Peter Molyneux na dlažbě?

Peter Molyneux je sice mnohými považován za boha (alespoň mezi vývojáři - a to nejen proto, že ve svých hrách hráčům povětšinou umožňuje nějakým tím bohem se stát), avšak s komerční úspěšností jeho titulů už je to horší. Vydavatelská společnosti Activision už ztratila s vývojáři z Lionhead Studios, kterým velí právě Molyneux, trpělivost a rozhodla se, že s nimi spolupráci ukončí. Lionhead jsou tak momentálně bez vydavatele.

Co dodat víc než „dalo se to čekat“. Už první díl Black & White naznačil, že nadšení recenzentů nemusí nutně znamenat vysokou prodejnost. Pokračování se nedočkalo o nic lepších výsledku, a tak je jedním z mála ziskových poslední doby povedené RPG Fable. To ale nestačí. 

Martin Demiger komentuje: Předchozí slova nevyznívají pro vývojáře moc pozitivně, nemusíme se však o jejich budoucnost obávat. Hvězda Molyneuxova formátu se ve světě rozhodně neztratí. Důkazem může být zájem ze strany Ubisoftu a Microsoft (překvapivě se nehovoří o Electronic Arts). Z každé chyby se ale člověk učí – což se promítne na budoucích titulech studia. Všichni zaměstnanci byli z několika menších poboček staženi do centrály a několik jedinců o svoji práci dokonce přijde. Zatím bude muset Lionhead šetřit.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A