Patent Sony ukazuje VR brýle, které se lépe přizpůsobí dioptrickým brýlím

Sony si nechalo patentovat novinku, která určitě přijde vhod všem, kdo mají nějakou zrakovou vadu.
Patent Sony ukazuje VR brýle, které se lépe přizpůsobí dioptrickým brýlím

Sony si registrovalo patent na brýle, díky kterým by hráči s dioptriemi mohli o něco více užít zážitek z virtuální reality. Základním principem má být speciální technologie na sledování očí. VR headset potom bude schopný rozeznat, že hráč má nasazené speciální brýle a zareaguje na to změnou parametrů na základě údajů, které do něj budou tyto speciální brýle zasílat. Díky tomu by měl být pro hráče obraz optimálně nastavený, od specifického zobrazení až po další maličkosti, které usnadní sledování scény. 

b23a7026-a110-45ef-9bbe-45d382ec406de05ae108-126b-47c3-a698-067d9df694c2c6460150-1efb-4a65-921e-ab3b64878323

Sony žádost o tento patent podalo už v roce 2017, ale zveřejněný byl až minulý týden. Zatím se na trh nepodíval a jeho uplatnění můžeme očekávat nejdříve v příštím vydání headsetu od Sony, pravděpodobně u konzole PS5. Ani u něj ale nevíme, kdy přijde a hráči s dioptrickými brýlemi si tak budou muset ještě chvíli vystačit s klasickým headsetem a jeho nastavováním tak, aby jim alespoň v rámci možností vyhovoval.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Wat…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

10.  7.  2020 |
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreativitu PC verze | Recenze

Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreati…

Minecraft: Builders & Biomes vás přivede do kostičkovaného světa, ve kterém těžíte suroviny, stavíte budovy a bojujete s moby. Jedná se přitom o poměrně jednoduchou hru, potěší tak méně zkušené a začínající hráče.

10.  7.  2020 |
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A