Play, 5. číslo – kupte si nové GTA

GTA: San Andreas je na pultech obchodů ve světě stejně jako v ČR a nové číslo neoficiálního magazínu o PlayStation 2 shrnuje všechna ta ohromující fakta o největší hře letošních vánoc. Kromě toho se ale v recenzích utkala Fifa 2005 a PES4, počtete si o nové zmenšené PS2 a další. Na obsah pátého čísla magazínu Play se nyní podíváme podrobněji.
Play, 5. číslo – kupte si nové GTA

Play – 100% nezávislý PS2 magazín
Rozsah: 100 stran
Cena: 85,- Kč
Formát: A5
Vydává: EuroMedia
Internetové stránky:
www.playmag.cz

CJ! To je přece CJ, kdo na vás ohrnuje nos z obálky nového čísla časopisu Play. A jestli snad „sí-džeje“ ještě neznáte, tak to jste zřejmě právě vylezli z jeskyně. Je to hlavní hrdina GTA: San Andreas a v těchto dnech nebo v nejbližší budoucnosti se dostane domů ke každému z vás. Nebo je někde někdo, kdo by největší hru naší doby nechtěl vyzkoušet? Raději to neříkejte nahlas, podívejte se na ta tetování a zbraň, s CJ rozhodně není radno špásovat.

V úvodníku šéfredaktor rozebírá sezónnost herního trhu - tedy fakt, že v nejbližších dvou měsících vyjde drtivá většina nejočekávanějších her pro tento rok, což je problém jak pro peněženku a klidný spánek hráčů, tak pro omezený prostor v časopise. Nicméně, vánoce jsou vánoce a trh funguje tak, jak funguje. Alespoň to je pozitivní, že na herně nejrušnější období v roce připadá zároveň roční období s nejmenším počtem hodin, kdy vám do obrazovky bude svítit otravné slunce (neplatí pro hardcore hráče, kteří hrají v jeskyních nebo mají těžké černé závěsy na oknech:-)).

33 důvodů

Proč si koupit GTA: San Andreas? Play shrnul nejvýznamnější kladné stránky hry do 33 bodů a pokud se jimi budete pročítat, nejspíš vám bude jasné, jakou hru prostě musíte mít, i kdyby na chleba nebylo. Uznejte sami: desítky nejlepších písniček devadesátých let, možnost jezdit mezi třemi obřími městy skoro v čemkoliv, mlátit se, střílet, plazit podél stěn jako tajný agent, plavat, řídit lodě nebo letadla, tloustnout, tetovat se, nechat se obléct a ostříhat podle svých představ, učit se bojová umění, nečekat v takto obří hře na nahrávání nové úrovně… je toho hodně. GTA je rozhodně revoluce a navzdory faktu, že daný žánr překvapivě nebaví všechny hráče, rozhodně se vyplatí někde se na tuto hru alespoň podívat.

PlayStation 2 nabírá dech

Sony zlevnila PS2 pod tzv. „psychologickou hranici“ pěti tisíc korun. V životním cyklu původní PlayStation to byl okamžik, kdy se konzola začala prodávat nejlépe – a s očekávanými trháky jako jsou GTA, Killzone, MGS3, JAK2 a Prince Of Persia 2 je velmi pravděpodobné, že PS2 zažije nejúspěšnější vánoce ve své historii. Navíc se PS2 právě v tento příhodný okamžik dočkala evoluce a prodává se ve čtyřikrát menší a elegantnější verzi, proti které takový Xbox působí jako elektrárna ze hry Red Alert.

V sekci novinek se dále dočtete o tom, že Sony na vánoce vydává kromě jiného hry věnované jejím maskotům z původní PlayStation – nových dobrodružství se tak dočká Spyro i Crash. Další novinky rozebírají krach Acclaimu (kde jsou ty báječné časy nejrozsáhlejší akční hry své doby, Judge Dredd na Sega Mega Drive:-)), ohlášení nového datadisku k Singstar (povídá se i o CD s českými písněmi!), karetní hru na motivy Metal Gear Solid s podtitulem Acid pro PSP, první čistě erotickou hru „Guy Game“, která pro PS2 vyšla v USA nebo třeba fakt, že akcionáři Konami dostali jako dárek kompletní verzi MGS3 (tzn. hra je již hotova – a dokonce jsem zaslechl drby, že by mohla v ČR vyjít do vánoc, ačkoliv oficiální zdroje nic takového nepotvrzují).

Autorův tip: MGS3. Údajně 9 GB filmových scén, které předčí jedničku s dvojkou dohromady!

Call Of Duty konečně doma

Kdo hrál Call Of Duty na PC, ten se mnou jistě bude souhlasit, že svým pojetím a snadnou hratelností je tohle typická konzolová hra. V těchto týdnech se jí konečně dočkáme na PS2 a Play jí věnuje šest stránek, plných neuvěřitelně zalidněných screenshotů. Jak se tohle bude hýbat na PS2, to vážně netuším a bude velmi zajímavé srovnat tuto hru s Killzone.

Další preview představí například doslovný mix Final Fantasy a filmového LOTRa, totiž LOTR: Third Age – kdo měl tu čest vidět hru v akci, ten ví, že vypadá až neuvěřitelně dobře a nejspíš se stane dobrým konzolovým protipólem očekávaného PC trháku, strategie LOTR: Battle For Middle Earth. Kromě toho EA vydá v listopadu také The Urbz: Sims in the City, příští rok se potom můžeme těšit na pokračování nejoblíbenější multiplayerové FPS na PS2, TimeSplitters. Když jsme u těch FPS, stále odkládaná Area 51, na které pracují nejzkušenější lidé z Hollywoodu (studio Stana Winstona, zodpovědné za vetřelce i predátory), vypadá měsíc od měsíce lépe a lépe, mám podezření, že z téhle hry bude přímý konzolový protipól Dooma 3 nejen po stránce kvalitní atmosféry.

Preview na Killzone ještě o kousek posílí proud slin z úst všech fanoušků chtivých PS2 FPS akce roku, jako černý kůň na mne působí 3rd person akce Shadow Of Rome, kopírující film Gladiátor. Preview na Metal Gear Solid 3: Snake Eater mi příjemně připomnělo, která že to je moje nejočekávanější hra letošního roku.

Autorův tip: MGS3! Finále trilogie slibuje obří filozofickou hloubku směrovanou na téma člověk vs příroda.

Z plošinovky střílečkou

Řeč je samozřejmě o recenzi čísla, kterou je Ratchet And Clank 3. Původně plošinková akce pro děti si stále uchovává svůj komiksový vzhled, nicméně plošinek už v ní moc nenajdete. Zato tunu zbraní a multiplayer s deathmatchem ano! Play říká 87%. Ještě o kousek víc se ale raduje z obří THUG2, která dostala 91% nejen za svérázný humor ve stylu pořadu Jackass stanice MTV, velké město a pestrou nabídku herních módů. Ze souboje fotbalů vyšel jako jasný vítěz PES4 s hodnocením 95%, Fifa byla nicméně také pochválena a ohodnocena 87 procenty.

Rubačka ve stylu Návratu krále ze světa AD&D, nazvaná Demon Stone, dostala 79%. Těsně nad 70% se dostaly také hry Star Wars Battlefront, Rocky Legends, DEF JAM Fight For NY nebo takový Silent Hill 4 (u něj si dovoluji nesouhlasit, má na víc:-)). Překvapivě vysoké hodnocení si odnesla akční detektivka Headhunter: Redemption (82%) a stealth-plošinovka Sly 2 (90%). Z dalších recenzí stojí za zmínku Vietcong: Purple Haze (54%, konverze se moc nepovedla), stylová kreslená akce Viewtiful Joe (86%) nebo třeba fascinující horor ze střední školy Obscure (60%).

Autorův tip: Silent Hill 4 jste už dohráli, tak se vrhněte na Obscure! Teenageři ještě nikdy neumírali ve hře tak realisticky…

Je toho víc

Obsah pátého Playe obohacuje dále tématický článek „Deset nejlepších herních momentů“ – pobavilo mě například zařazení prvního zapnutí konzoly. Dvě stránky plné cheatů na nové hry doprovází tipy a triky pro Burnout 3. V soutěžích se hraje o hry Conflict: Vietnam, Fifa 2005 a Headhunter. V dopisové rubrice se setkáte se svéráznými názory některých čtenářů na GTA sérii, rubrika věnovaná herní minulosti připomíná rok 1996 a první hru Crash Bandicoot. Příští Play vyjde 8. prosince.

Obsah 5. čísla magazínu Play v kostce:

PREVIEW

LOTR: THE THIRD AGE
URBZ
TIMESPLITTERS 3
ACE COMBAT 5
AREA 51
KILLZONE
SHADOW OF THE ROME
MIDNIGHT CLUB 3
METAL GEAR SOLID 3

RECENZE

RATCHET A CLANK 3
TONY HAWKS UNDERGROUND 2
PRO EVOLUTION SOCCER 3
FIFA 2005
NBA BALLERS
FORGOTTEN REALMS: DEMON STONE
TOCA RACE DRIVER 2
STARWARS BATTLEFRONT
ROCKY LEGENDS
DEF JAM FIGHT FOR NY
SILENT HILL 4
HEADHUNTER REDEMPTION
SLY RACOON 2
TY 2 THE TASMANIAN TIGER
SECOND SIGHT
DJ DEX & FX
VIEWTIFUL JOE
CRISIS ZONE
GRADIUS V
WRC 4
COLIN MCRAE 2005
DARKWIND
VIETCONG: PURPLE HAZE
OBSCURE
CRIMSON SEA 2
NBA 2005
DYNASTY WARRIORS 4
JACKIE CHAN ADVENTURES

TÉMATA

GTA: SAN ANDREAS
CALL OF DUTY

NOVINKY

PSTWO
ZVÍŘECÍ PLOŠINOVKY
ACCLAIM TO BALÍ
METAL GEAR NA PSP
ONLINE INFO

TIPSTATION

TIPY A CHEATY
BURNOUT 3

RUBRIKY

PŘEDPLATNÉ
SOUTĚŽE
DOPISY
RETRO

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A