PG Novinky – (nejen) výsledky Čechů v Koreji

Neophyte CS po vítězství nad Team 3D nepostupuje ze skupiny * Češi mezi osmi nejlepšími hráči Age Of Mythology na světě * WCG 2004 - více USA, více konzolí. Náš redaktor progamingových novinek se s nadhledem sobě vlastním vrhnul do procítěného komentáře našich (ne)úspěchů v Koreji a na závěr článku se působivě zamyslel například nad progamingovým využitím Maria a konzolí vůbec.

WCG - Counter Strike: Neophyte nepostupuje ze skupiny

Předem bych rád řekl, že letošní WCG nedopadlo pro Českou a Slovenskou republiku příliš dobře. Největší smůlu měli asi Neophyte.CS. Vše vypadalo ze začátku naprosto skvěle, Neophyte chladnokrevně porazil jednoho z největších favoritů celé WCG, Team 3D (USA). Naprostou katastrofou se ale stal pro Neophyte poslední zápas ve skupině, kde nastoupili proti papírově slabšímu kanadskému týmu Evil Geniuses.

 

Zápas, o kterém se dalo předpokládat, že by neměl být pro Neophyte problém, nakonec skončil jako naprostá ownage kanadských EG, kteří přehráli Neophyte 21:3. Neophyte tedy nakonec po skvělém začátku ze skupiny nepostoupil, díky horšímu skóre než měli 3D a EG. Nutno dodat, že skupina, ve které byl Neophyte, byla dost těžká proti některým vyloženě easy skupinám.

 

O něco lehčí to měli slovenští Necroraisers, kteří sice v prvním zápase jen remizovali s Lotyšskem, ale pak naprosto suverénně zaujali první pozici ve skupině. Bohužel Necroraisers hned v prvním kole playoff vypadli z turnaje proti Rumunským TeG.

 

Do velkého finále WCG 2003 nakonec postoupil švédský tým Shroet Komando - který byl již od začátku největším kandidátem na zlato - a americký tým 3D. Těžko říct, kam by se dostal náš Neophyte v playoff, když už jednou dokázal porazit letošního finalistu 3D. Holt smůla. Já osobně tipuji, že finále vyhrají švédští SK, protože 3D prošli playoff jen s odřenýma ušima.

WCG: Starcraft Broodwar, Age Of Mythology, Warcraft III

Po Euro Cyber Games, kde náš Desta obsadil nečekané druhé místo, si každý dělal naděje, že by neph.Destroyer mohl opět ukázat, že se Brood War v Čechách hraje dobře. Bohužel Desta již v základní skupině naprosto propadl a obsadil předposlední místo a WCG pro něj skončily. Lépe se vedlo KMerlinovy ve Warcraftu, kde celkem v pohodě postoupil ze skupiny, ale pak v prvním kole playoff prohrál s Ukrajincem Maloyem.

 

Naopak skvěle se vedlo Dratkovi v Age Of Mythology, po bezproblémovém postupu ze skupiny zdolal kanadského hráče L_Clan_Chris (skvělé jméno :-)) a dostal se tak mezi osm nejlepších hráčů AOM na světě. Jeho cestu v playoff ovšem utnul hned v dalším kole Brit trippin. Každopádně dostat se do čtvrtfinále WCG, mezi nejlepších osm, je skvělý úspěch (a také největší úspěch celé naší výpravy do Koreje).

Více konzolových her na příštím WCG?!? wtf?

Podle prohlášení organizátorů WCG se mají na příštím World Cyber Games, které bude pořádáno v San Francisku, objevit i hry pro Playstaion 2 a Gamecube. Není zatím přesně určeno o které hry půjde, ale s největší pravděpodobností to bude Gran Turismo 4 (PS2) a Soul Calibur 2 (Gamecube). Dá se očekávat i HALO 2, jehož starší bratříček je letos první konzolová (Xbox) hra, co se na WCG představila.

 

V diskuzi na ESreality.com se objevilo pár pěkných návrhů, které konzolové hry by se měly na WCG určitě objevit. Jeden za všechny : "I vote for Mario Kart Double Dash so that Jtm and I can go to the WCG next year :P "  0_o . Takže se příště třeba můžeme těšit na ty nejtvrdší skill0rz v Mario Kartu :-)). Já jsem se podle toho už zařídil a příští týden kupuji Gamecube a začínám s tvrdým tréninkem, Mario u gonna suffer!! LOL...

Váš názor Další článek: STAHUJTE NOVÝ ČESKÝ PATCH pro UFO: Aftermath!

Témata článku: , , , , ,