Penta, Hexa, Nexa...

Bylo nebylo, nastalo jednou jedno krásné odpoledne, a to odpoledne mělo být posledním odpolednem roku 2999. A takovéhle odpoledne, kor na planetě Zemi, to byl prostě pohled, jedna, možná i dvě radosti (spíš jedna). A proč že je tak krásné, to odpoledne? Inu, to proto, že je přeci na Zemi ráj. Copak vy to ještě nevíte?
Penta, Hexa, Nexa...
Země se stala nesourodým pulzujícím klubkem všeliké intergalaktické aktivity. Populace složená jak z původních lidí, tak i příchozích emzoňů, ufonů, alienů, a kdo ví, čeho ještě, přetvořila tvář planety v něco dosud nevídaného. V podstatě ve změť chladného betonu, pružných polymerů a blýskavé oceli. Vzduch prýští do atmosféry součinností desítek a stovek precizně provedených biosfér, které visí (doslova) několik kilometrů vysoko v modrých (?) oblacích. Život prý nikdy nebyl krásnější než "dnes".

NexagonNexagon

Samozřejmě, že vždycky nebyla matička země tolik mírumilovná. Byly časy, kdy byste na ni ani vesmírného psa Slintu nevyhnal, natož se na ní osobně dopravovat. Předchozí války stály miliardy životů a biliony dnů lidské práce. Věčný mír nastal teprve tehdy, když se podařilo všech ty ošklivé, hnusné, zlotřilé, slizké, a kdo ví jaké ještě, zločince světa přemístit na speciální místo. Tedy místa. Toho bylo samozřejmě dosaženo nějakou uhlazenou celosvětovou "mírovou" dohodou, která ovšem dnes není předmětem našeho zájmu. Důležité je, že ona "místa" jsou nazývána PODy. Jsou to jakási "nápravná" zařízení, obíhající planety na vysokých oběžných drahách, kde jsou vězni drženi v jakési stázi, dokud není uznáno za vhodně vpustit je zpět do "normální" společnosti. Jenže takhle to, jak jistě sami uznáte, ani zdaleka není zábavné. No ono taky proč by mělo být vězení zábavné, že? Je však jiná doba a ta si žádá i jiné mravy, a tak se věznice přelomu třetího tisíciletí stávají jakýmisi arénami. Jednoho dne se totiž politikům vězňů "zželelo", a tak se podařilo prosadit návrh zřejmě jakéhosi masochistického opilce, aby si vězni mohli svou cestu za svobodou vybojovat.

NexagonNexagon

Mno a to je celý základ hry Nexagon: The Pit, chystané 3D real-time akce od společnosti Strategy First, která by měla vyjít již na podzim tohoto roku. Za zmínku jistě stojí technické parametry hry, konkrétně třeba engine. Ten totiž bude umožňovat jednu překrásnou věc, totiž ničit. Tedy, to by nebylo až tak překvapivé, jenže on vám dovolí zničit téměř úplně všechno, a to už docela překvapivé je. Objekty tedy budou moci být rozbity, vyhozeny do povětří, rozlámány, rozmláceny a jinak "ovlivněny". Každou zeď, každé dělo, výtah či sochu bude možné zdemolovat. To pak samozřejmě také v některých případech ovlivní další taktické postup hry (konkrétně pokud si třeba zničíte výtah, který byl jedinou přístupovou cestou do nějaké klíčové lokace, prohráli jste:).

Málem bych opomněl zmínit základ celé hry, totiž tzv. Sanctum. To bude vlastně vaše základna. Z ní budete moci nakupovat nejrůznější objekty (děla, zdi, pasti, zbraně, atd.) a poté je rozmisťovat po bojové ploše. K tomu všemu však samozřejmě bude něco nutné, a to něco se v tomto případě jmenuje Síťové kredity (prostě many, prachy, dolárky, hlína, modrý papírky, drobty, znáte to...). Co je zajímavé je skutečnost, že jednotky budou přenosné mezi misemi a budou získávat zkušenosti.

Samozřejmě, že ve hře bude přítomný multiplayer, zcela jistě přes internet, ne tak úplně jistě i LAN. Jak již bylo řečeno, hra vyjde na podzim tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |