Pinball Arcade – nejlepší pinball na cesty (recenze)

Milujete cinkot kovových kuliček a blikání barevných světel pinballových stolů? Tak si nenechte ujít Pinball Arcade.

Pokud patříte do stejné krevní skupiny jako já, tedy pinball pozitivní, nechť vaše srdce zaplesá! Ještě nikdy jsme se na iOS nesetkali s tak skvěle propracovaným pinballem, který přesto bude vypadat povědomě a připomene vám hodiny strávené u blikajících automatů, kdy jste se stůj co stůj snažili překonat nejvyšší skóre kamaráda.

Za cenu, která nepřesahuje jedno euro, se vám dostane hodně hodin dobré zábavy. V základní nabídce na vás čeká sice jen jeden stůl, zato se ale jedná o jednu z největších klasik.

Za cenu, která nepřesahuje jedno euro, se vám dostane hodně hodin dobré zábavy

Fanoušci teď při přečtení jména William’s Tales of the Arabian Nights budou jistě souhlasně přikyvovat. Velmi dobře zvolený první stůl, který nabízí spoustu speciálních bonusů a achievementů, vás zaměstná na několik hodin. Pokud by vám to však nestačilo, můžete si přes hru dokoupit další stoly. Sympatická je také možnost si je před zakoupením na krátkou chvíli vyzkoušet.

Pinball Arcade 01.jpgPinball Arcade 02.jpg

V momentální nabídce nechybí Theatre of Magic, Black Hole a především můj oblíbený Ripley's Believe It or Not. Každý nový stůl má jinou cenu, a to z důvodu jejich rozdílné komplikovanosti či nápaditosti. Z nějakého neznámého důvodu neušetříte při koupi všech nových stolů najednou, ale naopak zaplatíte ve výsledku ještě více. Pevně věřím, že tato chyba bude opravena v prvním updatu, který by měl vyjít ještě v tomto týdnu.

Zatímco hlavním cílem je samozřejmě získat na stole nejvyšší skóre, autoři připravili také několik dalších úkolů (achievements). Při jejich splnění se vám otevřou další a komplikovanější úkoly. Samotné leaderboards momentálně vyžadují přihlášení přes Facebook, což je podle mého názoru zbytečné. Už teď je ale jasné, že toto bude opraveno v prvním updatu, kde přibyde možnost používat Game Center.

Hned po prvním spuštění jsem byl nesmírně příjemně překvapen, jak věrohodně se autorům z Farsight Studios povedlo přenést pinball na mobilní displeje. Naprosto všechno, včetně zvuků, grafiky a samotného pocitu z hraní je naprosto dokonalé a nemám co vytknout.

Naprosto všechno, včetně zvuků, grafiky a samotného pocitu z hraní je naprosto dokonalé

Ať už se budete snažit udržet ve hře multi-ball, nebo se pokoušet spustit nějaké kombo trefami do správných míst, budete se královsky bavit. Nutno dodat, že veškeré možnosti stolu jsou výborně popsány hned po spuštění hry, takže se nestane, že byste kuličku jen tak pinkali po stole, aniž byste věděli, co přesně máte trefovat.

Pinball Arcade 03.jpgPinball Arcade 05.jpg

Ačkoliv si dovedu představit, že casual hráčům bude stačit pro občasné zabavení základní stůl, ti zkušenější se ho za chvíli naučí ovládat a budou hledat nové výzvy. Ty přijdou samozřejmě až s novými stoly, kterých má navíc přibýt hned několik v průběhu tohoto roku. Mezi těmi, které teprve vyhlížím, se řadí například Attack from Mars, Monster Bash, Medieval Madness nebo Space Shuttle.
Hraní pinballu je stále tak zábavné, jako si ho pamatuji a díky Pinball Arcade jsem s troškou nostalgie zavzpomínal na staré dobré časy. Pokud patříte do stejné skupiny, nebudete koupě litovat. Pro všechny ostatní to může být první, a velmi sympatické, seznámení s pinballem. 

Dostupné pro: iPhone, Android
Žánr: Arkády | Pinball
Výrobce: Farsight Studios | Webové stránky hry
 • Věrné zpracování pinballu
 • Skvělá grafika a zvuky
 • Výborná hratelnost
 • Vyšší pořizovací cena u dalších stolů
 • Leaderboards momentálně jen přes Facebook
Související články
 1. Nejlepší iPhone a iPad hry za rok 2011
 2. 5 graficky nejatraktivnějších her pro iPhone (téma)
 3. 9mm – Max Payne v mobilu (recenze)
 4. Cars 2 - příliš rychlý Blesk McQueen (recenze)
 5. BackStab – pirát z Karibiku (recenze)
 6. Monster Hunter Dynamic Hunting – lovci dinosaurů (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |