Play, 4. číslo – první recenze NHL 2005

Hokejový národ dokáže ocenit časopis, který jako první přinesl recenzi na letošní ročník herního NHL, navíc velmi kladnou. Z další nabídky aktuálního Playe lze vybrat poctivé představení PSP, nadšenou recenzi Burnoutu 3 nebo třeba pohled do minulosti a na ZX Spectrum. Fanoušci si nasadí brusle a s časopisem se ještě jednou pomazlí, ostatní mají právě teď možnost posoudit jeho obsah.
Play, 4. číslo – první recenze NHL 2005

PLAY, 100% nezávislý PlayStation 2 magazín
Vydává: EuroMedia Publishing
100 stran, 85,- Kč
Internetové stránky:
www.playmag.cz

V době letních prázdnin si řada z nás užívala volna a pěkného počasí, stejně tak redakce českého nezávislého PlayStation 2 magazínu PLAY, která vydala 4. číslo a na měsíc si udělala přestávku. Na druhou stranu nutno podotknout, že obsahem časopisu se jim přesto podařilo předběhnout konkurenci – recenzi NHL 2005 si jako první můžete přečíst právě v Playi.

Barevně pěkně sladěnou obálku zdobí Jaromír Jágr (stejně jako na obálce časopisu Score č.127, ehm:-)), což lze jistě s potěšením uvítat, navíc také zbožňovaný hrdina Dante z Devil May Cry 3 si pro svoje pózování v úvodníku časopisu oblékl do stylové červené. Samotný úvodník je poněkud intimní zpovědí šéfredaktora časopisu Jana Modráka, který čtenářům odhaluje svoje hráčské já, definované herními zkušenostmi... i vlivem reálného světa a života kolem něj.

Dejte ruce dohromady

Prvním článkem ve čtvrtém Playi je šestistránkový rozbor geniálního PlayStation Portable (PSP) – kapesního handheldu, který zřejmě bude nejprodávanější herní platformou příštího roku, soudě podle jeho možností a nadšených reakcí všech hráčů i odborníků. Kapesní konzola s výkonem PS2, schopností přehrávat DVD filmy a nebo se připojit na televizi rozhodně patří k nejzajímavějším příslibům budoucnosti. Japonci se dočkají již tyto vánoce! Článek nabízí přehled technických dat, fotografii s podrobným popisem přístroje a také přehled připravovaných her nebo krátký rozhovor s vývojáři.

Tekken vládne

Minimálně ve světě mlátiček jde nepochybně o nejvýraznější a nejvytrvalejší současnou sérii, v novinkové sekci Playe se dočtete, že se na náš chystá pátý díl a dokonce i film. Dvojstránka novinkové sekce je pak vyhrazena připravovaným titulům Electronic Arts – a že je na co se od největšího giganta v herním světě těšit! Jmenujme alespoň GoldenEye: Rogue Agent, Urbz, LOTR: The Third Age, NFS: Underground 2 nebo TimeSplitters: Future Project.

Další novinkou je slib Sony představit PS3 příští rok v květnu na E3, zajímavé je i přiblížení „systému potravy“ v GTA: San Andreas (bude nutné se stravovat, máte na výběr různé druhy podniků a jídel jako v realitě, včetně nutnosti cvičit a jíst alespoň trochu zdravě, abyste neztloustli). Novou rubrikou v rámci novinek je „Play Online“, která se věnuje online hraní přes PS2 a s tím spojeným zajímavým událostem (aktuálně rozhovor s českým reprezentantem na mistrovství světa v PES3). Stylové stránky o hraní v USA a Japonsku informují o strachu Američanů z vlivu GTA na děti a úspěchu Square Enix při dobývání mobilních telefonů hrami, založenými na Final Fantasy.

Těšíte se? Měli byste!

V rubrice preview se můžete zamyslet nad tím, jak je vůbec ještě možné vylepšit nejlepší sportovní hru na světě (PES4), obdivovat stylovost Final Fantasy XII, temnost a přitažlivost nového Prince Of Persia 2, dech beroucí realističnost závodní hry Enthusia,  nespoutanou fantazii a kouzlo Kingdom Hearts 2, Tekkenovou postavu hlavní hrdinky Niny v slibné akci Death By Degrees, fascinující grafiku Gran Turisma 4, originalitu starověké akce Shadow Of Rome nebo stylovost vzkříšené legendy Devil May Cry 3. Je toho hodně, na co se můžeme těšit!

Play: první na ledě

Hlavním trhákem aktuálního Playe je jistě exkluzivní recenze NHL 2005. Recenze se v závěrečném hodnocení nebojí velkých slov ani čísel – 89% a velkou pochvalu EA si mohou na vrub připsat nové týmy, Sazka Arena, vylepšený režim Dynasty, nové systémy Open Ice Control a Support nebo návrat technického hokeje. Čeština se nicméně tentokrát (ve verzi pro PS2) nekoná.

Ještě lepší hodnocení si odnesla divoká závodní hra Burnout 3 (92%), ve které jde kromě fantasticky rychlé jízdy také o bouračky a nějaký ten bullet-time. Pro fanatiky je vhodný ultra-realistický simulátor Rallye Richard Burns Rally (86%), fanouškům silných příběhů a originálních akcí lze doporučit Psi-Ops (82%), válku ve Vietnamu jako horor nabízí Shellshock (83%), formu nad obsah výpravná akce Onimusha 3 (85%), pořádnou kupu frustrace a zklamání Driv3r (71%), perfektní filmovou atmosféru klasických westernů Red Dead Revolver (80%) a nejlepší virtuální kulečník zase World Championship Snooker 2004 (87%). Recenze importované hry se zabývá USA verzí tahového RPG s mechy v hlavní roli od Square Enix – Front Mission 4 si odnesla 82%.

Kompletní seznam recenzí v Play číslo 4:

NHL 2005
BURNOUT 3
CONFLICT VIETNAM
COMBAT ELITE: PARATROOPERS
RICHARD BURNS RALLY
ATHENS 2004
PSI-OPS: CONSPIRACY MINDGATE
SHELLSHOCK NAM
ONIMUSHA 3
TAK AND THE POWER OF JUJU
FORMULA ONE 2004
WAY OF THE SAMURAI 2
FIREFIGHTER FD18
DRIV3R
SPIDER-MAN 2
DRAKENGARD
CATWOMAN
CY GIRLS
MASHED
SYPHON FILTER: OMEGA STRAIN
RIDING SPIRITS
RED DEAD REVOLVER
MTV MUSIC GENERATOR 3
X-FILES: RESIST OR SERVE
NAVAL OPS
WORLD CHAMPIONSHIP SNOOKER
FRONT MISSION

A něco navíc

Dvojstránková rubrika „Playlist“ nabízí přehledné hodnocení nejlepších her poslední doby i Top 20 za celou historii konzol se značkou PlayStation. Navíc vám doporučí čerstvá filmová DVD Kill Bill 2 a Poslední samuraj. Po obsáhlé cheatové rubrice se dočkáte výtahu z návodu na Driv3r, což je opravdu velmi vhodná pomůcka pro danou hru. Po soutěžích o NHL 2005, Burnout 3 a další nalistujete krátkou rubriku dopisů s poněkud pesimistickým pohledem jistého čtenáře na FPS žánr ve světě PS2. Posledním článkem v časopise je pohled do minulosti, konkrétně roku 1987, včetně poctivé připomínky legendy jménem ZX Spectrum nebo Double Dragon. Příští číslo by se mělo objevit během měsíce října a vévodit mu bude Call Of Duty: Finest Hour.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce