Playstation 3 – třetí do party dorazil

Bum! To nám klepe na dveře hrubá výpočetní síla nové PS3. Již brzy se konzole další generace objeví i v našich obchodech, podívejme se tedy znovu na všechny informace, které by mohly váš nákup ovlivnit.
Playstation 3 – třetí do party dorazil
Seznam kapitol
  1. PS3 pod drobnohledem
  2. Názory redakce na Playstation 3

Martin Boček, šéfredaktor

Až donedávny byl mým jasným favoritem mezi konzolemi PS3, následovaný Wii a potom někde Xboxem 360. Vše se ale změnilo, když jsem připravova trailery na stánek Doupěte na Invexu. Tehdy jsem si uvědomil, že když projdu nejočekávanější hry tak, jak jsme je v redakci dali dohromady, jsou 2 exkluzivně pro PS3, 2 pro Wii a ten zbytek si zahraju jen (nebo i) na Xboxu 360. A navíc teď se objevily zprávy, že MGS4 dost možná nebude PS3 only... Jistě, nakonec budu doma mít všechny tři nové konzole. Ale argument Microsoftu, že za cenu PS3 si pořídíte Xbox 360, Wii a ještě vám nějaká ta hotovost zbyde, nyní pro mne dostal zcela nový smysl.

Petr Kolář, zástupce šéfredaktora

Na PS3 jsem se těšil zejména kvůli zpětné kompatibilitě s PS2, tedy možnosti zahrát si i starší hry bez nutnosti kupovat si starší konzoli. Do jisté míry jsem tak zklamán rychlostí Sony, s níž zavedla nové způsoby emulace, avšak podle všeho by právě toto opatření mělo časem snížit cenu konzole v obchodech. Stále se však cítím okraden ve chvíli, kdy v Evropě bude v přepočtu konzole dražší než v Americe a přitom osekaná o některé možnosti. Časem však, až se cena nějak ustálí, budu jistě PS3 pořizovat, protože se stále objevuje několik exkluzivních her, které si nemohu nechat ujít.

David Sláma, vedoucí PC sekce

Playstation (konkrétně PS2) je zatím jedinou konzolí, kterou jsem si pustil k sobě domů - zbytku se vlastně věnuji jen v redakci... aspoň donedávna tomu tak bylo. Konzole jsou na hraní a chci-li si zahrát, stále častěji využívám právě jich. Hraju na PS2 a poslední dobou s sebou nosím PSP, přesto Playstation 3 je přístroj, který mě jako hráče nechává chladným. Zatímco černá krabička od Sony ve mně vyvolává veliký profesionální zájem, osobně mám v souboji konzolí nové generaci jasno už dávno. Je (snad už překonaným) zvykem nadávat na Microsoft, jeho politika kolem Xboxu 360, stejně jako tato konzole, je mi ovšem natolik sympatická, že o PS3 zatím opravdu nemám důvod z pohledu hráče přemýšlet.

Lenka Vlková, konzolová sekce

Na Playstation 3 se těším od chvíle, kdy jsem se stala šťastnou majitelkou PS 2 a také od chvíle, kdy na něj oznámili Final Fantasy XIII a Metal Gear Solid 4. A ačkoliv mě Sony opravdu odrazuje svým jednáním, ještě stále si ho chci koupit. Nejvíc mě naštvalo odložení v Evropě, ale zprávy o špatné kompatibilitě s PS 2 tituly se mi taky zrovna moc nelíbí. Navíc Xbox 360 nabízí stále více a více pro mě zajímavých her od japonských tvůrců (např. Blue Dragon, Eternal Sonata), což mi volbu příliš neusnadňuje. Některé PS 3 tituly si ale rozhodně nemohu nechat ujít, takže pokud neztratí svoji exkluzivitu(což je nejisté), rozhodně se pro něj do obchodu vypravím. Udělám to ale až v době, kdy bude mnohem levnější a vyjde některý z titulů, který mě zajímá.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A