Pásku přes oko a papouška na rameno - staňte se cvokem!

Che, jistě jste mysleli počítačovým, že? Ne, ne, tentokrát je to ten klasický, námořní. Šarmantní, odvážný, atd. - znáte to. Prostě pořádnej chlap, sen všech ženskejch. Sea Dogs jsou novou hrou od Bethesdy, mimochodem stvořitelů všech dílů Areny. Sea Dogs bude klasické RPG, velmi podobné Daggerfallu, kde bude mít hráč naprosto volnost pohybu a jednání.
Pásku přes oko a papouška na rameno - staňte se cvokem!
Che, jistě jste mysleli počítačovým, že? Ne, ne, tentokrát je to ten klasický, námořní. Šarmantní, odvážný, atd. - znáte to. Prostě pořádnej chlap, sen všech ženskejch. Sea Dogs jsou novou hrou od Bethesdy, mimochodem stvořitelů všech dílů Areny. Sea Dogs bude klasické RPG, velmi podobné Daggerfallu, kde bude mít hráč naprosto volnost pohybu a jednání (jistě si všichni pamatují naprosto ohromující rozsáhlost první Areny).

Sea DogsSea Dogs

V Sea Dogs se stanete námořním pirátem. Buďto budete moci věnovat své spojenectví jedné ze tří zemí (Francie, Španělsko, Anglie - bývalé námořní velmoci), či podnikat tzv. "na volné noze" (viz. LeChuck:). Co je velice příjemné - v každém okamžiku budete moci změnit svou politickou orientaci (Češi v tomto směru nebudou mít jistě naprosto žádné problémy (mimochodem, nedávno jsem na BW četl něco o závorkách:)), takže jakmile začne ve Francii přituhovat, honem rychle můžete přelétnou třeba k Britům (nebo se dát na soukromé podnikání).

Sea DogsSea Dogs

Hru začínáte s malinkatou lodičkou, nehodnou takového parda, jako jste vy, takže si samozřejmě musíte brzy pořídit nějakou mnohem lepší (větší) plachetnici (s početnější posádkou, protože na počátku máte opět pouze základ). Všechny tyhle věci lze nakoupit ve městech, což jsou, vyjma modrých dálav oceánu, nejdůležitější lokace ve hře. Můžete tam nakupovat lodě, opravovat lodě, nakupovat posádku, opravovat posádku, nakupovat zásoby, hledat práci, nebo prostě a jednoduše poslouchat co se mezi notoriky šušká. Příběh hry není zrovna bohatý, je první polovina 17. století a vy jste prostě námořník. Pokud budete sloužit nějaké zemi, bude vaše hra prokládána různými questy, které vás budou pomalu ale jistě navádět k tomu finálnímu. Pokud budete "na volné noze", můžete si kdykoliv dělat cokoliv se vám zachce, vyvíjet svou postavu (která bude mít několik různých charakteristik, podobně jako v jiných RPG), dobývat nové ostrovy a souostroví. Když se vám bude dařit, budete si moci pořídit další lodě (ve hře je celkem 20 různých lodí) a začít budovat rovnou celou flotilu. Pak si z množství NPC postav vyberete kapitány (kteří budou podobní najímatelným postavám z odlehlého žánru vesmírných strategií) pro své lodě, nakoupíte posádku a zásoby, a můžete vyrazit získávat nová území (o než jistě nebude nouze, svět Sea Dogs je vskutku docela veliký - celkem 14 měst na 20 ostrovech + nepočítaně čtverečních kilometrů azurových planin). Nebo si prostě procvičit svoje strategické schopnosti v boji proti jiné flotile či opevnění (která bude, stejně jako lodě, možné taktéž zajímat).

Boj v Sea Dogs bude samozřejmě něco zcela jiného než v ostatních RPG. Kde jste už předtím viděli real-time boj na moři, loď proti lodi? He? Tyto RPG hry by se daly spočítat na prstech jedné ruky, jestli vůbec nějaké takové jsou. Budete muset počítat s naprosto odlišnými faktory - povětrnostní podmínky, kolem se potulující lodě, rychlost lodi, dostřel kanónů, a další, nebude to rozhodně vůbec nic jednoduchého.

Sea DogsSea Dogs

Potěšující je, že autoři do hry zahrnuli i podporu multiplayeru, všech myslitelných typů a tvarů :). Sejít se s několika kamarády a zahrát si proti sobě v týmu, to bude opravdu chuťovka. Zatím není jasné, kdy hra vyjde, dá se však očekávat že do konce tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |