PathFinder aneb boj o přežití

Dnešní plná hra nás opět zavede do vesmíru. Titul PathFinder, o němž bude právě dnes řeč, sází na zajímavý nápad a slušné technické zpracování. V zásadě je tato hra postavena na poměrně reálném základu (jsou zde vesmírné věci, které v současnosti opravdu existují), přesto si autoři neodpustili přítomnost několika „technologických výstřelků“.
PathFinder aneb boj o přežití
Dnešní plná hra nás opět zavede do vesmíru. Titul PathFinder, o němž bude právě dnes řeč, sází na zajímavý nápad a slušné technické zpracování. V zásadě je tato hra postavena na poměrně reálném základu (jsou zde vesmírné věci, které v současnosti opravdu existují), přesto si autoři neodpustili přítomnost několika „technologických výstřelků“.

Ocitáte se v roli malého pozemského výsadku na nejmenované planetě (i když se možná jedné známé a existující planetě dle mého názoru podobá, raději to nebudu více rozebírat :-). Členy tohoto výsadku mohu bez nadsázky označit za kosmonauty, protože se opravdovým kosmonautům vzhledově velice podobají. Kromě nich hraje důležitou roli také pohybující se stroj, který slouží jako jejich malá základna a mohl bych ho s trochou nadsázky označit za „lunochod“. To je shrnutí toho, co ve hře můžete ovládat. Ale jaký je hlavní námět? Nikterak složitý – někde na planetě se nachází základna s nepřátelskou raketou, která bude za daný časový limit (ten hraje důležitou roli) vystřelena přímo na vás (tedy na váš lunochod). Vaším úkolem tedy bude jediné a to přežít. Prostředků k tomu máte mnoho, můžete se se svým strojem libovolně přesouvat po planetě, ale to vám většinou život nezachrání. Druhou možností je použít jednoho z pětice „dostupných“ kosmonautů a také bomby, která se objevuje vždy ve vaší blízkosti – ta je také klíčem ke zničení nepřátelské rakety. S pomocí kosmonauta a jeho speciálního přístroje určeného pro létání (dále budu raději používat výraz jetpack, myslím, že už se docela vžil :-) můžete vyletět vysoko nad samotnou raketu, bombu pustit přímo na ni a zbytek už si jistě dokážete představit sami. To je základ toho, co ve hře budete dělat.

PathFinderPathFinder

PathFinderPathFinder

Vaším úkolem však není „jen“ zničit raketu, ale v zásadě prostě a jednoduše nahrát v celkovém hodnocení co nejvíce bodů. K tomu však musím ještě něco vysvětlit – raketu sice zničíte poměrně snadno, ale ihned se na jiném místě planety objeví další se stejným úmyslem zničit vás. Celá hra tedy v podstatě není o ničem jiném než o neustálém ničení raket. Aby však celý úkol nebyl tolik snadný, jste nejen omezeni časovým limitem před vypuštěním rakety (a ten je neúprosný), ale také palivem v jetpacku vašich astronautů – je tedy důležité omezit lety pouze na nutné minimum. Možná, že někomu bude připadat konečný cíl hry trochu nudný – jedná se vlastně jen o neustálé honění za body, prakticky nic víc. Přesto je PathFinder zajímavá hra, která dokáže dobře zabavit minimálně po dobu herního sucha.

Download (2,8 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 5 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A