Patent Sony naznačuje nový handheld, chystá konkurenci pro Switch?

Vypadá to, že Sony by mohlo pracovat na novém handheldu. Naznačuje to nedávný patent společnosti.
Patent Sony naznačuje nový handheld, chystá konkurenci pro Switch?

Sony už za sebou má spoustu zkušeností s přenosnými konzolemi. Proto se není čemu divit, když se po nejnovějším patentu společnosti začíná spekulovat o dalším handheldu z japonské stáje. Nejdříve se Sony podařilo udělat díru do světa s PSP, které si svět zamiloval. Později naopak bídně přijatá Vita a teď? Možná třetí generace PlayStationu na cesty.

32e22627-13be-421f-bd10-082e470ba73a

Kromě nákresů, které můžete vidět výše zatím nemáme žádné konkrétní informace, ale právě handheld vypadá jako nejpravděpodobnější možnost. Úspěch Nintenda Switch mohl herním konzolím do kapsy tak trochu dodat druhý dech. Ostatně už předchozí patent od Sony, který je z roku 2017, vypadá až nápadně podobně Switchi. Navíc nesmíme zapomínat, že i Sony se nedávno nechalo slyšet, že pro něj handheldy rozhodně nejsou mrtvou platformou.

5ee609b5-7221-4ee1-b0a8-714750b7b47f

Při tomto prohlášení navíc zmiňovali, že by se přenosné konzole neměly přímo separovat od domácích konzolí. Částečně mohlo jít opět o narážku na Nintendo Switch, ale také existuje možnost, že novinka japonské společnosti by mohla být určitým doplňkem pro PS5.

Screen-Shot-2018-11-28-at-10.14.00.png

Co si o těchto spekulacích myslíte? Chystá pro nás Sony kromě PS5 i nějakou tu přenosnou vychytávku?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Wat…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

10.  7.  2020 |
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreativitu PC verze | Recenze

Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreati…

Minecraft: Builders & Biomes vás přivede do kostičkovaného světa, ve kterém těžíte suroviny, stavíte budovy a bojujete s moby. Jedná se přitom o poměrně jednoduchou hru, potěší tak méně zkušené a začínající hráče.

10.  7.  2020 |
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A