě, možné taktéž zajímat).

Boj v Sea Dogs bude samozřejmě něco zcela jiného než v ostatních RPG. Kde jste už předtím viděli real-time boj na moři, loď proti lodi? He? Tyto RPG hry by se daly spočítat na prstech jedné ruky, jestli vůbec nějaké takové jsou. Budete muset počítat s naprosto odlišnými faktory - povětrnostní podmínky, kolem se potulující lodě, rychlost lodi, dostřel kanónů, a další, nebude to rozhodně vůbec nic jednoduchého.

Sea DogsSea Dogs

Potěšující je, že autoři do hry zahrnuli i podporu multiplayeru, všech myslitelných typů a tvarů :). Sejít se s několika kamarády a zahrát si proti sobě v týmu, to bude opravdu chuťovka. Zatím není jasné, kdy hra vyjde, dá se však očekávat že do konce tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A