Pekelná hudba v Clive Barker`s Jericho

Clive Barker’s Jericho na sebe poutá pozornost od prvního dne ohlášení především díky jmenovce předního autora současného literárního hororu. Napínavá akce má hráče v roli člena speciálních jednotek zavést za hradby tajemného města, uvnitř jehož zdí se po staletí dějí přízračné události. Hororové atmosféře by měla nyní napomoci i hudba. Sám Barker podílející se přímo na vývoji vybral pro složení soundtracku umělce Crise Velasca, jenž má na kontě řadu prestižních ocenění, zejména za hudební doprovod série God of War. Server Music 4 Games uskutečnil rozhovor s Crisem, jehož dílčí pointy vám nyní přinášíme.

 • Barkerovy knihy ovlivnily celou tvorbu Crise Velasca, a proto dává do skládání hudby pro Jericho vše. Pracovat pro Cliva bylo skladatelovým dávným snem.

 • Clive Barker má kontrolu nad každým detailem hry, což může být díky jeho grafickému nadání velkým přínosem. Co se týče hudby, pozval Velasca do své rezidence, kde několik hodin vybírali její typ, od kterého by se mohl skladatel odpíchnout a navodit tak co nejmrazivější atmosféru. Nemělo by tak jít o žádný generický soundtrack!

 • Jericho bude obsahovat jemný náboženský podtext stejně jako hudba. Hráči uslyší mohutné sbory zpívající v latině, stejně jako vábivé zpěvy, jež dokážou uklidnit těsně před okamžikem, než zezadu zaútočí ohnilé monstrum. Čím více se bude blížit závěrečná konfrontace, tím častěji bude k zaslechnutí pekelné zaříkání a nelidský řev zrůd.

 • Celkově se ve hře rozezní sto dvacet minut originální stopáže nahrané třicetičlenným sborem ve studiu Skywalker (hudební oddělení společnosti Lucasfilm).

 • Clive Barker’s Jericho doprovodí v den vydání samostatný soundtrack, který bychom měli naleznout v originální krabici spolu se hrou.
 •  

   Související informace (Clive Barker´s Jericho):
  Platforma: PC, Xbox 360, PS3
  Žánr: Akční
  Výrobce hry: Mercury Steam Entertainment (
  http://www.mercurysteam.com/)
  Vydavatel hry: Codemasters (
  http://www.codemasters.com/)
  Homepage hry:
  http://www.codemasters.com/jericho
  Předpokládané datum vydání: Říjen 2007

  Zdroj: Music 4 Games

  Nejnovější komentáře


  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

  19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

  19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

  Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

  11.  10.  2020 | | 34 N/A
  Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

  Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

  Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

  17.  10.  2020 | | 9 N/A
  Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

  Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

  Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

  8.  10.  2020 | | 10 N/A
  Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

  Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

  Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

  16.  10.  2020 |
  Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

  Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

  Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

  včera | | 3 N/A