Phonopolis je novinka od studia Amanita Design. Vezme nás do dystopického světa vytvořeného z papíru

Po včerejším oznámení od Bohemia Interactive tady máme novinku od dalšího českého studia.

Po hororové Happy Game v českém studiu Amanita Design vzniká další příběhová adventura, která má tentokrát probírat vážnější látku, než jsme byli z jeho předchozí tvorby zvyklí. Phonopolis odvypráví příběh mladíka Felixe, který společně s ostatními obyvateli města čelí hrozbě, i když si toho není vůbec vědom. 

Vůdce města má v plánu ve všech ulicích rozeznít absolutní tón, díky kterému by ovládl mysl všech lidí. Felix se jen náhodou dozví, jaká budoucnost Phonopolis čeká, a tak se snaží nadcházející hrozbě předejít. 

Stejně jako předchozí hry Amanity má i Phonopolis osobitý grafický styl. Tvůrci tentokrát využívají prostředí vytvořené z vlněného papíru a animaci o 12 snímcích za sekundu, což má navodit dojem klasických animovaných filmů. Felixův příběh pak bude doprovázet hudba od Tomáše "Floexe" Dvořáka, jehož tvorbu můžete znát i z Machinaria nebo Samorostu 3.

Zatím neznáme datum vydání, ale Phonopolis by se kromě PC měl objevit i na dalších platformách. Už nyní si ho můžete na Steamu přidat do svého seznamu přání.

Váš názor Další článek: Flight Simulator se rozrostl o další World Update. Novinky přibyly na Itálii a Maltu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,