Peacemakers – zahoďte zbraně, nejnebezpečnější je kamera

Známé přísloví praví, že pero je někdy mocnější než zbraň. O tomto tvrzení se nás brzy pokusí přesvědčit tato nová real-time strategie, kde vaší hlavní zbraní bude objektiv televizní kamery, s jehož pomocí budete přinášet zajímavé záběry divákům. Takže vezměte kameru, nasedněte do auta a rychle do akce!
Peacemakers – zahoďte zbraně, nejnebezpečnější je kamera
Známé přísloví praví, že pero je někdy mocnější než zbraň. O tomto tvrzení se nás brzy pokusí přesvědčit tato nová real-time strategie, kde vaší hlavní zbraní bude objektiv televizní kamery, s jehož pomocí budete přinášet zajímavé záběry divákům. Takže vezměte kameru, nasedněte do auta a rychle do akce!

Mathématiques Appliquées, francouzský tým, který hru vyvíjí, doufá, že Peacemakers bude první real-time hra, ve které se odrazí reálný průběh současných válek – ve válce nebudou zahrnuty jen bojové jednotky, ale také civilisti a média. Úkolem hráče bude způsobit politickou urážku či znemožnění nepřítele, ale ne jeho přímé zabití.

PeacemakersPeacemakers

Autoři slibují, že Peacemakers obrodí žánr real-time strategií a představí nový stupeň gameplay a taky do strategií přinesou více reality. A to, jak budete úspěšní na bojišti, závisí hlavně na tom, jak budete mediálně úspěšní ve světě - vítězství války nebude vycházet ze samotného boje, ale právě z veřejného názoru na celou válku, a právě ten může být velmi rozhodující a může se velkou měrou podepsat na výsledku války. Ale na druhou stranu to s tím nesmíme přehnat, protože pokud jen mírová síla zvládá vyhrát všechny bitvy, můžete si být jisti, že válku zaručeně prohrajete. Například byste mohli lidem podávat jen ty záběry, kde budou lidé umírat a v tom by nebylo to kouzlo hry. Jde tu hlavně o to, jak skloubit dohromady hrubou sílu zbraní a sílu masmédií. A ne vždy na to musíte použít stejný způsob. Díky tomuto jedinečnému způsobu použití médií a umělé inteligence nemůže dojít k tomu, že byste dvě bitvy vyhráli použitím stejné strategie dvakrát.

PeacemakersPeacemakers

Peacemakers si kladou za hlavní cíl vylepšení slabin z mnoha jiných strategických her: jako je předvídatelná AI, nepřítomnost správy a špatné koordinace mezi jednotkami, žádná adaptace k hráčským dovednostem a stále opakující se pojetí hry. Proto Peacemakers přidali tyto novinky, které (zatím) v mnoha jiných hrách nenajdete:

  • Všechny jednotky (vojáci, vozidla, atd.) by měly být autonomní a mít osobnost.
  • Velitelé jednotek budou mít jedinečné lidské chování s schopností učit se strategiím a stávat se delegáty.
  • Počítačem řízený nepřítel povznese poznávací schopnosti (adaptace a očekávání ).
  • Bitvy se konají na několik místech zároveň.
  • Realistické počasí a čas: vše sledované přes čočku reportéra jedné nejmenované televizní stanice, který stále přináší čerstvé informace o probíhajících bojích.
Hra je vydávána Ubi Softem a její vydání je naplánované na podzim tohoto roku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A