Playstation 5 je mistrovské dílo systémového designu, tvrdí Epic Games

Nová konzole se mezi vývojáři a herními společnostmi rozhodně těší velké oblibě.

Konzole Playstation 5 se ještě ani nedostala na trh a už ji chválí celá řada herních vývojářů a společností, které s ní přišla do styku. Jedním z čerstvých obdivovatelů je viceprezident inženýrské divize v Epic Games, Nick Penwarden, který poznamenal, že je konzole PS5 "mistrovským dílem systémového designu". 

Stalo se tak v rozhovoru pro Official Playstation Magazine a Penwarden mimo jiné přispíval k vývoji technologického dema Unreal Enginu 5, které běželo na konzoli Playstation 5. 

"Playstation 5 je špičkovou technologickou platformou," řekl Penwarden. "Nejen, že jde o velký skok ve výpočetním a grafickém výkonu, ale je také revoluční z hlediska technologie ukládání a komprese dat, což přinese zcela nové druhy her a zážitků."

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

"Nová generace grafiky a zpracování dat dokáže udělat hry nejen mnohem zajímavější a bohatší, ale hlavně dovolí vývojářům vytvářet zcela nové koncepty hratelnosti, které mohou zplna využít plně dynamická prostředí, osvětlení, fyzikální zákony, chytřejší umělou inteligenci a lepší multiplayerové prvky," dodal Kim Libreri, CTO v Epic Games. 

Ostatně právě nová generace SSD disku konzole Playstation 5 byla jedním ze základních pilířů marketingu a propagace nového hardwaru. Uvidíme tedy, zda opravdu půjde o tak důležitý pokrok, jak Sony tvrdí.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 9 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Wat…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

včera |