Play, 5. číslo – kupte si nové GTA

GTA: San Andreas je na pultech obchodů ve světě stejně jako v ČR a nové číslo neoficiálního magazínu o PlayStation 2 shrnuje všechna ta ohromující fakta o největší hře letošních vánoc. Kromě toho se ale v recenzích utkala Fifa 2005 a PES4, počtete si o nové zmenšené PS2 a další. Na obsah pátého čísla magazínu Play se nyní podíváme podrobněji.
Play, 5. číslo – kupte si nové GTA

Play – 100% nezávislý PS2 magazín
Rozsah: 100 stran
Cena: 85,- Kč
Formát: A5
Vydává: EuroMedia
Internetové stránky:
www.playmag.cz

CJ! To je přece CJ, kdo na vás ohrnuje nos z obálky nového čísla časopisu Play. A jestli snad „sí-džeje“ ještě neznáte, tak to jste zřejmě právě vylezli z jeskyně. Je to hlavní hrdina GTA: San Andreas a v těchto dnech nebo v nejbližší budoucnosti se dostane domů ke každému z vás. Nebo je někde někdo, kdo by největší hru naší doby nechtěl vyzkoušet? Raději to neříkejte nahlas, podívejte se na ta tetování a zbraň, s CJ rozhodně není radno špásovat.

V úvodníku šéfredaktor rozebírá sezónnost herního trhu - tedy fakt, že v nejbližších dvou měsících vyjde drtivá většina nejočekávanějších her pro tento rok, což je problém jak pro peněženku a klidný spánek hráčů, tak pro omezený prostor v časopise. Nicméně, vánoce jsou vánoce a trh funguje tak, jak funguje. Alespoň to je pozitivní, že na herně nejrušnější období v roce připadá zároveň roční období s nejmenším počtem hodin, kdy vám do obrazovky bude svítit otravné slunce (neplatí pro hardcore hráče, kteří hrají v jeskyních nebo mají těžké černé závěsy na oknech:-)).

33 důvodů

Proč si koupit GTA: San Andreas? Play shrnul nejvýznamnější kladné stránky hry do 33 bodů a pokud se jimi budete pročítat, nejspíš vám bude jasné, jakou hru prostě musíte mít, i kdyby na chleba nebylo. Uznejte sami: desítky nejlepších písniček devadesátých let, možnost jezdit mezi třemi obřími městy skoro v čemkoliv, mlátit se, střílet, plazit podél stěn jako tajný agent, plavat, řídit lodě nebo letadla, tloustnout, tetovat se, nechat se obléct a ostříhat podle svých představ, učit se bojová umění, nečekat v takto obří hře na nahrávání nové úrovně… je toho hodně. GTA je rozhodně revoluce a navzdory faktu, že daný žánr překvapivě nebaví všechny hráče, rozhodně se vyplatí někde se na tuto hru alespoň podívat.

PlayStation 2 nabírá dech

Sony zlevnila PS2 pod tzv. „psychologickou hranici“ pěti tisíc korun. V životním cyklu původní PlayStation to byl okamžik, kdy se konzola začala prodávat nejlépe – a s očekávanými trháky jako jsou GTA, Killzone, MGS3, JAK2 a Prince Of Persia 2 je velmi pravděpodobné, že PS2 zažije nejúspěšnější vánoce ve své historii. Navíc se PS2 právě v tento příhodný okamžik dočkala evoluce a prodává se ve čtyřikrát menší a elegantnější verzi, proti které takový Xbox působí jako elektrárna ze hry Red Alert.

V sekci novinek se dále dočtete o tom, že Sony na vánoce vydává kromě jiného hry věnované jejím maskotům z původní PlayStation – nových dobrodružství se tak dočká Spyro i Crash. Další novinky rozebírají krach Acclaimu (kde jsou ty báječné časy nejrozsáhlejší akční hry své doby, Judge Dredd na Sega Mega Drive:-)), ohlášení nového datadisku k Singstar (povídá se i o CD s českými písněmi!), karetní hru na motivy Metal Gear Solid s podtitulem Acid pro PSP, první čistě erotickou hru „Guy Game“, která pro PS2 vyšla v USA nebo třeba fakt, že akcionáři Konami dostali jako dárek kompletní verzi MGS3 (tzn. hra je již hotova – a dokonce jsem zaslechl drby, že by mohla v ČR vyjít do vánoc, ačkoliv oficiální zdroje nic takového nepotvrzují).

Autorův tip: MGS3. Údajně 9 GB filmových scén, které předčí jedničku s dvojkou dohromady!

Call Of Duty konečně doma

Kdo hrál Call Of Duty na PC, ten se mnou jistě bude souhlasit, že svým pojetím a snadnou hratelností je tohle typická konzolová hra. V těchto týdnech se jí konečně dočkáme na PS2 a Play jí věnuje šest stránek, plných neuvěřitelně zalidněných screenshotů. Jak se tohle bude hýbat na PS2, to vážně netuším a bude velmi zajímavé srovnat tuto hru s Killzone.

Další preview představí například doslovný mix Final Fantasy a filmového LOTRa, totiž LOTR: Third Age – kdo měl tu čest vidět hru v akci, ten ví, že vypadá až neuvěřitelně dobře a nejspíš se stane dobrým konzolovým protipólem očekávaného PC trháku, strategie LOTR: Battle For Middle Earth. Kromě toho EA vydá v listopadu také The Urbz: Sims in the City, příští rok se potom můžeme těšit na pokračování nejoblíbenější multiplayerové FPS na PS2, TimeSplitters. Když jsme u těch FPS, stále odkládaná Area 51, na které pracují nejzkušenější lidé z Hollywoodu (studio Stana Winstona, zodpovědné za vetřelce i predátory), vypadá měsíc od měsíce lépe a lépe, mám podezření, že z téhle hry bude přímý konzolový protipól Dooma 3 nejen po stránce kvalitní atmosféry.

Preview na Killzone ještě o kousek posílí proud slin z úst všech fanoušků chtivých PS2 FPS akce roku, jako černý kůň na mne působí 3rd person akce Shadow Of Rome, kopírující film Gladiátor. Preview na Metal Gear Solid 3: Snake Eater mi příjemně připomnělo, která že to je moje nejočekávanější hra letošního roku.

Autorův tip: MGS3! Finále trilogie slibuje obří filozofickou hloubku směrovanou na téma člověk vs příroda.

Z plošinovky střílečkou

Řeč je samozřejmě o recenzi čísla, kterou je Ratchet And Clank 3. Původně plošinková akce pro děti si stále uchovává svůj komiksový vzhled, nicméně plošinek už v ní moc nenajdete. Zato tunu zbraní a multiplayer s deathmatchem ano! Play říká 87%. Ještě o kousek víc se ale raduje z obří THUG2, která dostala 91% nejen za svérázný humor ve stylu pořadu Jackass stanice MTV, velké město a pestrou nabídku herních módů. Ze souboje fotbalů vyšel jako jasný vítěz PES4 s hodnocením 95%, Fifa byla nicméně také pochválena a ohodnocena 87 procenty.

Rubačka ve stylu Návratu krále ze světa AD&D, nazvaná Demon Stone, dostala 79%. Těsně nad 70% se dostaly také hry Star Wars Battlefront, Rocky Legends, DEF JAM Fight For NY nebo takový Silent Hill 4 (u něj si dovoluji nesouhlasit, má na víc:-)). Překvapivě vysoké hodnocení si odnesla akční detektivka Headhunter: Redemption (82%) a stealth-plošinovka Sly 2 (90%). Z dalších recenzí stojí za zmínku Vietcong: Purple Haze (54%, konverze se moc nepovedla), stylová kreslená akce Viewtiful Joe (86%) nebo třeba fascinující horor ze střední školy Obscure (60%).

Autorův tip: Silent Hill 4 jste už dohráli, tak se vrhněte na Obscure! Teenageři ještě nikdy neumírali ve hře tak realisticky…

Je toho víc

Obsah pátého Playe obohacuje dále tématický článek „Deset nejlepších herních momentů“ – pobavilo mě například zařazení prvního zapnutí konzoly. Dvě stránky plné cheatů na nové hry doprovází tipy a triky pro Burnout 3. V soutěžích se hraje o hry Conflict: Vietnam, Fifa 2005 a Headhunter. V dopisové rubrice se setkáte se svéráznými názory některých čtenářů na GTA sérii, rubrika věnovaná herní minulosti připomíná rok 1996 a první hru Crash Bandicoot. Příští Play vyjde 8. prosince.

Obsah 5. čísla magazínu Play v kostce:

PREVIEW

LOTR: THE THIRD AGE
URBZ
TIMESPLITTERS 3
ACE COMBAT 5
AREA 51
KILLZONE
SHADOW OF THE ROME
MIDNIGHT CLUB 3
METAL GEAR SOLID 3

RECENZE

RATCHET A CLANK 3
TONY HAWKS UNDERGROUND 2
PRO EVOLUTION SOCCER 3
FIFA 2005
NBA BALLERS
FORGOTTEN REALMS: DEMON STONE
TOCA RACE DRIVER 2
STARWARS BATTLEFRONT
ROCKY LEGENDS
DEF JAM FIGHT FOR NY
SILENT HILL 4
HEADHUNTER REDEMPTION
SLY RACOON 2
TY 2 THE TASMANIAN TIGER
SECOND SIGHT
DJ DEX & FX
VIEWTIFUL JOE
CRISIS ZONE
GRADIUS V
WRC 4
COLIN MCRAE 2005
DARKWIND
VIETCONG: PURPLE HAZE
OBSCURE
CRIMSON SEA 2
NBA 2005
DYNASTY WARRIORS 4
JACKIE CHAN ADVENTURES

TÉMATA

GTA: SAN ANDREAS
CALL OF DUTY

NOVINKY

PSTWO
ZVÍŘECÍ PLOŠINOVKY
ACCLAIM TO BALÍ
METAL GEAR NA PSP
ONLINE INFO

TIPSTATION

TIPY A CHEATY
BURNOUT 3

RUBRIKY

PŘEDPLATNÉ
SOUTĚŽE
DOPISY
RETRO

Diskuze (4) Další článek: Nové obrázky ze hry Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy