Piráti na Wii mají volnou cestu

Diskuze čtenářů k článku

Mican  |  04. 01. 2008 00:24

Nemluvil bych zrovna o součástce. Wii samozřejmě musí být vybavené "datovým injektorem DVD mechaniky" (známým též pod názvem "Modchip"), to je ale už stará věc a její představení (resp. "proof of concept") proběhlo na obdobné konferenci už minulý rok. Bez toho wii vůbec nenabootuje z jiného média než lisovaného a laserem označeného samotným Nintendem. Originální média mají všechny datové bloky zašifrované a dekódovací klíč je dodatečně vypálený ve formě čárového kódu na vnitřní straně média. Stejné to bylo i u GameCubu a tak to hackerům moc práce nedalo, nejdéle trvalo zjistit přístupový protokol k řadiči mechaniky. Cesta k pirátství tím byla otevřená, pořád šlo ale pouze spouštět 1:1 kopie originálních disků. Nintendo se totiž od doby GC trochu poučilo a veškeré spustitelné programy na Wii musí být digitálně podepsané. Jakákoliv změna obsahu disku tuhle signaturu poruší a tak se do této doby mohlo na nějaké modifikace a vlastní tvorbu zapomenout.

To co se nyní poměrně složitou metodou povedlo je získat část klíče k tomu digitálnímu podpisu Nintenda. Jde o asymetrickou šifru a tenhle klíč neumožní zfalšovat nintendí signaturu, dovolí ale rozkódovat zašifrovaný program do čitelné podoby a provést v něm změny tak šikovně, že se platnost signatury neporuší a wii program bez obav spustí. Proto se disk s tím prográmkem wiičku hlásil jako "Lego SW" a kdyby si ho někdo chtěl stáhnout z netu, stejně bude tahat 4.7GB. Můžeme teď změnit obsah jednoho bloku na DVD pokud se nezmění jeho kontrolní součet, k nějakému "WiiLinuxu" nebo "Porn Channelu" je ale ještě dlouhá cesta.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A