Aktualizace PlayStationu 5 přidává Dolby Atmos a podporu 8TB SSD a další zlepšováky

Oživeno 14. 9. | Sony včera vydalo finální verzi nového softwaru. Aktualizace o velikosti 1,2 GB nepřidává jen novinky odhalené v betě, ale i další tři drobnosti.

Lokální streamované hraní PS Remote Play je nově dostupné i na televizorech a set-top boxech s Androidem TV 12. Sony ale – zdá se – omezuje dostupnost na konkrétní ověřená zařízení. Fungovat to bude na TV Sony Bravia XR A95L a Chromecastu s Google TV 4K.

Hlasové ovládání, které je zatím dostupná jen v USA a Británii, má dva nové příkazy. Jedním se vyvolá nápověda (Hey PlayStation, help), druhým pak seznam nových funkcí a her v PlayStation Plus (Hey PlayStation, what’s new?).

A do mobilní aplikace PS App na iOS a Androidu rovněž dorazily reakce pomocí emoji a možnost náhledu skrz funkci Share Screen před připojením do party.


Původní článek z 31. 7. | Sony připravuje další z větších aktualizací, které jen neopravují chyby, ale přidávají už dlouho žádaná vylepšení. Ve vybraných zemích si už mohou v rámci betatestu novinky vyzkoušet, ale my si budeme muset počkat na ostré vydání, na které by mělo dojít v blízké budoucnosti. 

Velká novinka je tady pro nadšence do kvalitního ozvučení. Nově bude PS5 podporovat formát Dolby Atmos. Technologie Tempest 3D AudioTech nyní zvládne renderovat zvukovou stopu specificky pro zařízení, která Atmos podporují. Mohli jste ho jakž takž rozchodit už dříve díky různým kličkám, s novou aktualizací vám bude už jen stačit přehodit možnosti v nastavení. U této novinky Sony poznamenává, že provozovatelé streamovacích služeb mají možnost aktualizovat své aplikace, aby Atmos na PS5 také podporovaly. Současné verze aplikací na to nejsou připravené. 

Nové AAA hry si ve většině případů ukousnou pořádnou část vašeho úložiště. Pokud si nechcete dělat starosti s tím, jestli máte dostatek místa, nově bude možné prostor rozšířit ještě víc. Podpory se dočkají M.2 SSD o velikosti až 8 TB, což je dvojnásobek oproti aktuálnímu limitu. I pro tyto disky platí, že musí splňovat určité podmínky, takže do nákupu neskákejte po hlavě, pokud není jasné, že s ním PS5 nebude mít problém. 

Vylepšení se dočká i nastavení přístupnosti. Bude možné přidat druhý ovladač jako asistenční. PlayStation to bude brát tak, že používáte stále jeden ovladač. Přibyde také možnost zapnout při navigaci v menu konzole haptickou odezvu, což platí pro klasický DualSense, DualSense Enge i ovladače pro PS VR2. Ke zvuku se tak přidá další vjem, který usnadní orientaci.

Menších úprav se pak dočká systém pozvánek hráčů do hry. Pokud vás někdo pozve skrz funkci Share Screen, uvidíte u jeho jména náhled obrazovky předtím, než se připojíte. Při komunikaci skrz textové zprávy pak přibyde možnost používat emoji, což jistě chybělo spoustě hráčů. Jedna z novinek, u které si říkáme, že měla být v systému už od vydání konzole, je textové vyhledávání ve vaší herní knihovně. Maličkost, ale dost užitečná. Konečně také bude možné ztlumit pípnutí, které provádí spouštění, uspávání nebo vypnutí konzole.

Přesné datum uvedení nové aktualizace do ostrého provozu zatím neznáme. Z předchozích případů ale lze odhadovat, že by k němu mělo dojít v rámci několika týdnů, maximálně měsíců. 

Zdroj: PS.Blog

Diskuze (4) Další článek: iPhone 15 Pro má tolik výkonu, že si troufne i na velké hry. Resident Evil Village, Assassin’s Creed Mirage a Death Stranding

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , ,