PathFinder aneb boj o přežití

Dnešní plná hra nás opět zavede do vesmíru. Titul PathFinder, o němž bude právě dnes řeč, sází na zajímavý nápad a slušné technické zpracování. V zásadě je tato hra postavena na poměrně reálném základu (jsou zde vesmírné věci, které v současnosti opravdu existují), přesto si autoři neodpustili přítomnost několika „technologických výstřelků“.
PathFinder aneb boj o přežití
Dnešní plná hra nás opět zavede do vesmíru. Titul PathFinder, o němž bude právě dnes řeč, sází na zajímavý nápad a slušné technické zpracování. V zásadě je tato hra postavena na poměrně reálném základu (jsou zde vesmírné věci, které v současnosti opravdu existují), přesto si autoři neodpustili přítomnost několika „technologických výstřelků“.

Ocitáte se v roli malého pozemského výsadku na nejmenované planetě (i když se možná jedné známé a existující planetě dle mého názoru podobá, raději to nebudu více rozebírat :-). Členy tohoto výsadku mohu bez nadsázky označit za kosmonauty, protože se opravdovým kosmonautům vzhledově velice podobají. Kromě nich hraje důležitou roli také pohybující se stroj, který slouží jako jejich malá základna a mohl bych ho s trochou nadsázky označit za „lunochod“. To je shrnutí toho, co ve hře můžete ovládat. Ale jaký je hlavní námět? Nikterak složitý – někde na planetě se nachází základna s nepřátelskou raketou, která bude za daný časový limit (ten hraje důležitou roli) vystřelena přímo na vás (tedy na váš lunochod). Vaším úkolem tedy bude jediné a to přežít. Prostředků k tomu máte mnoho, můžete se se svým strojem libovolně přesouvat po planetě, ale to vám většinou život nezachrání. Druhou možností je použít jednoho z pětice „dostupných“ kosmonautů a také bomby, která se objevuje vždy ve vaší blízkosti – ta je také klíčem ke zničení nepřátelské rakety. S pomocí kosmonauta a jeho speciálního přístroje určeného pro létání (dále budu raději používat výraz jetpack, myslím, že už se docela vžil :-) můžete vyletět vysoko nad samotnou raketu, bombu pustit přímo na ni a zbytek už si jistě dokážete představit sami. To je základ toho, co ve hře budete dělat.

PathFinderPathFinder

PathFinderPathFinder

Vaším úkolem však není „jen“ zničit raketu, ale v zásadě prostě a jednoduše nahrát v celkovém hodnocení co nejvíce bodů. K tomu však musím ještě něco vysvětlit – raketu sice zničíte poměrně snadno, ale ihned se na jiném místě planety objeví další se stejným úmyslem zničit vás. Celá hra tedy v podstatě není o ničem jiném než o neustálém ničení raket. Aby však celý úkol nebyl tolik snadný, jste nejen omezeni časovým limitem před vypuštěním rakety (a ten je neúprosný), ale také palivem v jetpacku vašich astronautů – je tedy důležité omezit lety pouze na nutné minimum. Možná, že někomu bude připadat konečný cíl hry trochu nudný – jedná se vlastně jen o neustálé honění za body, prakticky nic víc. Přesto je PathFinder zajímavá hra, která dokáže dobře zabavit minimálně po dobu herního sucha.

Download (2,8 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A