PlayStation 5 se prodává hůř, než Sony čekalo. Herní divizi teď povedou dva lidé

Herní divize Sony za poslední tři měsíce utržila v přepočtu 7 miliard dolarů (2% růst) a skončila s čistým ziskem 868 milionů dolarů (173% růst). Firma meziročně o 9 % zvýšila počet aktivních uživatelů v síti PlayStation Network, celkem už jich je 118 milionů.

Počet předplatitelů ale Sony neuvádí. Zato se chlubí masivním úspěchem hry Helldivers 2, které se již na PS5 a PC prodalo 12 milionů kopií během pouhých 12 týdnů. Žádnou jinou hru v historii Japonci neprodávali rychleji.

Slabší je to s konzolemi. Zmenšené modely Slim zřejmě tolik netáhnou a lidé už možná opatrně čekají na podzimní výkonnější variantu Pro. Firma očekávala, že během fiskálního roku 2023 prodá 21 milionů PS5, ale nakonec jich bylo o 200 tisíc méně. Od začátku ledna do konce března Sony prodalo 4,5 milionu PS5, celkem jich má na kontě již 59,3 milionu.

Magazín VGChartz spočítal, že během stejné doby se PS4 prodalo 60,2 milionu kusů. Nová generace tak nezaostává příliš. Z čísel dodaných Sony dále vyplývá, že v uplynulém čtvrtletí se prodalo 72,6 milionu her, o 4,6 milionu více než ve stejné době před rokem. Digitální distribuce už tvoří 77 % prodejů.

Sony už také našlo definitivní náhradu za Jima Ryana, který letos v březnu opustil křeslo ředitele herní divize. Tři měsíce jej zastupoval finanční šéf firmy Horiki Totoki. Po něm ale od června žezlo převezmou hned dva lidé, protože se oddělení Sony Interactive Entertainment rozdělí vedví. Hermena Hulsta čeká další povýšení. Z pozice šéfa Guerrilla Games (série Killzone a Horizon) se stal prezidentem PlayStation Studios a teď povede Studio Business Group. Bude dohlížet na veškerý vývoj a vydávání her.

Vedle něj pak bude působit Hideaki Nišino coby šéf Platform Business Group, kde bude mít na starost hardware (konzole a VR) a služby (PSN). Oba se budou zodpovídat Totokimu, který získá novou neexekutivní pozici předsedy Sony Interactive Entertainment.

Diskuze (12) Další článek: Vyzkoušejte český Shrot. Autor se inspiruje strategickými klasikami Paranoia a Dune II

Témata článku: , ,