Planý poplach: EA se z Česka nestahuje

Electronics Arts redukuje českou pobočku, z českého trhu však neodchází
Planý poplach: EA se z Česka nestahuje

Dnes mohla trochu znervóznět české hráče zpráva, že jedna z nejvýznamnějších herních firem opouští český trh. Zpráva se týkala Electronic Arts a přinesl ji nepřesně informovaný magazín Marketing&Media, ze kterého se šířila dál. Důvěryhodnosti přidávala skutečnost, že oficiální telefonní linka EA nejevila známky života a ze strany firmy se ani po vydání článku dlouho nikdo nevyjadřoval. Ale konec poplachu, EA z českého trhu neodchází a nejsou pravdivé ani informace, že by zde firmě dramaticky klesaly zisky.

Situaci objasnil Slavomír Benko z českého zastoupení EA: „Electronic Arts z našeho trhu neodchází. Bez ohledu na to, co jste kde četli. Není pravda, že lokální pobočka není profitabilní. V posledních letech úspěšně plní centrálně stanovené prodejní plány a má dominantní podíl na českém i slovenském videoherním trhu.“

Něco se však přeci jen změnilo, marketingové aktivity firmy u nás budou nově řízené z Polska. „Vedení marketingu se přesouvá do Polska jako důsledek celoplošné restrukturalizace společnosti,“ upřesnil Benko. V české pobočce proběhly a ještě proběhnou nějaké personální korekce, ale pobočka zůstává zachována. Podle našich informací však odejde asi 30 % lidí.

Pro české hráče se ale nic nemění. Hry od EA zde budou dostupné stále, proběhnou i nějaké marketingové kampaně k nejdůležitějším titulům.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A