PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

Šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan v rozhovoru pro japonský magazín Famitsu mluvil o zpětné kompatibilitě PlayStationu 5 se staršími konzolemi. Potvrdil přitom, že se Sony zaměřilo výhradně na podporu her z PS4, a zopakoval, že 99% her z minulé generace poběží i na PS5.

Souhrn novinek: PlayStation 5 má něco jako Game Pass, ale také dražší hry

Souhrn novinek: PlayStation 5 má něco jako Game Pass, ale také dražší hry

Fanoušci čekající také na podporu starších PlayStationů, ale mohou smutnit. Podle Ryana prý hry z PS1, PS1 a PS3 na next genu fungovat nebudou. Přesné detaily bohužel neznáme. Kdyby se však v Sony více snažili, jistě by podpora byla možná. Vidíme to ostatně na schopnostech dnešních emulátorů pro PC. Firma samotná by přitom mohla nabídnout spolehlivější řešení, protože zná přesnou dokumentaci původního hardwaru a podpora by nemusela vznikat zpětným inženýrstvím.

S emulací už ostatně Sony nějaké zkušenosti má. Před dvěma lety uvedená retro konzole PlayStation Classic běžela na jiné architektuře než PS1, ale díky emulaci rozjela 20+ let staré hry. A na PS4 lze ze služby PlayStation Now (v Česku stále nedostupné) stáhnout a emulovaně hrát pár desítek titulů z PS2. (A je otázkou, jestli v tomto režimu budou fungovat i na PS5). Vzhledem ke grafickému i procesorovému výkonu PS5 by už nemusely být problémy ani hry z PS3.

Playstation představil konzoli Classic, bude mít dvacet klasických her

Playstation představil konzoli Classic, bude mít dvacet klasických her

Pro hráče je to velká škoda. Díky emulátorům by se mohli dostat ke své původní sbírce her, aniž by si museli nechávat staré konzole. A nováčci by se zase mohli vrátit k počátkům svých oblíbených sérií. Sony a studia s ním spřízněná ale jsou spíš cestou remasterů původních her, které lze znovu prodat jako nové. V poslední letech tímto ožily Crash Bandicoot, Spyro, Shadow of the Colossus, Killzone, God of War Collection, několik dílů Final Fantasy atd. A to nezmiňujeme remastery z PS3.

Microsoft jde v tomto ohledu hráčům vstříc mnohem víc. Na Xbox Series S|X slibuje plnou kompatibilitu s Xboxem One. Kromě toho konzole rozeběhne i vybraných 39 titulů z původního Xboxu a 568 her z Xboxu 360. Z toho navíc 69 her z prvních dvou generací jsou na xkových konzolích (One X a Series X) ve vylepšené verzi.

via Games Industry

Téměř polovina majitelů Xbox One hraje hry z Xbox 360

Téměř polovina majitelů Xbox One hraje hry z Xbox 360


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A